Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » őszintén, mennyire nehéz egy...

őszintén, mennyire nehéz egy gyerekkel, és mit változtat egy kapcsolaton?

Figyelt kérdés
eléggé félek, és nem tudom reálisan látni a dolgokat. hamarosan döntést kell hoznom és fogalmam sincs mit tegyek..(a kapcsolatunk is friss még)
2013. nov. 22. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Olyan nehéz, amilyenné teszed.

De ha még friss a kapcsolat, akkor ne vállalj gyereket. Először a kapcsolatotok legyen szilárd, megbízható.

2013. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
attól félek még nem töltöttünk együtt elég időt, és ez később visszaüt,alig vagyunk együtt egy éve. Ő szeretné jobban a babát én inkább félek, de viszont finoman fogalmazva "korosodom" -nem tusom milyenek lennének a későbbi kilátásaink ha nm tartom most meg.. :(
2013. nov. 22. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

"Lényegében attól a pillanattól, hogy megfogant egy gyermek, nincs személyes érdek, személyes döntés, választás.Nincs én,meg ő, csak mi. A kényszerek és szabadságok labirintusából csak az az út vezet kifelé,amelyik mindkettőnknek együtt jó, vagy legalábbis megfelelő. Ez olykor keserves, de mindig gyönyörűséges felelősség. Ebből adódóan végtelenül gyengédnek kell lennem, de gyenge ne lehetek soha."


By:Pokorny Lilla

2013. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok abortusz ellenes, nekem is volt. Viszont azt is vallom (ami kicsit ellentétes) minden baba valamiért jönni akar. Ha szeretitek egymást, fel tudnád akár egyedül is nevelni a babát, meg van a megfelelő anyagi és érzelmi háttér akkor ne legyenek kétségeid.
2013. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
"Ő szeretné jobban a babát" te meg kifutsz egyébként a kórból - nincs kérdés. Csoda történik a gyerekkel és ámulva szemlélitek a csodát. És minden nehézség eltörpül ezért. A szorongások, aggodalmak természetesek az első időben. De nézz egy szobrászra, hasonlat.. vért izzad, míg a kőből kifaragja a szobrot, de észre sem veszi, mert tudja: ennek a műnek meg kell születni.
2013. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
*életkorból
2013. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyire friss kapcsolat, de én várnék pár évet!
2013. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A gyereknevelés első időkben nehéz fizikai munka, aztán nehéz szellemi munka. Hogy egy adott gyermekkel mennyire lesz nehéz azt csak a Jóisten tudja megmondani előre, viszont minél nehezebb annál többet kapsz majd vissza belőle. (Egy daganatos kislány apjaként mondom ezt neked.)
2013. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy mennyi ideje vagytok együtt, a gyerek csak és kizárólag a te feladatod lesz!!!! A férfiak többsége pontosan tudja, hogy mit akar a gyerek, amikor sír... az anyját!


Nekem 8 hónapos a kislányom, férjemtől (ahogy a barátnőim se) nem sok segítséget kapok, de semmi pénzért nem adnám, ha ezt előbb tudom, és nem várok a "tökéletes" férfira már 10 éves is lehetne.


A friss kapcsolatról meg annyit, hogy 5, vagy 10 vagy 20 év után nem lehet szétmenni???? És attól, hogy nem éltek együtt még lehet jó apja a gyerekének, ahogy közös lakásban is lehet egy nemtörődöm, vagy egy agresszív barom.


A kapcsolatról és az életről annyit, hogy annyira befolyásolja amennyire hagyod. 1 hónapos korától vittem magammal mindenhová, megbeszélésekre, kávézni a csajokkal, vacsorázni étterembe, a férjemmel nem változott a kapcsolatunk, talán egy kicsit előbbre látóbb lett.

2013. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5:"Csoda történik a gyerekkel és ámulva szemlélitek a csodát. És minden nehézség eltörpül ezért."


jaj de szépen írtad.

Csak a valóság az, hogy baromira nehéz az anyának a 24 órás szolgálat, és ha egy nehezebb természetű gyereket kap aki a fél éjszaka bömböl, akkor a kis csoda egy kialvatlan hisztérikát csinál belőle.

Aztán kérdés, hogy apuci óhajt-e a kis csodájával foglalkozni és segít a feleségének, vagy "a háztartás női munka, a gyereknevelés női munka" felkiáltással munka után elvonul sörözni/tévézni/gépezni, míg az anya az ugyanolyan munkanapján még nekiáll lakást takarítani, főzni és a gyerektől a leckét kikérdezni. Szóval nagyon nem mindegy a felek hozzáállása nemcsak a kis csodához, hanem a férfi-női szerepekhez, az egymás támogatásához, stb.

2013. nov. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!