Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyivel szállnátok bele...

Ti mennyivel szállnátok bele a rezsibe-kajába, ha a barátnőtöknél laknátok?

Figyelt kérdés
Szüleivel él, hozzájuk költöztem. Kajába+rezsibe. 4 tagú család, viszonylag jómódúak.
2013. nov. 16. 11:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15 max. 20 ezer.
2013. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Megállapodás szerint.

Mit beszéltetek meg?

Vagy ez még hátravan, azért kérdezed, hogy mi legyen az álláspontod?

Miért, Neked mi az álláspontod?

2013. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ. Dolgozol, van jövedelmed? Van pl. külön konyhátok, vagy mindent közösen használtok és fogyasztotok?
2013. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
1: Ne hülyéskedj, én egy kistermetű nő vagyok, de ennek az összegnek kétszerese az, amennyit megeszek egy hónapban és mindenból a legolcsóbbat veszem!
2013. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
szerintem is egy 20as
2013. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Kb. 20+bevásárolnék párszor a kajába de csak azt amit kérnek, nem önállóskodnék.


Amúgy ez egy nehéz kérdés, mivel függ a ház méretétől, hogy mennyi a rezsi, mennyire takarékoskodnak, a nyílászárókról meg a fűtésről nem tudni semmit, így nem tudom mennyit kéne fizess.


Kérd meg őket, hogy üljetek össze, mutassák meg a téli és a nyári legmagasabb rezsi összegeket, abból vonjatok átlagot és fizesd az 1/5-öd részét. A kajával vagy ugyanígy, vagy néha vásárolj be te is.

2013. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Még nincs konkrét megállapodás, és igen dolgozok. Csak kíváncsi vagyok a véleményekre:)
2013. nov. 16. 11:20
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyfolytában ott laknék, akkor a rezsi rám eső részét (azaz a te esetedben az ötödét), de legalább annyit, mint a barátnőm.
2013. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

Én lányként elvárnám, hogy


Kajába: a sajtá részével, saját fogyasztásával szálljon be.

Rezsibe: annyival, amennyivel megnövekedik a rezsi az ő ottlakása miatt.

De ez a minimum.

hiszen akkor már mindent használ, amihez ő nem járult hozzá semmivel. El fog nyűni néhány törölközőt, ágyneműt, ágyat, széket, stb-t, használni fogja a gépeket, villanykörtéket, padlót, stb-t, amit aztán pótolni kell, újra beszerezni. Legalábbis az újra beszerzésben, felújításban anyagilag és tevőlegesen is legalább annyira részt kéne vennie , mint nekem, nem pedig vendégként viselkednie. Házimunkában is.

Ha meg nem, akkor megbeszélés tárgya az ellentételezés. Pl. ha én nem csak magamra főzök, mosok már, hanem rá is, akkor azt vagy fizesse bejárónőnek, vagy nekem.

Ilyen ráköltözésnél az szokott lenni, hogy a fiú kiszolgáltatja és félig eltartatja magát. Ezt mindenképp el akarnám kerülni. De mivel a szülők is ott laknak, ezt velük kell lebeszélni.

Az ételt teljesen állnod kell és a rezsit is, és mindent, amit használsz, elhasználsz.

Tulajdonképpen miért a szülőkhöz költöztök?...

Ha igénybeveszed a mamahotel-szolgáltatást, akkor azt nem illik ingyen elfogadni!

2013. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%
15-20 ezer forinttal, ez nagyjából fedezi a rezsi, meg a kaja többletköltséget, meg nyilván az ügyes-bajos dolgaimat (sampon, borotva, ruhák, stb) magamnak venném eztán is :)
2013. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!