Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apámnak karácsonyr...

Alkoholista apámnak karácsonyra pálinkásüveget becsomagolva ajándéknak + egy oltó szentbeszédet mondani hatásos lenne? Már kifogytam minden ötletből, elegem van.

Figyelt kérdés
18/F... rejtegeti az üvegeit, pedig részeg kb minden nap. Gyerek szinten van, azthiszi nem tudjuk hogy alkoholista:D Magának se meri bevallani... közben meg széthullik a család miatta, pénzünk sincs mer munkakerülő lett... Nem tudok elfogadni olyan "tényt" hogy ezeken már semmi se segít, csak elvonó. Elvonóra nem fog menni az fix :S Már gondolkoztam azon hogy teljesen megszüntetek vele mindenféle kapcsolatot, pl ha nincs berúgva akkor se fogok vele beszélni, stb... Segítsetek
2013. okt. 27. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne



Amíg saját maga nem ismeri el, senki nem fogja az alkoholizmusáról meggyőzni.

Csak még jobban fog titkolózni.

Sajnos egy függőn csak akkor lehet segíteni, ah felismeri a függőségét és ő is akarj a segítséget...

Más nem.



Ismerek alkoholistást, és 7 éve tiszta alkoholistát is, ő sokat mesélt...

pl a 7 éve tiszta elmondta, hogy ő tudta, hogy az, csak nem érdekelte, neki jó volt, és jól érezte magát úgy ahogy van...aztán majdnem meghalt, és elmondták választhat, az élet, vagy a pia, mert nincs hátra fél éve sem...

az életet választotta, 7 éve is jár az A-ba minden vasárnap.

2013. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Olaj lenne a tűzre.
2013. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem lenne. Lenne egy szar karácsonyotok. Illetve, a szarnál is szarabb.
2013. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem jó ötlet, és nem lenne hatásos. A piát beburkolná, a szentbeszédet olvasatlanul kidobná.
2013. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Ha valaki szétfolyik, mert halálra zabálja magát, rákos lesz, vagy hat szeretője van és nem találja a gyereke apját, akkor mindenki segíteni akar rajta. Ez így rendben is van.

A többinek, meg tapossunk bele a pofájába!!!

2013. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Jézusom. Mintha az apámról hallanék bár ő cigizett meg ivott. 

Kérlek, hallgasd meg a történetem: 

Édesapàm 2. Házasságából való vagyok. Az első házasságból van egy gyereke, amikor ő megszületett miatta leszokott a cigiről. De az alkoholt nem látta be, hogy függő, mondta, hogy ha akarna, bármikor le tudna szokni. Aha. Biztosan. 4 éves koromra nagyon elfajult a dolog, mert a családi pénzt piára költötte. Karácsonykor költözött el, de a válóper közel még 4 évig tartott. Előfordult, hogy megütötte anyát. Kb. 5 éves koromban elvitt nyaralni egy hónapra. 1 hetet voltunk Ikervárott. Volt olya este, hogy ott voltam vele a kocsmában ( ez egyébként minden láthatásreon megtörtént), és egy ideig számoltam, mit ivott: 3 sör, 7 (!!!) vodka, meg valami koktél. Ezután egyedül hazaküldött. Szeretett engem, de az alkohol fontosabb volt. 2007ben kórházba került: leállt a mája, leállt a veséje, kétoldali tüdőgyulladás, lélegeztetőgép, kóma. Egy hónapig volt kómában, az orvosok 1%-ot adtak hogy túlélje. Túlélte. Gyenge volt, de élt. 2008 novemberében egyik pénteken felhivott, beszélni akart velem. Suliban voltam, nem beszéltünk. Szombat semmi, vasárnap semmi, hétfőn nem ment dolgozni, kedden betörtek hozzá a munkatársai: ott volt a kanapében. Nem volt fájdalmas halála. Csak elaludt. Én tudom, hogy milyen amikor egy értelmes ember, több végzettségel és tényanyaggal az agyában, és egy kitűnő grafikus, elsorvad. A fejérmegyei hírlap címoldalán volt a halálhíre: meghalt a krónikás. 

Azért írtam ezt le Neked, hogy segítsek. Légyszíves meséldd el a apádnak ezt a történetet, hátha feleszmél. Az alkohol egy szörnyű dolog. Apámnak az életét, nekem meg a gyerekkoromat tette tönkre. 

2013. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet ez az ajándék. Jobb ha a család összes tagja összefog és ultimátumot adtok neki. Vagy család, és akkor vigye végig az alkoholról leállás út minden egyes lépését a ti támogatásotokkal, vagy alkohol, de akkor nélkületek, egyedül és költözzön el. Legyen mindenki következetes, senki ne engedjen neki. Határozottan, keményen. Majd ő eldönti melyik neki a fontosabb. Ha az italt választja és elmegy, akkor is jobb lesz az élet mint most.
2013. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lemondok a tervemről... Utolsó előtti: kifejezetten hálás vagyok neked hogy leírtad a történeted.
2013. okt. 31. 00:29
 9/10 anonim válasza:
100%

Szivesen :)

(#6; 14L)

2013. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem fog segíteni rajta, csak akkor, ha saját maga ismeri fel, hogy segítségre van szüksége.



Ez olyan, mintha neked lenne egy barátnőd, amit a szüleid nem támogatnának, de te úgysem foglalkoznál vele addig, amíg te úgy nem döntesz, hogy eleged van belőle.

2013. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!