Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám csalja anyámat, mihez...

Apám csalja anyámat, mihez kezdjek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Néhány napja amikor megkérdeztem apámat, mitől ilyen más mint egyébként, leesett az állam amikor egy olyan válasszal állt elő amire nem igazán számítottam.


Azt mondta, hogy eljár egy másik nőhöz már egy ideje aki 'mindent megad neki' ezután, mint egy focimeccsen pontozta a helyzetet, szerető-édesanyám 1:0 .

Majd mintha dicsekedni akarna tovább mesélte, hogy anyámnak fel sem tűnt, hogy ő elment ahhoz a valakihez.

Mivel már én is felnőtt vagyok összeszedtem magam, és megpróbáltam vele beszélni erről a helyzetről, hogy mi lenne ha édesanyámmal elmennének valahova, vagy bármit csinálni ami javíthat a helyzetükön, de úgy tűnik neki ez az egyszerűbb út. Csak azt tudta hajtogatni hogy én vagyok a legfontosabb, és hogy elakar menni a közös otthonból. Ami ezt tetőzi hogy barátommal is szeretnénk elköltözni de a helyzet fejében vesztett ügy lehet, hogyha egyedül hagyja anyámat, tehát nagymértékben kihat a jövőm alakulására.

Továbbra is ott álltam egy kocsma előtt, és alig akartam elhinni amit hallok, eközben a barátaim a háttérben figyelték az eseményeket így még jó ideig óráig ki sem tudtam magamból adni a bánatom, csak néztem magam elé melankolikusan.

A kérdésem igazán az lenne, hogy mit lépjek. A legtöbben azt tanácsolták hogy semmit,várjak..

De nem vagyok az a típusú ember aki így az anyja szemébe tud nézni tudván hogy mi folyik a háta mögött,

viszont nem tudom hogy milyen lavinát indítanék el azzal hogyha megmondanám az igazat neki. :/

Kérem aki tud nekem tanácsot adni segítsen!

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. nov. 12. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem tom.
2013. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy én sem tudom, de legfőképpen olyan emberek válaszát várom, akik átéltek hasonló szituációt.
2013. nov. 12. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Én mikor megtudtam, hogy mi van, akkor az volt a legnagyobb félelmem, hogy Anyu megtudja, mert nagyon szeretem őt, és belehaltam volna, ha látom rajta a fájdalmat és azt ahogy összeomlik.


Szóval gondoltam, hogy én vagyok a jani, és majd jól megfenyegetem apámat, és megzsarolom. Oda is mentem hozzá nagy mellénnyel, hogy azonnal hagyja abba, vagy elmondok mindent anyának.


Csakhogy a fagyi visszanyalt: azt mondta, ha bele merek ebbe avatkozni, akkor ő fog mindent elmondani anyának, arcpirító részletességgel.


Szóval kussolok azóta is. Szembe tudnám magam köpni, mert cinkosa vagyok apámnak így. De ha elmondanék mindent anyunak, akkor ő abba belehalna. Szóval inkább vagyok cinkos mint gyilkos.


Sz@r ügy. A betege vagyok azóta is.

2013. nov. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A legrosszabb, hogy hatalmas lelki teher ahogy te is írtad, és ebből feloldozni csak az igazság tudna.

De nem tudom lehet, hogy több kárt okoznék vele mint hasznot.

2013. nov. 12. 16:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondta el Neked,mert biztos volt benne,hogy elmondod édesanyádnak,mert neki nincs bátorsága hozzá.
2013. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd: egy megoldás van, a költözésről egy időre tegyél le, és állj anyád elé ezzel a sztorival.

Ha hallgatsz, mint a sír, cinkosa leszel apádnak,és az egy dolog csak, hogy apád és anyád összevesznek, szétmennek, de itt a kérdés az, hogy a cinkosságod miatt(hogy apáddal egy követ fújtok, és nem mondod meg anyádnak az igazat) egy édesanyát is vesztesz, vagy nem.


A költözést pedig én legalább nyárig elhalasztanám egy ilyen helyzetben.

Ha nem 200-300 km van közted és a pasid között, akkor összejárogatni így is tudtok, alkalmasint egy-egy ottalvás is beleférhet a másiknál(gondolom, eddig is aludtatok már együtt), de anyádnak ha megtudja hogy te apáddal szövetkeztél és mindennek tetejébe még le is lécelsz... hát tuti, hogy kiborul, és összeroppan idegileg.

Hogy ez milyen jelekben mutatkozhat ki? Őrjöngés, tajtékozás,keserves szűnni nem akaró sírás,zokogás szélsőséges esetben törhet-zúzhat is akár...

2013. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha Anyukád rájön,/márpedig előbb utóbb rájön/ haragudni fog rád,hogy nem mondtad el neki....talán gondolj arra,ha téged csalnának,akarnád-e tudni,vagy inkább hazugságban élni?? Jobb az őszinteség,szerintem!! Apukádról pedig csak annyit,hogy ez a gyávák útja,ahelyett hogy harcolna az Anyukádért,könnyebb egy félremenni.....hát menjen csak az új nőhöz,aztán majd visszasírja a régit!
2013. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom úgy érzem nincsen hozzá bátorságom, hogy elmondjam pedig nem vagyok gyenge ember-

Most még józanon nem láttam apám a történtek óta mert ez igazából nagyon friss pár napos történet, és ma is dolgozott így még nem is futottam vele össze, de az ő szemébe is képtelen leszek belenézni.

2013. nov. 12. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy sejtem, szinte biztos, hogy anyád is tudja az egészet. Ha neked feltűnt, hogy apád másképp viselkedik, neki nem? Hiszen az élete jó részét együtt élték le, ismeri, mint a tenyerét, ne hidd, hogy anyukád vak.


Arra gondolj, neked ebben a történetben nincs szereped. Ez ő szerelmi háromszögük, a legjobb, amit tehetsz, hogy szépen megkéred apádat, tisztázza minél hamarabb a helyzetet, ne mérgesítse tovább a dolgokat. Anyukádnak elmondani nem biztos, hogy jó ötlet, a rossz hír hozóját sokszor jobban meggyűlölik, mint azt, aki okozta. :(

2013. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Sokat segített akkor várok nem mondok semmit. Most hogy hazaért úgy láttam hogy semmi különös nincsen anyám ugyan úgy beszélt vele konfliktusnak nyomát sem láttam, csak ne lenne bennem hogy kozben apám meg a háta mögött sunyul.

2013. nov. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!