Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni szeretnék, valaki...

Válni szeretnék, valaki segítene mi a teendő ilyenkor? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kettőnk nevén van a lakás. Én (férj) külföldön dolgozom, 2 kislányunk van.

A feleségem megcsalt, be is vallotta.

Ilyenkor mi az első teendőm, hogyan válhatok el, hogy a gyerekeket ne nagyon viselje meg?

Én nem fogom tovább a lakást fizetni, ő nem dolgozik sehol, minden részletet (Autó, lakás) én fizetek + rezsit.

A házasságkötés után vettünk mindent, tehát minden közös.

Tud valaki ötletet adni?


2013. okt. 21. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó ötlet, ha nem fizeted tovább a lakást. A hiteletek, attól, hogy elváltok nem szűnik meg létezni. Az adósság feleződni fog, a lakás is. Megállapodhattok ügyvéd előtt, hogy a hitelt a továbbiakban te fizeted, és asszony nevén így pl. csak a lakás negyede lesz, a háromnegyede a tiéd.

A gond az, ha a hitelt felmondjátok, lehet, hogy kevesebbért tudjátok majd eladni a lakást, mint a fennmaradó hitel9sszeg. Így lehet, hogy eladjátok a lakást, és továbbra is adósok maradtok.

2013. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a gyerkek érdekében alegfontosabb, hogy ti ketten tudjatok kultúráltan beszélgetni egymással. Én gyerekként éltem meg a szüleim nagyon csúnya válását.


Fontos, hogy tudatosítsd bennük, hogy nem őket hagyod ott, hanem anya és apa már nem tudnak együtt élni, de őket mindketten ugyanúgy segítitiek.


Jogi szempontból: amennyibene gyikötök sem tudja a másikat kifizetni, elképzelhető, hogy el kell adni a házat és az autót és utána ostozkodni.

2013. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

Èrtem miért dugott félre -.-' Ügyvéd,ügyvéd,ügyvéd....ezt legalább a tv-ben is mutatják. Ha nincs közös megegyezés -nem lesz-akkor ügyvéd ügyvéd,bíróság, 3 év,elválás.

Amugy tényleg ne csodálkozz ha hetekrr távol voltál a munkád miatt és ez huzamosabb ideje fenállt....Azon csodálkozom hogy bevallotta... :D Egyszeri eset vagy szeretőt tart(ott)? Semmi más oka nincs a válásnak csak hogy megcsalt?

2013. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

3-as, te hülye vagy. Inkább éhezzenek itthon együtt, mi? Akkor meg azért lép félre jogosan a feleség, mert a férj nem keres eleget.


Beszélj ügyvéddel. Vagy kifizeti egyikőtök a másikat, vagy eladjátok a házat, abból kifizetitek a fennálló hitelt majd a maradékot (ha lesz) felezitek.

Vagy fizetitek tovább felesben a hitelt, ők továbbra is ott élnek, aztán amikor lejár a hitel akkor 50-50%-ban lesztek tulajdonosok.


Ő miért nem dolgozik? Gyed-en/gyes-en van még? Mennyi idősek a gyerekek?

Az, hogy mennyire viseli meg őket, függ attól is, most mennyit találkoztok.

2013. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbáljatok Ti magatok közösen megegyezni akkor 2-3 tárgyalás, kevés utánajárás és ráfizetés és elváltok. Ha nem megy akkor hosszú huzavona és kisebb-nagyobb vagyon elköltése ügyvédre, bíróra stb-re...

Gyerekekkel kíméletesen közölni úgy, hogy Őket egyáltalán ne viselje meg, olyat nem lehet. Akármilyen békésen váltok el akkor is szomorúak lesznek, hiszen Anya Apa külön van. Persze az a nem mindegy mennyire! De erre biztos van valami taktika, és lesz Válaszoló aki segít ebben is. :)

25/N

2013. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

3-masnak valahol igaza van. Én is amiatt szakítottam a párommal, mert sose volt itthon. És nem azért, mert ott olyan klafául keresett, mert itt a településen belül kicsivel kevesebbet keresett volna, de abból is kijöttünk volna nélkülözés nélkül. De Ő messzire akart menni.

Persze, ha más lehetőség nem lett volna elfogadom, de így...

Voltam már pénzes is és szegény is. De annak örültem a legjobban, ha a páromat láttam meg elsőként és utolsóként a nap folyamán. Akkor voltam a legboldogabb, még ha nem jutott wellnessre.

2013. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted a lakást, az nem megoldás!

Mihamarabb add be a válókeresetet, elvileg minden közös lesz, ha nem írtatok szerződést. Ez a lakásra pl annyit jelentene, hogy aki megkapja az ingatlant, az fizeti tovább a hitelt, a másik pedig elköltözik onnan, ha nem megy el, kérelmezni lehet tőle lakáshasználati díjat (hiszen nem lesz az ő tulajdona).

Autóra, ilyesmire is ugyan ez érvényes.

Mivel a feleséged nem dolgozik, nem lenne miből fizetnie a lakást, autót, stb, tehát elköltözik, ahová akar.

A gyerekeket elhelyezik valamelyik szülőnél, a másik szülő meg tartásdíjat fizet.

2013. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os Le lettünk szavazva...a kommentelőknek vagy nincs min. 7éves élet/házastársi kapcsolatuk ahol az egyik fél 1-2 hétre lazán eltűnik,mert dolgozik....vagy "dolgozik" :D vagy valami kicseszett álomvilàgban élnek!
2013. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én férjem is dolgozott külföldön, mégsem mentem férje.

Ha nem működik a távkapcsolat, el kell válni vagy megbeszélni, hogy keressen itthon munkát a férj. De félred..ni a legnagyobb aljasság.

2013. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hánynom kell az ilyen tetves k*rváktól akik még a faszit hibáztatják
2013. okt. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!