Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell úgy tenni, mintha...

Miért kell úgy tenni, mintha az ember 18 éves kora felett már egyedül lenne felelös a sorsáért?

Figyelt kérdés

Gyakran írnak ide 18-22 körüli fiatalok, akik nehèz anyagi helyzetben nöttek fel, idegbeteg ès alkalmatlan szülökkel - itt kiadják nèha-nèha, jigy mennyire nem bírják már az örökös otthoni megalázást, a nèlkülözèst vagy hogy mekkora hátránnyal indulnak az èletben a hátterük miatt. Erre jön szinte mindenki azzal, hogy elmúlt már 18 èves, csakis magának köszönheti a problèmáit, meg már egyedül ö felelös az èletèèrt - komolyan mondom, mintha 18 èvesen hirtelen mindenkinel az ölèbe hullana a vagyon, lehetösègek, normális környezet.


Nyilván mindenkinek meg kell tenni a lehetö legtöbbet, hogy változtasson a helyzetèn, de ez nem megy se könnyen, se gyirsan. Mièrt kell itt minden kètsègbeesett fiatalt azonnal leteremteni?


2013. okt. 10. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván nem kell mindenkit, de tényleg vannak olyan kérdések, amikor nem tud mást mondani az ember.

A napokban is volt egy 23 éves lány, aki még mindig a szüleit hibáztatta azért is, mert olyan párkapcsolata van, amiben tudja, hogy a fiú önző módon kihasználja vele a szexet. Az ilyenre már nehéz azt mondani, hogy erről is a szülők tehetnek.

De abban amúgy igazad van, hogy csak azért, mert valaki betölti a 18-at, nem lesz másnaptól minden kánaán, ha előtte rossz volt. Jó esetben ilyenkor még nyugodt háttérre, szülői támogatásra (nem az anyagiakra gondolok elsősorban) lenne szüksége egy fiatalnak, hiszen ekkor már tényleg nagyon fontos a jövője szempontjából, hogy tud tanulni vagy sem. Nehéz dolgok ezek.

De aki még 22 évesen is hibáztatja a szüleit, de se dolgozni nem megy, se tanulni nem tanul, annak nem kell megsimogatni a buksiját, hogy jól csinálja. Egyrészt csak maga tud magért, ha már a szülei nem tettek, plusz attól nem is lesz könnyebb élete, ha csak panaszkodik, de minden segítő szándékú tanácsra van kifogása, hogy mit miért nem tud megvalósítani.

2013. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt abból a szempontból kell megközelíteni, hogy már elmúlt 18, ő felelős a saját életért, ezért meg kell teremtenie magának a lehetőséget arra, hogy kitörjön abból a közegből, amit utál. Lehet, hogy ez a kitörés több évet vesz igénybe, de egyedül csak magán múlik, azon, hogy pl. mennyit tanul, milyen döntéseket és áldozatokat hoz a cél érdekében. Hogy tényleg képes-e magán segíteni, vagy beletemetkezik a siránkozásba, és az, hogy otthagyja a szüleit csak álom marad... Persze a leteremtéssel én se értek egyet, de amíg egy ember nem látja, hogy egy idő után nem okolhatja a saját kudarcaiért a szüleit, addig az illető nem nőtt fel. Éppen ezért egy 18 éves szerintem se minden esetben felnőtt.
2013. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tényleg sok az olyan kérdés, ahol az illető csak sajnáltatja magát és az is igaz, hogy mindenki a maga sorsa kovácsa, de nem lehet ehhez mindenkinek elég ereje és nem lehet mindenki olyan talpraesett, hogy egyedül nekivágjon az életnek. Ez van. És sokan nemcsak kifogásokat keresnek, hanem azok a tanácsok, amiket itt adnak a válaszolók, már rég megfordult a kérdező fejében és ennyi erőből már rég megoldotta volna. Én is ilyen cipőben járok, nem épp a legelőnyösebb környezetben nőttem fel és néha csak egyszerűen jól esik ide kiírni az indulataimat, mielőtt leordítanám valakinek a fejét, aki nem is tehet erről az egészről, vagy szétrúgnék egy bútordarabot. Amúgy könnyű arról papolni annak, aki rossz helyzetben van, hogy menjen el dolgozni, meg álljon talpra, meg szerezzen barátokat, de tudhatná mindenki, hogy ez nem megy csettintésre, hogy ja, tényleg...mert valami belső gát van.
2013. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
És mégis kinek köszönhető a belső gát? Édesanyádnak? Vagy egyedül csak magadnak, mert te tudod befolyásolni? Szerinted az, aki ilyen tanácsot ad, annak csupa vidámság az élete, és soha se voltak nehézségei? A "másnak sokkal könnyebb" felfogást el kéne felejteni, mert téged nem visz előrébb.
2013. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

18 évesen nagykorú vagy, 22 éves korodra saját családod is lehet.

