Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bukásra állok matekból,...

Bukásra állok matekból, szüleimnek se akarok csalódást okozni. És azt sem, hogy az osztály előtt beégjek. Mi a teendő? L/17

Figyelt kérdés

11. osztályos vagyok, humán tagozatra járok. Humán tantárgyakból mind kiemelkedően teljesítek, de már 9. óta küszködöm a matekkal. Tanárhoz járok, ami csak néha hozza meg a 'sikert'. Apukám több egyetemet végzett, neki se ment a matek, így hát, megérti ezt az áldatlan helyzetet, de még sem akarok megbukni.


Próbálok javítani, 1 hetet készültem a mostani dogára / exponenciális egyenletek/ És olyan 4 feladatos doga volt, amiben nem olyan szintű feladatok voltak, mint amit az órán vettünk, és házikat kaptunk, pedig most tényleg ráültem és gyakoroltam. 1 feladatot tudtam, a többibe mind belekezdtem.. Így várható az újbóli egyes. Így leszek 1,4 ha ez karó... Én nem akarok megbukni, olyan égő lenne, belebetegednék.


Hogyan lenne esélyem egyáltalán átmenni félévkor?

Már nincsenek nagy terveim, csak ne bukjak meg..borzalmas lenne. / fél évzárás előtt, még lesz egy 2 órás Témazáró, ami 4 jegyet ér../



#matek bukás aggódás
2013. nov. 20. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem tudsz mit csinálni, tanulj jobban, többet, gyakorolj máshonnan is, ha a tanár nem ad fel elég nehéz feladatokat.. ez ilyen.. :/ majd leérettségizel egy kettesre és az életben nem kell vele többet foglalkoznod
2013. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha szorgalmasan tanulsz, és ennek ellenére is bukásra állsz, menjetek el a nevelési tanácsadóba, mert lehet, hogy diszkalkuliás vagy, és azért nem megy a matek. Ha ez bebizonyosodik, felmentés kapsz matekból és egy másik tárgyból kell majd érettségizned helyette.


Ha azt mondják, hogy minden oké nálad, keressetek egy jobb tanárt. Ha nem tudtok jobbat, kérd meg a matektanárodat, hogy ajánljon valakit.

2013. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Készülj akkor a témazáróra. Arra hajts hogy év végén ne bukj meg, mert akkor mehetsz pótvizsgázni avagy buktál 1 évet minden tantárgyból.
2013. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
Keresd meg az iskolai tanárod, ha van kérdésed. Lássa rajtad, hogy őszintén akarsz tanulni, nem csak átcsúszni. Hátha segít
2013. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el #2 válaszát! Nem egy buta ember!
2013. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De tudom, hogy nem vinnének el, tesóm is átvergődött kettessel. Meg Apa erről hallani sem akar kb. Tehát ez az opció kilőve.
2013. nov. 20. 12:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az fog segíteni, ami rajtam is. A matek felmentés.
2013. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy magántanárt kéne váltanod. Nem mindenki érti meg ugyanazt a magyarázatot, mert máshogy működik az agya. Ha a tanárod nem tud a "te nyelveden", akkor lehet, hogy egy másikkal többre mennél. Tapasztalat, én fizikát korrepetáltam egyetemistáknak, és olyanok, akik egyes zh-t írtak, két korrepetálás után a pótzéhát megírták 4-esre. Pedig semmi különöset nem mondtam nekik, csak más szemszögből ugyanazt az anyagot. :)
2013. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk, kezdj el tanulni.
2013. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tanár kedvel? Mert kedvelhet annak ellenére, hogy nem érted a matekot. Szerencsére a mi tanárunk is ilyen áldott lélek volt, a mai napig vidáman gondolok az óráira.

Ha kedvel, és látja rajtad, hogy igyekszel, talán találhatsz valami módot arra, hogy a dolgozatok ellenére átmenj. Mi kaptunk komplex gyakorló feladatsorokat (a tanárunk írta), otthon lehetett megoldani őket házinak, és aki beadta, az kaphatott rá 5-öst. Meg az egyik fiúnak azt adta ki, hogy csináljon kiselőadást az aranymetszésből és a Fibonacci számokból, hogy ne bukjon meg. (Sok ilyen téma van még. Mandelbrot halmazok, a pí értéke, vagy hogy hogyan számították ki a Föld méretét az ógörög matematikusok a Nap által bezárt szög segítségével.)

2013. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!