Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon összevesztünk a páromma...

Nagyon összevesztünk a párommal, ezért elment itthonról. Szeretném vele megbeszélni a dolgokat, de nem tudom hogyan kezdjek neki. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A párommal fél éve vagyunk együtt, egy hónapja együtt is élünk. Egy előző kapcsolatából van egy 7 éves kisfia, aki borzalmasan hisztis és akaratos. A legszörnyűbb tulajdonsága az, hogy akkor hány, amikor csak akar. Ha valami nem tetszik neki és nem használ a hiszti sem, akkor elhányja magát és onnantól körülötte forog a világ.

Eddig még nem volt olyan nap, hogy végig iskolában lett volna, mert nincs kedve járni, egy kis színészkedés után jön a hányás és már hívják is a szüleit, hogy beteg.

Ezen a hétvégén velünk lett volna. Ma közösen pizzát csináltunk, de mikor készen volt, ő közölte, hogy neki rendelt kell és a házi rossz, ehetetlen. Én megmondtam, hogy vagy ez van vagy szendvics, de nem rendelünk semmit. Erre jött a hiszti, a földön fetrengős fajtából de mivel ez sem hatott meg, végighányta a nappalit. Az apja erre már ugrott is rendelt neki egy pizzát. Megpróbáltam vele megbeszélni, hogy ez a lehető legrosszabb amit csak csinálhat, de végül az lett az egészből, hogy egy kegyetlen dög vagyok, mert képes lennék szenvedni hagyni a fiát. Ezután összepakolta a fia cuccait, hazavitte az anyjához, ő pedig elment kiereszteni a gőzt a haverjaival.

Hogyan fogjak bele a beszélgetésbe? Tudom, hogy nem az én dolgom a fiuk megnevelése, de meg kellene értenie, hogy ezzel csak ártanak neki és ezzel a mi kapcsolatunkat is tönkre fogja tenni, mert én ezt nem fogom szó nélkül eltűrni.


2013. okt. 19. 21:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet, hogy ez a kisfiú autista? Nem biztos, hogy rosszul van nevelve, lehet, hogy valami idegrendszeri betegsége van.....7 évesen már nem szokás földhöz vágnia magát egy gyereknek.
2013. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Ne ő hanem te menekülj.
2013. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, szerintem első körben egy neruológushoz kellene elvinni, szerintem valami baja van, ez nem neveletlenség.
2013. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
2%
Tényleg kegyetlen vagy, mert lehet, hogy ez a gyerek beteg.
2013. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
5%

Jól tette , hogy otthagyott es minden szava igaz volt, amit rád mondott, ami a lelketlenseget illeti

Az en lanyom is idegalapon hanyik, erzekenyebb es igy reagal a valtozasokra

Te ebben rosszindulatu manipulalast latsz es legszivesebben ördöguzöhöz mennel mint bence mostohaja.

Biztos nagy valtozas volt szamara a szulei valasa es az apja uj , modortalan baratnöje, aki minden alkalmat megragad s leckeztetrsre, persze mindezt csupa joindulatbol

Ezert nem szabad mostohat hozni , uj nöt/ ferfit a csaladba!

Tanulsagos a hozzaallasod remelem mindenkinek

A " párod" hatha végre otthagyott

2013. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mond meg neki hogy te nem akarsz rosszat a fiának avval hogy nem teszel meg neki mindent amiért hisztizik... sajnos őt úgy ugráltatja a fia ahogy csak akarja..mond meg neki hogy ez nem feltétlen lesz előnyére a gyereknek a későbbiekben ha így nő fel hogy hogy egy kis hiszti és pik-pakk minden úgy van ahogy ő akarja
2013. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Előző válaszoló -nagyon igaz, amit írsz.
2013. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

"Az en lanyom is idegalapon hanyik, erzekenyebb es igy reagal a valtozasokra "


Akkor talán meg kell beszélni családon belül mi a baja, betegsége.

2013. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Már kivizsgálták és azon kívül, hogy kicst szigorúbbnak kéne lenni vele, semmi baja nincs.

Például mikor 1 éve a hányás miatt befektették egy hétre a kórházba, egyszer sem hányt. Amint hazamentek és nem kapott meg egy akkor divatos mágneses játékot, már a boltban összehányt mindent.

A nagymamánál illetve más olyan helyeken ahhol nem hat meg senkit az előadás az első próbálkozás után felhagy ezekkel.

A héten nem volt suliban, végig velem volt és egyszer sem hányt, ma hazajött az apja és indult a műsor.

2013. okt. 19. 21:47
 10/31 anonim ***** válasza:
7%
Hogy tudtad végignézni, hogy végig hányja a nappalit? Ez biztos idegalapon megy a kisfiúnál. Elég kegyetlen vagy.
2013. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!