Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökölhetem az anyám által...

R.Gábor kérdése:

Örökölhetem az anyám által felvett kölcsönt (elhalálozás esetén) ha lakás volt a fedezet én nem voltam kezes csak annyi közöm van a hitelhez hogy örökös vagyok de a lakás már elúszott?

Figyelt kérdés
illetve ha nem akkor várható e hogy a pénztőke lefizeti a politikusokat hogy így legyen?

2013. okt. 11. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

hitelt csak a pozitív örökség erejéig vagy köteles elfogadni.

Tehát csak akkor örökölsz hitelt, ha pénzt, lakást stb is örökölsz.

2013. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Örökség erejéig. Ha több a tartozás mint az örökség akkor nem örökölsz semmit és kész is vagy.
2013. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

Mindkét előző válasz félinfomáció és hibás.



Ha elfogadod az örökséget, akkor igen, örökölheted az adósságot (nem csak az örökség erejéig).


Ha visszautasítod az örökséget, akkor nem öröklöd az adósságot.

2013. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy azt nem mondhatod, hogy a hitelt nem kéred, minden mást meg igen.


Ha a hitel összege meghaladja az egyéb örökség értéket (azaz az örökség negatív) akkor valszeg megéri az egészet visszautasítani, amihez jogod van.

2014. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nofretetete007 válasza:
Szia,nezz utana,de lakashitelnel van egy ugynevezett "Hitelfedezeti biztositas"amit a bankokra szoktak ilyenkor tenni egy lakasvasarlasi hitelre. Ez azert fontos,mert ha ez rajta van,akkor aki az ados volt es meghalt,akkor mindent a Bank biztositoja fedez. Es a lakas teljes egeszeben az orokose!!!! Udv: N.
2014. nov. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!