Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi viszonyból hogyan...

Élettársi viszonyból hogyan vehető ki az örökség? Közösen vásárolt, közös tulajdonú telekre épült ingatlan az én örökségemből.

Figyelt kérdés
Még a szüleimnél laktunk, mikor úgy gondoltuk, hogy albérlet helyett, inkább közös ingatlant vásárolunk. A vásárlást követően azt az ingatlant nem tudtuk felújítani pénz hiányában (továbbra is a szüleimnél laktunk). 4 év múlva én örököltem, ebből építkeztünk a közös tulajdonra. Most úgy néz ki, vége a kapcsolatunknak, mennyi az enyém ebből? Van egy 7 éves gyerekünk is, persze ő velem marad.
2013. nov. 23. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te örökséged az mindenképp a magánvagyonod, ha házasság, ha élettársi kapcsolat, tök mindegy. A közös szerzemény pedig élettársi kapcsolatban a szerzéshez való hozzájárulás arányában oszlik - nem egyenlő arányban, mint a házasságban, ha nincs szerződés - ettől az egy szabálytól eltekintve egy tök ugyanolyan vagyonmegosztási per (vagy megállapodás, ha meg tudtok állapodni peren kívül) mint a válásnál.
2013. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az örökölt lakás a tied. Amit közösen vetteket, , az közös szerzemény. Élettársi viszony esetén a közös vagyon a jövedelmek arányában oszlik meg.
2013. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor ez peres úton érvényesíthető, ha minden kötél szakad. Amikor szóba kerül, hogy adjuk el a házat, én meg kiveszem, amit pluszban beletettem, a párom családja rögtön tromfol, hogy " nem úgy lesz az..." Pedig úgy lesz...

Még egyszer köszönöm!

2013. nov. 25. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!