Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Gyámügyet ki tudom kerülni,...

Aattiss kérdése:

A Gyámügyet ki tudom kerülni, ha a gyermek születése előtt bejelentem a végleges külföldre távozást (külföldi letelepedést)?

Figyelt kérdés
Kint élünk külföldön feleségemmel. Ez év második felében fog a kisfiunk megszületni. Olvastam pár dolgot arról, hogy ha van otthoni lakcíme a szülőnek, akkor a lakcím szerint illetékes Gyámügy problémázik a gyermekkel kapcsolatban. Iskoláztatás életkörülmények... Igazolnod kell, hogy itt külföldön megfelelő életkörülményeket tudsz biztosítani (nem az utcán élsz), iskoláztatod, eteted, neveled... Nekik engedélyezniük kell azt, ha a gyermeked külföldre szándékozod vinni. Viszont úgy okoskodom, hogy ha nincs magyarországi lakcímem, csak külföldi, akkor nincs is illetékes Gyámhivatal. :) Írtam már a Gyámügynek, de nagyon lassan őrölnek ott a malomkerekek...

#Gyámügy #gyámhivatal #külföldi letelepedés #végleges külföldre távozás
2013. máj. 30. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem még utána, de elég csúnya lenne, ha ez így működne. A baba egyébként odakint fog megszületni, nem?
2013. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Attól hogy neked nincs címed a gyerek itthonról kap papirokat hisz magyar állampolgár lesz tehát benne lesz a rendszerben. Ha a gyereknek nincsenek papirjai nem kaptok utána semilyen támogatást, nem mehet orvoshoz....

Nem is igazán értem mért problémázol ezen.

2013. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyermek születésének időpontjában külföldön élsz, mit tudnak tenni? Rád parancsolnak, hogy azonnal költözz haza? Erre a gyámügy nem tud kényszeríteni. Itt nem arról van szó, hogy Magyarországról viszed ki a gyermeket, akkor tényleg alaposan ellenőrzik, hova viszed. Azon meg ne csodálkozz, hogy a gyámügy malmai lassan őrölnek, hiszen még olyan törvényben szabályozott ügyekben is nehezen foglalnak állást, hogy elvált szülők esetén ki viseli a láthatás költségeit!
2013. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég szültem külföldön, van magyarországi lakcímem, és a baba is épp kapja az állampolgárságot. Nem hiszem, hogy bárki nyomozna utánunk!
2013. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek személyi kell, tb kártya, az ottani csp felvételéhez is papirok kellenek, a bölcsödei be iratáshoz...

Amúgy meg hol van arra kapacitása a magyar gyámügynek hogy külföldön nyomon kövese a családokat, mikor az ottani rendszer is közbe lép ha baj van. Nyilván máshol is van védőnöi rendszer, kötelező oltások, kotnyeles szomszédok....

2013. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A baba kint fog megszületni.

Itt fogok neki kérni útlevelet a nagykövetségen keresztül. TB és adókártyát meg majd ráérek akkor, ha hazamentünk. Az nem olyan sürgős.

Az itteni családi pótlék felvételéhez elég az itteni anyakönyvi kivonat.

Azért "aggódok", mert nem akarok plusz köröket futkosni feleslegesen, meg persze plusz kiadásokat eszközölni. :)

Nekem is eszembe jutott, hogy ha már eleve kint születik, akkor nincs gond, viszont ha van magyarországi lakcím, akkor arra jelentik be automatikusan a babát, ha nincs, akkor ő is külföldön élő magyar állampolgár lesz. Legalábbis így gondolom, nem tudom.

2013. máj. 30. 21:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nálunk a nagykövetségen azt mondták, hogy az az új rendszer, hogy a baba lakcímkártyáján szerepeltetik, hogy "külföldön tartózkodik". Amúgy azt hiszem, hogy az anya állandó bejelentett lakcíme a baba lakcíme. De még nem kaptuk meg, ezek előzetes infók. Amúgy a Gyámhivatalról szó sincs szerintem, illetve valóban a helyi gyámügy aki felléphet, ha bármi van. Itt volt is erre példa...
2013. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy olvastam, hogy az anya állandó lakcímére lesz a baba bejelentve. Amennyiben van magyar lakcíme, akkor oda...
2013. máj. 30. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nagykövetségen keresztül


Ez azt jellenti hogy a Magyarországi rendszeren keresztül intézitek a papirokat tehát a rendszerben regisztrálva lesz a gyerek édesmindegy hol van a szülök ideiglenes lakcíme.

Mást nem is lehet tenni hisz a Svéd állam nem állithat ki születési anyakönyvi kivonatott egy Magyar állampolgárnak,

A Vietnámi szülök gyereke se kap itthoni papirokat mert épp itt születet.

2013. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ti esetetekben nem lesz gond. Nálunk kettős állampolgárok a gyerekek, Magyarországon születtek, a másik állampolgárságot az adott ország nagykövetségén kértük és őket egyből úgy regisztrálták, hogy külföldön élő állampolgárok...


Viszont ha pattogna is a gyámhatóság, akkor is: ti kint éltek, nem fog titeket hazarángatni. Egyébként nem mindenkit találtak meg vagy piszkáltak ezzel.

2013. máj. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!