Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobban legyek?

Mit tegyek, hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés

Előzmények: Boldogságban, szerelemben éltünk a férjemmel, jöttek sorban a gyerekek is, 2 fiú, és egy lány. Anyagiakkal sem voltak gondok. 2 és fél éve súlyos betegség támadta meg egyik gyerekünket. Daganat. Egyik napról a másikra az onkológián találtuk magunkat. Kemoterápia, műtét, sugárkezelés. Férjem továbbra is dolgozott, a kórház, és a gyerekek között rohangált. Én otthagytam a munkahelyemet, és közel 1 évet a kórházban töltöttem a beteg gyermekünk mellett.A kezeléseknek már másfél éve vége. Gyerekünk jól van. Azóta jár közösségbe, vidám, visszatért a régi énje. Én visszamentem dolgozni.

Jelenleg: Egyszerűen nem tudok túllépni a történteken, állandóan aggódok, mindenfélét beképzelek. Minden szabad gondolatomat ezek a negatív gondolatok teszik ki. Szakemberhez nem szeretnék fordulni, mert ismerem magam annyira, hogy nekem nem segítene. A férjemmel, és a gyerekeimmel való kapcsolatom is tönkre megy szépen lassan. És nem látom a kiutat. Nem tudok pozitívan gondolkodni. Köszönöm, aki elolvasta az írásomat.


2013. okt. 30. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Idővel jobb lesz, de jó sosem lesz már. Mi lassan három éve túl vagyunk ezen, de minden kontroll előtt visszajön az érzés. Ez jutott, ki kell bírni épésszel.
2013. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, hogy lássuk meg az élet apró örömeit..

Ti nagy dolgokon mentetek keresztül. Szerencsére minden jól végződött. Innentől kezdve ennek kell örülni. Együtt vagytok, mindannyian egészségesek vagytok.

Örülj az apró dolgoknak, pl: a gyermekeid mosolyának, vagy annak hogy szépen süt a nap. Ne a múlton rágódj, ne agyalj azon hogy milyen tragédia várható.. A rossz ómen vonzza a bajt.. Inkább élvezd az életet. Szerintem nektek most rátok férne egy téli üdülés..Kikapcsolódás..

2013. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bence_ ***** válasza:
70%

Természetes amin átmentek. Minden épeszű embert megviseli ez.

Ha fáj a fogad akkor elmész szakemberhez?

Ha fáj a lelked miért nem teszed meg?

Elmész, segít, mosoly! Ha mégsem akkor pötyögünk tovább.

2013. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyáron voltunk egy szép nyaraláson, és ott minden olyan szép volt, tényleg kikapcsolódás, olyan volt mint régen. És el tudtam ott hinni, hogy meggyógyul a gyerekünk teljesen. De aztán hazajöttünk, és újra kezdődött a mókuskerék, és jött vele az aggodalom, és miegyéb. A szakember szerintem azért nem tud rajtam segíteni, mert úgy érzem, rajtam csak az segítene, ha meg nem történté tenné valaki a múltat. Túl racionális vagyok, jó adag pesszimizmussal.
2013. okt. 30. 21:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz dolog.Amikor 2 éves volt a lányom,akkor derült ki,hogy epilepsziás,váratlanul jött rosszulléttel,nem görcsrohammal kezdődött először azt sem tudták mi ez.Mindig váratlanul csapott le a rosszullét a kicsire.És ránk is.Ez 11 éve volt,"csak" 2 évig tartott a dolog,kinőtte szerencsére,de 9 éves koráig hordtam kontrollra.Kontroll előtt és után mindig rám tört az a nagyon rossz érzés,ami a betegségét is végigkísérte.Iszonyat kínzó,elkeseredett,negatív gondolatokkal telített napok voltak.Sajnos,sztem az átélt sok rosszon nagyon nehéz túllépni.Igazából nem is tudom rá a receptet.A lányom most 13 éves a kicsi lányom 7,de ha a kicsinek a feje fáj,vagy bármi olyanra panaszkodik...megint átélem azt amit a nagy betegsége idején,ez sztem sosem fog elmúlni.De-Már nem tölti ki a hétköznapjaimat,olyan 7-8 éve.Sztem nagyon fontos,hogy tudatosan gondolj mindig a jó dolgokra,kell,hogy megállj egy pillanatra,nézz körül,mid van,és add át magad az érzésnek,a jó érzésnek...örülj annak,hogy egészség van,szép gyerekeid,rendes férjed van,hogy végre a hétköznapok,csak hétköznapok,hogy már nincs kórház,vérlelet,orvos,várakozás...szóval,éld meg a hálát,a jó érzést,ha kell naponta többször is,hidd el hatni fog egy idő múlva:)
2013. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Hipnózissal talán segíthetne a szakember is... Ezt próbáld meg.
2013. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha túlzó a pesszimizmusod, az már inkább depresszió.
2013. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Talán levegőváltozásra lenne szükséged.

Gondolom, régóta ugyanott laktok, ugyanott most is, ahol azalatt laktatok, hogy a gyereked beteg volt. A rossz emlékek pedig kötődnek a körülményekhez. Az illatokhoz, a helyszínekhez, a tárgyakhoz, satöbbi. Mondjuk ott vagy a konyhában, reggelit készítesz, és tudat alatt lejátszódik az a rengeteg rossz nap, amikor a konyhában tevékenykedtél, mielőtt a kórházba bementél volna.

Talán ha új helyre költöznél, könnyebb lenne. Mert így az egész lakásotoknak ilyen baljós hangulata van.

2013. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bence_ ***** válasza:
71%

Amikor elkezdtem agyalni és észre vettem, hogy agyalok ;-)

Akkor szépen tudatosan arra gondoltam, hogy szépen süt a nap, boldog vagyunk, térdig állunk a tengerben és pancsolunk.

Eleinte nehéz, de utána egészen könnyen megy.

2013. okt. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Én a 8-as mellé tenném a voksom. Szerintem is a helyszínhez kötöd tudat alatt a sok negatív dolgot. Ha van rá lehetőségetek költözzetek el, szerintem segítene (magamat ismerve, nálam beválna szerintem).
2013. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!