Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó ez a párom exének?...

Mire jó ez a párom exének? Miért kell a lányukat ellenünk hangolnia?

Figyelt kérdés

A fiam a 10. szülinapjára kapott egy használt számítógépet és a párom lánya is nagyon szeretett volna egyet. Megbeszéltük, hogy mivel decembeben lesz a 11. szülinapja, ő is kap egyet összevont ajándékként (Karácsony, Mikulás, szülinap). Már a pénz is el volt rá téve, de sajnos közbejöttek olyan események, ami miatt ezt a pénzt is elköltöttük. Mindent megbeszéltünk a kislánnyal, meg is értette, megígértük, hogy amint egyenesbe jövünk, megkapja a gépet. Azóta viszont az anyja mást sem mondogat neki, hogy lám, már mennyire nem fontos az apjának, neki nem jut semmi, így számítson ránk máskor is... A kislány egyre ellenségesebb és félek, hogy ez már csak rosszabb lesz.

Hogyan beszéljük meg az anyjával, hogy állítsa le magát?


2013. nov. 22. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Én megértem a kislányt, meg az anyját is. A te fiadnak tudtatok venni egyet, akkor - főleg ha meg is ígértétek - nem kellett volna arra a pénzre úgy tekinteni, mint amit el lehet másra költeni. Gyerek még, 11 éves. Akárhogy magyaráztátok neki, még ha úgy tűnt, hogy meg is értette, akkor is: 11 éves, ez nem a felnőttek problémájára fogékony kor. A lényeg az, hogy a te gyereked kapott, ő nem. Megvolt az övére is a pénz, de inkább elkötöttétek másra, anyukának meg nyilván a gyerek helyett is rosszul esik, hogy a tiednek jutott, az övének nem. Máskor ilyen megkülönböztetést ne csináljatok.
2013. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Mondtátok neki is, hogy miért nem kapta meg? Mondjuk ha ti nem is mondtátok, a kislány biztos elmondta. Ha nem fogta fel ezek után sem és ezt csinálja, akkor szerintem ez inkább rosszindulat és irigység. A lánnyal kéne beszélnetek inkább szerintem, hogy akármit mondanak, ugyanolyan fontos ő is az apjának.
2013. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Ha a közeljövőben megkapja ő is akkor szerintem ennek nem kéne olyan nagy problémának lennie. A gyerek akkor el is felejti az egészet. Elhiszem azért, hogy rosszul esik neki, mert a gyerekek ezt nehezen értik meg, az anyukája meg akkor rátesz még egy lapáttal. Még ha úgy is gondolja, hogy megkülönböztetett a ti gyereketek, nem kéne ilyen rossz érzéseket kelteni a lányban.
2013. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Jó tanács! Sose ígérj egy gyereknek olyat, amit nem tudsz 100%-ban betartani. Nem neked sírt gondolom a csalódottságtól, hanem az anyjának. Az anyja védeni akarja a gyereket a hasonló helyzetektől.


Sok hibát elkövettetek, a gyerek reakciója így nem annyira érthetetlen.

A fiatok kapott gépet, ami teljesen normális, és rendben van. A kislány még nem érti az anyagi gondokat, így az ő fejébe most csak az van, hogy apa fia kapott, Ő meg nem.


Még ezzel se lenne gond. A gond ott van, hogy becsaptátok. Ez még akkor is így van, ha nem volt szándékos.

Azt viszont nem értem, hogy hogy költhettétek el azt a pénzt, amit a párod lányának a születésnapjára, karácsonyára, és mikulására tettetek félre. Nem fog kapni semmit? Nem lehetett volna átmenetileg inkább kölcsönkérni?

Nagyon várta ezt a gépet, készült rá. Szerintem én se számítanék rátok legközelebb. Mármint az ígéreteiteknek nem tulajdonítanék jelentőséget.

2013. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nagyjából még egy fél év, amíg meg tudjuk neki venni. A karácsony most valóban elég visszafogott lesz, a gyerekek kapnak valami jelképes ajándékot, de részünkről ennyi. Azt viszont nem tudom szabályozni, hogy a volt férjem mit és mennyit vesz a gyerekeknek, tehát gondolom ebből megint vita lesz a párom exe és közöttünk.

A fiamnak a gépet nem vettük, hanem az apja leselejtezte a sajátját és odaadta neki.

Kölcsönt vettem fel, de az nem volt elég, így a félretett a pénzhez is hozzá kellett nyúlnunk.

Természetesen a kislánynak is elmondtuk, hogy miért nem tudjuk megvenni neki, nem ő kezdett el balhézni, hanem az anyja.

2013. nov. 22. 14:37
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

"A fiamnak a gépet nem vettük, hanem az apja leselejtezte a sajátját és odaadta neki."


Mondd, hogy nem az történt ami már sokszor máshol is. Apuka nem bírt magával, mert neki sokkal szebb és jobb gép kellett. Ezért felélve minden tartalékot megvette magának álmai gépét, abból a pénzből amit a gyerekének tett félre. A számára unottal kiszúrta kicsi fia szemét. /elég ijesztő kép állt össze bennem/ Amúgy azt nem értem, hogy a Te volt férjed hogy jött be a képbe az utolsó kommentedbe.

2013. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A páromnak és nekem nincs közös gyermekünk, a volt férjem a gyermekeim apja. Ő selejtezte le a gépét. Külföldön dolgozik és leginkább csak ünnepek alkalmával jön haza, akkor viszont hoz egy halom ajándékot a gyerekeknek.
2013. nov. 22. 15:13
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Akkor viszont nem értem. Mi köze a kislány anyukájának ahhoz, hogy a te exed mit ad a saját fiának. Rendes tőletek, hogy neki is ígértetek egy gépet. Inkább értékelhetné. Azt hittem mindkét gyerek a párodé.
2013. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Leüvölteném az anya haját,semmi köze hozzá. Apa lánya megbeszélte akkor mégis mi a franc köze van hozzá.
2013. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Tudod, ha egy hónapig is koplalnod kell, de azt a másik kisgyereket ennyire szarba nem hagyhattad volna, de ha másként alakult ezerrel a helyedben azon lennék, hogy a kisgyereknek megszerezzem. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok a másik kisgyerek édesanyja.
2013. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!