Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem hajlandó kifizetni...

Apám nem hajlandó kifizetni az incasso-t a számlámról (miatta van). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Aláírtam egy papírt, miszerint egy autójának én vagyok az üzemben tartója (már eladta, teherautóról van szó).


7. hóban kaptam egy levelet, miszerint 8.000 Ft-ot kell kifizetni az autó után. Azóta nem hajlandó tudomást venni erről.


Szeptember végén tudtam meg, hogy ez az összeg már majdnem 10.000 Ft.


Azóta ezt szajkózom neki, hogy legyen kedves, adjon pénzt rá, míg nem kell többet fizetnie. Ilyenkor ordibál velem, és a fejemhez vágja, hogy majd kifizeti (hónapok óta ezt hallgatom). Nem érti meg a helyzetet, nem érdekli. A fejéhez vàgtam, hogy kíváncsi lennék, ahhoz mit szólna, ha a kártyáját elvenném és minuszba tenném...


Nincs keresetem, tanulok, nem dolgozom, így nem tudom kifizetni.


Mit tegyek?!

19l



2013. nov. 7. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor eladta, neked megszűnt az üzembetartói státuszod. Azt az adásvételit jó lenne megszerezned és beadni oda, ahonnan a pénzt kérik.

Egyáltalán, mire kérik azt az összeget?

2013. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elgórta apám a levelet. Holnap megpróbálom megkeresni. Ha jól emlékszem a NAV küldte, de nem 100%
2013. nov. 7. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírtál egy ilyen papírt, akkor azzal kötelezettségeket is vállaltál. Ha apád nem fizet, akkor töled fogják követelni.

Máskor legyen annyi eszed, hogy nem írsz alá olyasmit, amiböl csak károd lehet.

2013. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs hivatalosan kivonva a forgalomból, akkor az Önkormányzat is kérhet adót utána. Érdeklődj náluk.
2013. nov. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig ezt addig kellene rendezni, amíg nem 10 meg 100 ezres tétel....

Azt meg remélem, egy életre megtanultad, hogy senkinek nem írsz alá semmit sem eztán!

2013. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
még mindig nem voltál képes 10 ezer forintot előszedni? ez 3 napi diákmunka, nem több...
2013. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!