Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az összes örökös lemond a...

Ha az összes örökös lemond a örökségről, a tartozásokat amit az elhunyt hátrahagyott kinek kell kifizetni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 15:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
2%
A tartozásról nem lehet lemondani, ha nincs senki aki magáravállalja akkor a törvényes öröklés szerint megoszlik, nincs kibúvó, kifogják fizettetni kamatosan.
2012. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lenne. Ha az örökös lemond a tartozásról, akkor javakat az állam örökli, tartozást pedig a hitelező bukja.

Az örökség egy RÉSZÉRŐL nem lehet jogosan lemondani. De a teljes örökségről bármikor lemondhat az örökös!

2012. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Az örökös az öröklött tartozásáért csak az örökség értékéig felel! Tehát csak azt bukhatja el, amit öröklött! Pl. ha egy lakást, és ezt is meghaladja a tartozás, akkor oda a lakás nincs mese. De ha még ennyél is több a tartozás, az már nem az ő felelőssége, azt nem lehet rajta behajtani.
2012. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nővérem élettársa le akart mondani mindenről. Az összes adósságot a nővérei az ő nyakába akarják varrni, igy is mindent neki kellett intézni. Ürügy: egyik albérletben lakik egy gyerekkel. Másik alig keres, de ott a férj is keres és ott is van gyerek. Nővéremnek van egy cukorbeteg gyereke, aki után apja nem fizet gyerektartást és élettársával van egy 3 éves kisfiuk. Az élettársát julisban bocsátják el, és igy is alig jönnek ki. Édesanyám segíti őket, de már ő se tudja sokáig, mert ott is elbocsájtások lesznek. Nekem meg megszünt a munkaviszonyom és veszélyeztetett terhes vagyok, így már én sem tudom segíteni őket. Lényeg, nem mi akarjuk kifizetni más adósságát. Ilyenlor mit lehet tenni. Adosságbehajtók mind nővérem élettársát találják csak be. Szerencsére nincs oda bejelentve, így ott nem tudnak mit lefoglalni.
2012. febr. 15. 16:00
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló oltári nagy butaságot mondott!

Lemondani valóban nem lehet, mivel az teljesen mást jelent, de visszautasítani lehet az örökséget!

Ha mindenki visszautasítja, akkor belép az állam, és ő örököl mindent. Az állam az egyetlen örökös, aki nem utasíthatja vissza.

Arra kell figyelni, hogy kiskorú esetén a visszautasítás bonyolultabb.

Viszont, mivel a hagyatéki terhekért az örökös kizárólag az örökség erejéig felel, ezért, ha nem is utasítjátok vissza, akkor is: legrosszabb esetben nem kaptok semmit.

2012. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

A leírásod elég zavaros nekem... De teljesen mindegy, hogy miért akarják bárki nyakába varrni a tartozást, mert ilyen nincsen.

Csak fenyegetnek titeket.

2012. febr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Eddig bármit kellett fizetni, azt nővérem élettársa fizette (ö apja és anyja halt meg). Testvérei még a kutyát se voltak hajlandóak elvinni menhelyre.
2012. febr. 15. 16:26
 8/29 anonim ***** válasza:
27%
Hát ilyenkor nem tudom mi van, de ha tudta,hogy tartozás van, akkor még a halál előtt ki kellett volna magát tagadtatni az örökségből.
2012. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
ha a nővéred élettársa lemond az örökség teljes ráeső részéről, akkor a tartozásokat sem kell kifizetnie.
2012. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Örökséget vissza lehet utasítani.Csak a teljeset, tehát nem kap semmit, tartozást sem.Ezt csak a hagyatéki tárgyaláson lehet megtenni, közjegyző előtt. Ha ott elfogadta az örökséget, akkor már nincs mit tenni, fizetni kell a tartozást.

A leírást nem értettem.Többen vannak örökösök,ez világos.Csak az nem, hogy volt-e már hagyatéki tárgyalás, és ott mi történt.

2012. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!