Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnád feldolgozni,...

Hogyan tudnád feldolgozni, hogy a férje/párod a hátad mögött kezes lett egy a szülei által felvett hitelben, amit azok nem fizettek és így a ti nyakatokba szakadt az egész?

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. A nagyszüleimmel élünk együtt, anyagilag egész jól álltunk, volt egy kis megtakarításunk is, azt hittem, semmi baj nem lehet, de egy éve felfordult minden. A párom elveszítette a jól fizető állását, talált másik munkát, de a fizetés csak az előző harmada és ha ez még nem lett volna elég, kiderült, hogy van egy "aprócska" hitel, amit a szülei helyett fizetnie kell, akik bedőltek a vállalkozásukkal. A legrosszabb az, hogy még az igyekezetet sem látom benne, hogy változtatni akarna (másik munkahely, másodállás...), ráadásul minden beszélgetés alkalmával oda lyukadunk ki, hogy a fejemhez vágja, hogy én vagyok a pénzéhes és csak addig volt jó, amíg jól keresett.

Mihez kezdjek most? Miért nem akar változtatni a helyzeten? Mit csináljak, mit mondjak, hogy kicsit észhez tudjam téríteni?


2013. nov. 19. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Soha nem értettem az ilyen szülőket. Ha az én szüleim sodornának minket ilyen helyzetbe, a föld alól is előteremtenék a pénzt, semhogy mi kerüljünk rossz helyzetbe miattuk.

De ha mégsem tudnának pénzt előteremteni, inkább felkötnék magukat, de nem tudnának a szemünkbe nézni.

2013. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Mivel nem a te szüleid vették fel a hitelt és nem is te vagy a kezes, ezért neked nem kötelességed fizetni, ha netán sok mindent kaptál tőle amíg ő jól keresett én átgondolnám azért, hogy segítsek-e vagy sem. De csak akkor persze, ha tudnád/tudnátok fizetni vagy segíteni. Segíts neki más munka után kutatni. Legjobb ismerős által beszervezni valahova. Én mondjuk tényleg csak akkor segítenék fizetni, ha nem kell "koplalni" vagy a napokat számolni, hogy mikor lesz már megint fizetés.
2013. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
nem vagy pénzéhes, csak nem akarsz más hülyesége meg felelőtlensége miatt évekig nyomorban élni... szerintem ez nem bűn!
2013. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Kettes, a hazassag alatt vagyonkozosseg van, igy kénytelen fizetni.

En elválnek, az biztos. Mondjuk akkor is megnyerném vele a fele adósságot.....

Amúgy házasok vagytok, vagy csak együtt éltek?

2013. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

A kérdésből nekem az hiányzik, hogy te mit teszel hozzá dolgokhoz? Például te dolgozol? Te mit teszel azért, hogy anyagilag jobban jöjjetek ki?


Az sem elhanyagolandó, hogy mit jelent, hogy most kevesebb a fizetése. Eddig 900-at kapott, most meg "csak" 300-at? Milyen anyagi nehézségeitek vannak? nem tudod ruházni a gyerekeket? nem tudjátok a közüzemi díjakat fizetni? Vagy csak nem telik évente új autóra és külföldi nyaralásokra?


Nálunk a családban egyébként a családtagok segítik egymást. Ha valaki bajban van, akkor mások ott vannak mellette. Talán a férjed is csak ezt csinálta. Sajnálatos, hogy bedőlt a szülei vállalkozása, de ha ők felelősen megtettek mindent a vállalkozás érdekében és mégis bedőlt, köszönhetően a mai gazdasági helyzetnek, akkor igazán normális dolog, hogy a fiuk segít nekik.

2013. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Most kijöttök a fizetéséből? Számlát, ételt ki tudjátok fizetni? Ha igen, akkor teljesen jogosnak érzem hogy inkább a 3 gyerekével és a feleségével van, mint hogy másodállást keressen. A pénz nem minden, főleg ha kicsik a gyerekek.

Ha nélkülöztök, az persze más.


Te dolgozol? Neked van másodállásod? Keresel jobban fizető munkahelyeket?

2013. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Én ha tudnám, el is távolítanám a saját keresetemet a keze ügyéből. Ha egyedül vállalta, fizesse is egyedül.
2013. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen én is dolgozok, de az kevés 5 ember eltartására. A fizetésem és a csp együtt 210000Ft, de ebből is vannak fix kiadások (diákhitel, eltartási pénz...). A számlákat tudjuk fizetni és az élelmiszerbe besegítenek a szüleim, de még így is elég kétségbeejtő a helyzet, mert a párom fizetése netto 92000Ft, a fizetendő hitele pedig 90000Ft körüli.

Nem vagyunk házasok, csak együtt élünk.

2013. nov. 20. 07:21
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Akkor vagyonközösségben sem vagytok. A pároddal is megtehetnéd, hogy csak enni adj neki, de ne vállald magadra az adósságait.
2013. nov. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Nah, akkor szépen menj el a 3 gyerekkel, 210 ezer a fizetésed, oké, kérheted akkor az egyedülálló családi pótlékot, a férjed fél fizetését simán elkérheted gyerektartás címszó alatt, 250 ezer nettóból meg el lehet lenni 3 gyerekkel.


A kedves párod meg fizesse a szülei idióta hitelét, ahogyan csak akarja, nem a te felelősséged...

2013. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!