Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi volt a fizetésetek...

Mennyi volt a fizetésetek amikor végre külön tudtatok költözni a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg csak 80 ropi, így esélyem sincs :S

Ti mennyivel tudtatok önálló életet kezdeni? Egyedül vagy a párotokkal költöztetek?


2013. nov. 9. 10:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fizetésem. Amikor egyetemista lettem, elköltöztem otthonról. Azóta különélek a szüleimtől.
2013. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
férjemnek 150E, nekem 50-60E körül. ez kb 10 éve volt.
2013. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Főiskolára ugyanoda jártam, ahol laktunk, így előtte nem sok értelme lett volna külön albérletbe vagy koliba menni, hiszen gyalog is 15 perc alatt odaértem, tömegközlekedéssel 10 perc, saját kocsival 5 perc. Dolgozni se dolgoztam, diákmunkát nem vállaltam mert nevetséges fizuk voltak szívatós munkákért, lányként meg nem mentem el árufeltöltőnek. A szüleim is azt mondták, hogy inkább emelnek kicsit a zsebpénzemen, de ilyen munkát el ne vállaljak. Aztán jött a kötelező gyakorlat, ami diploma előtt volt, szintén egy közeli cégnél töltöttem, ahol fizetést is kaptam már, nem is rosszat, pedig sok gyakorlati helyen nem fizettek semmit, azt mondták a csoporttársaimnak, hogy örüljenek, hogy ott lehetnek, hisz ezen múlik a diplomájuk. Aztán annyira megszerettek a cégnél, hogy nem volt kérdés, diploma után is maradok, kb. dupla fizetésért. Így kerestem havi nettó 230 ezret kezdőként, 6 éve. Egy darabig még maradtam otthon, a szüleim azt javasolták, inkább tegyem félre a fizetésem, hogy később ne okozzon gondot egy albérlet rendbetétele, új, önálló élethez szükséges eszközök megvásárlása, vagy esetleg lakásvásárláshoz önrész kifizetése. Végül a lakásvásárlás mellett döntöttem, ehhez még egy évig éltem otthon. Volt párom, de a lakást magamnak vettem, nem neki, szóba se jött, hogy esetleg közös legyen. Neki is volt már akkor lakása. Végül az enyémben költöztünk össze, mert 60 nm volt, az övé meg 40, kettőnknek kicsi lett volna. Azóta mindkettőnk lakása ki van adva albérletbe. Az enyém annyiért, hogy a hitel törlesztőt fizetem belőle és még marad is, na meg a rezsire is elég, bár azt a bérlők intézik. Mostmár közös családi házban élünk kertvárosban. Nem költöztem el túl korán a szüleimtől, de nem is volt miért. Nagyon jó kapcsolatunk volt, nem üldöztek el otthonról, azt akarták, hogy nekem minél jobb és egyszerűbb legyen az a pár évem, míg elindulok a nagybetűs életbe.
2013. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem volt fix fizetésem, egyetem mellett diákmunkáztam, aztán alkalmi munkák lettek... volt hogy diákhitelt kellett felvennem, de aztán visszafizettem... de nem volt választásom, tudtam hogy meg kell oldani a dolgot, úgyhogy megoldottam :)
2013. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éve 210 ezer nettó. Az albérlet volt rezsivel 90 ezer. Egyedül költöztem.
2013. nov. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nekem semennyi, mert el lettem küldve otthonról anyám pasija miatt. A párom szüleinél laktam, és érettségi közben burger kingben dolgoztam, de 5 hónap alatt összeszedtük magunkat és albérletbe költöztük
2014. febr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

2012ben koltoztunk ossze, szuloknel nem laktunk elotte egyutt (kiveve egy-egy hetvege)

Fizu annyi volt amit 500-600Ft / óra ilyen-olyan alkalmi diakmelokbol osszeszedtunk ketten, szoval nem valami sok, plane ha csak heti 20 ora jott ossze.


Azota sokat javult a helyzet szerencsere.

2015. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!