Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyobb gyereknek nagyon...

A nagyobb gyereknek nagyon nem tetszik a kistestvére neve, de a mostani helyzet már elég durva.!?

Figyelt kérdés
Nos, az van, hogy a nagyobb gyerek folyton mondogatja a kistesójának, hogy de ronda neved van, de most már olyan súlyos a helyzet, hogy a barátaival is a kicsit csúfolják, és az iskolában is. A kicsi ügyből nagy lett. És nagyon szeretik megalázni a kistestvért! Szegény már sokat sír. Mit lehetne tenni?
2013. febr. 23. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Biztos, hogy a neve nem tetszik neki?

Lehet, hogy így akarja felhívni magára a figyelmet és mondjuk féltékeny a kistesóra. Talán beszélgetnetek kéne vele nem pedig gyakorira írogatni, hogy mit tegyél. Az anyja vagy, törődj mindkettővel egyenlően.

2013. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Elbeszélgetnék vele, hogy ő mit szólna ha holnaptól ronda nevűnek hívnám.
2013. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

De tudjatok osztani az eszt. H "nem a gyakorira kellen irogatni"


Ez a forum azert van h segitseget adj es kapj. Nem h itelkezzunk!


Amugy szerintem is el kellene beszelgetni vele. Ez feltekenyseg!!!

2013. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen féltékeny. Sajnos nálam a legnagyobb nagyon féltékeny a kicsikre és akár a fejem tetejére is állhatok, ha olyanja van. Egyenlően foglalkozom mindegyikkel, mégis ez van. Egy pszichológus is degíthet, hogy hogyan kezeld ezt a helyzetet. Ilyenkor egy család, testvért terápia jól jön.
2013. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Mi a neve?
2013. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Pedig van az úgy, hogy egyszerűen röhejesnek találnak egy gyerekek egy nevet. A többi pedig teszi azt, amit a vezéregyéniség gyerek csinál.

Nálunk is voltak névcsúfolások, amikor ált. iskolás voltam, jó régen, olyan szinten, h a lány már utált iskolába járni, reggel hasmenése volt, hányt az idegességtől.

2013. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is ez csak egy ürügy...:( Én megpróbálnék a nagyobbal (bár nem tudom mennyi idős, lehet hogy már veszett fejsze a dolog) sokkal több időt tölteni KÜLÖN , CSAK vele amikor az van amit ő szeret, csak rá figyelek stb. Mert tuti nem a nevével van a baja, hanem valamivel bántani akarja.

Ha meg szimplán rosszindulat és kegyetlenkedés (mert valljuk be a gyerekekbe azért szorult egy jó adag szívózás a másikkal) akkor meg keményen megbüntetném olyan dolgok hosszasabb elvonásával amit szeret.

2013. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
63%
Korbacsot neki!!!!!
2013. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!