Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne külföldi...

Hogyan lehetne külföldi hangzású a nevem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írok pont most, mert egy gondolat nem hagy nyugodni. Később, egyetem után mindenképp külföldön szeretnék letelepedni. A probléma az, hogy Csabának hívnak, a vezetéknevemben pedig "gy" is van. Ezt pedig a külföldiek nem tudják kimondani. A Csabát még nagy nehezen megtanulják, de a "gy" hang totál K.O. nekik (tapasztalat). Félek, ez később probléma lehet a hivatalos ügyeknél. (Ja, még annyit, hogy a vezetéknevemet itthon is betűznöm kell, nem értik meg, csak sokadszorra.)

Szóval a kérdésem: van rá lehetőség, hogy "angolosítsuk/németesítsük a nevünket? Főleg az én esetemben, ahol kifejezetten magyar keresztnév és szlávos hangzású vezetéknév van. Minden véleményre, tanácsra kíváncsi lennék.



2013. okt. 30. 04:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, ilyenre nincs lehetőség.
2013. okt. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

"A névváltoztatási kérelmet az e célra rendszeresített nyomtatványon, személyesen kell benyújtani bármely polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál. Az eljárás illetéke 10 000 Ft (ismételt kérelem esetén 50 000 Ft), melyet a kérelmen illetékbélyeg formájában kell leróni"


[link]

2013. okt. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Hja, masodik, valoban az a menete, csakhogy idegen kiejtesuk nevet nem engedélyeznek.
2013. okt. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegen kiejtésűről van szó, hanem külföldön is kiejthető magyarról, monnyuk Kis Róbert.
2013. okt. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

legyél Benett, az népszerű manapság, ahogy látom. A vezetékneved meg legyen Halloween.


My name is Halloween. Benett Halloween. Yo!

2013. okt. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
"Szóval a kérdésem: van rá lehetőség, hogy "angolosítsuk/németesítsük a nevünket? "
2013. okt. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Idézőjelbe írta, azé, mer nem szó szerint értette. De én ezt má unom.
2013. okt. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 hunbula ***** válasza:
100%

Ha ez neked tényleg ennyire fontos, simán választhatsz magadnak egy új nevet, amit egyszerűen ki tudnak ejteni a külföldiek - rengeteg olyan magyar kereszt- és családnév van, ami kivitelezhető névváltoztatásnál és külföldön is helytáll. A Csabát meg megtarthatod mondjuk második keresztnévként, az mégis elég furcsa ha innentől tök máshogy hívnának.

Nekem sokszor mondják, hogy egyszerű dolgom van, az én családnevem Alexander, a keresztnevem is elég simán értelmezhető nemzetközileg, szóval valami ilyen dimenzióban gondolkodj, ha tényleg ennyire számít ez neked.

Egyébként meg ha csak simán belenyugszol, hogy jólvan az a gy nem megy, mond helyette dzs-t, a Csabát meg csak egyszer per fő kell elmagyarázni, hogy nem iksz... Megspórolhatod az illetékbélyeget. :)

2013. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Biztos szeretnéd, hogy egy különleges nevet lecserélj valami snassz tucatnévre? Azért, hogy külföldön segíts másoknak kiejteni a neved? Nekem sok kapcsolatom van külföldön élő magyarokkal, nagyjából a felük jön haza egy éven belül, mert nem jön össze nekik kint tőke híján semmi. Ha te is hazajössz, kezdheted visszaírni a neved?


Szerintem majd akkor gondolkozz ezen, ha kint élsz évek óta. Bár én akkor sem cserélném le a nevem semmire.

2013. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan külföldit (amerikait), aki 10 évet dolgozott itt és azóta is részben itt él, mégse váltott nevet, fordítva miért lenne rá szükség? Olyat is ismerek, aki már 5 különböző országban dolgozott hosszú éveket, mókás lenne mindegyik költözés előtt keresni egy helyi nevet. :D A legtöbb helyen rengeteg a nemzetiség, mindenkinek megtanulják kiejteni a nevét a környezetében, akár indiairól vagy szudániról van szó, nem hinném, hogy pont a magyar nevekkel lenne bárkinek gondja.
2013. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!