Talán 40 évesen is sírni akarsz, hogy milyenek a szüleid?


Ha 18-20 évig nem volt jó a kapcsolat a szülőkkel, akkor utána sem lesz egyik napról a másikra. A vagyonnak pedig nem ölbe kell hullani, hanem megteremteni.


Problémák nemcsak 20 éves korban lehetnek, hanem később is.

Egyszerűen 18 évesen már nem vagy gyerek, akit a szülők istápolnak. Persze meg lehet tenni, de nem teszi meg mindneki, és nem is biztos, hogy feltétel nélkül jó.

2013. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Tény és való hoghy a szülök 95 % a ugyan olyan genetikai hulladékot nevel a gyerekéből mint ő maga de a való életben csak az az 5 százalék számit akit nem sikerült kitörni.

Aki már kvázi felnöttnötként még a dedos panaszkodoásnál tart bizony menthetetlen.

2013. okt. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden országban lesz nagykorú az ember 18 évesen. Ez egy szám, amit meghatároztak, de az, hogy értelmileg, érzelmileg mikor nő be valakinek a feje lágya, az teljesen egyéni. Szerintem a szülő feladata nem az, hogy 18 éves koráig terelgesse a gyereket, hanem amíg ténylegesen felnő. És ezt ő, mint szülő kell hogy lássa, mikor következik be.


Valóban sokan nyafognak itt, de azért gondoljunk bele, nagyon sok esetben igazuk van. 18 évesen álljon mindenki a maga lábára? Igen, de ha pl. a szülők nem taníttatták, mert elitták a pénzt, akkor hogyan lesz munkája? Ha nincs munkája miből lesz pénzre? Ha nincs pénze hogyan tud elköltözni, és miből képzi magát? Egy kicsit ördögi kör.


A másik. Mindenki maga tehet róla, hogy milyen lesz a személyisége, nem a szülő tehet róla? Ez baromság. Akkor minek van ennyi gyereknevelésről, gyermeklélektanról szóló könyv? Szidhatom, verhetem a gyereket, nem baj, ha egy jó szót nem hall életében, és egy jó mintát nem lát maga előtt, akkor is az ő felelőssége, hogy ilyen lett?

Szerintem gondolkodjon mindenki egy kicsit a dolgokon. Igenis a szülőm felelőssége, hogy milyen embert nevel. Mondom én, most már szülőként. Én pl. rengeteget küzdöttem, küzdök az önbizalomhiánnyal, pedig nem is vertek, nem is ittak a szüleim, és szerettek is. Elég volt állandóan azt hallgatni, hogy nem gondoltad el, nincs annyi eszed...stb, ha valamit nem tökéletesen jól csináltam. Ahelyett, hogy elmagyarázták volna. Na ezt pl. én nem akarom átvinni a gyerekemre, szeretnék belőle egy magabiztos, kiegyensúlyozott embert faragni. És ez igenis elsősorban rajtam és a férjemen múlik.

2013. okt. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Itt most nem az a lényeg, hogy kiből milyen embert nevelnek. Az embert a döntései, a cselekedetei határozzák meg. Engem is félreneveltek a szüleim, ó, de mennyire és a családon belüli bántalmazás számomra nagyon sokáig természetes volt. De én ezt felismertem, és tettem ellene! Egy bizonyos kor után már felesleges ujjal mutogatni, hogy anyuék elcseszték, mert anyuék már nem fognak változtatni, viszont az egyén képes rá, ha akarja. A belső korlátokat le lehet bontani, a gyerekkori traumákat fel lehet dolgozni és ehhez még a szülőkkel se kell feltétlenül megszakítani a kapcsolatot. Elhatározás, döntés kérdése az egész, hogy akkor most egy lelki nyomoronc kihozza magából a legjobbat, vagy még 50 évesen is azon sír, hogy anyák elcseszték, mert van ilyen is.
2013. okt. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy ötven évesen is sírjon, fel lehet állni, de nem biztos, hogy 18 évesen. Mert amíg valaki nem lát más mintát, addig nem feltétlenül tudja, hogy lehet másképp is csinálni. Vagy ha érzi, sem tudja, hogy hogyan kell.
2013. okt. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És akkor te mit tanácsolnál neki? Sírjon, amíg nem jut eszébe jobb? Amíg nem kerül elé egy minta?
2013. okt. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!