Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a keresztnevem,21 éves lány vagyok. Tapasztalatok? Főleg érzelmi alapon érdekel.

Figyelt kérdés
Még nem tudom milyen keresztnevet szeretnék, csak annyiban vagyok egyre biztosabb, hogy szeretném magam mögött hagyni a régi nevemmel együtt azt az embert is, aki sokáig nem tudott talpra állni. 11-2 éves korom óta küzdök pszichés problémákkal, önbizalomhiány, depresszió, és nagyrészt orvosok nélkül önerőből harcoltam idáig, most ennyi idősen végre érzem hogy kezdek kimozdulni, megváltozni. A nevemet soha nem éreztem a magaménak, és most, hogy úgy érzem szinte más emberré válok, egyenesen idegennek tűnik. De igazából egész kicsi korom óta kényelmetlenül érzem magam és ha megszólítottak is, mindig idegenkedtem tőle. Nem akarom hogy így hívjanak az emberek, ezért felötlött hogy megváltoztatom. 18 éves korom után már lehetett volna, de sokáig hezitáltam, leginkább féltem hogy megbántanám a szüleimet. A dolgok nagy részének utánaolvastam, de annyit szeretnék kérdezni, hogy aki átesett már ezen, mennyire volt furcsa érzés? Nagyon elszánt vagyok, biztos vagyok benne hogy ez a név nem én vagyok, viszont még nem sikerült megtalálnom mi legyen helyette, erősen érzelmi alapú a döntés, lehet ez később hátrány? A másik dolog ami miatt aggódok, ilyen háttérrel körülbelül mit írhatnék majd indoklásnak, amit el is fogadnak? Nem külföldi nevet szeretnék, iylen téren semmi extra, az anyakönyveztethető magyar női nevek közül fogok választani egy olyat amit teljes egészében a sajátomnak érzek. Csak félek hogy így, hogy nincs különösebb családi konfliktus vagy hasonló a háttérben, elutasítják esetleg. Mire készüljek fel? Az utolsó kérdés pedig, már leérettségiztem, most egyetemre járok. Hogy fog ez zajlani, a suliban nagyon sok macera lesz belőle? Meg gondolom a már meglévő érettségimet nem fogják emiatt érvénytelennek számítani? Bocsánat ha hülyeségeket kérdezek esetleg, csak szeretném ha majd gördülékenyen zajlana.
2013. nov. 28. 19:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Régen én is utáltam a nevem, de idővel megszerettem. Most a családnevem nem tetszik, de ha férjhez megyek, úgyis meg fog változni.:)
2013. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
az biztos, hogy nem fogak beléd kötni. Felnőtt vagy azt csinálsz a neveddel amit akarsz az érettségivel se lesz nagy probléma. Nevet ajánlani nem tudok mert nem ismerlek nem tom mi illene a vezetéknevedhez, mit érezhetnél magadénak. Illetve azt se tom a szüleid megsértődnéek-e (ha én lennnék tuti nem) mert nm ismerlek. (Am a kedvenc női magyar nevem a Kamilla.)
2013. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
: ) Akkor szerencséd volt hogy meg tudtad kedvelni a neved. Én is nagyon régóta próbálkozom, de az utóbbi pár hónapban az előbbi évekhez képest is már iszonyúan felerősödött az érzés, hogy szabadulnom kell a névtől és azzal együtt a múltbéli szerencsétlen, visszahúzódó kislánytól aki mindig kiközösítés tárgya volt. Egyébként meg a lelki vonatkozásokon kívül egyszerűen csak iszonyúan komor és szigorú hangzásúnak tartom a keresztnevem ami teljesen ellentéte a személyemnek :) Viszont a vezetéknevemmel úgy voltam mint te a keresztneveddel, először gyűlöltem (baromi ritka név, és poént is lehet belőle űzni, túl magas labda) de mostanra megszerettem hogy különleges, és lehet hogy viccesek néha a bemutatkozások, sokak szerint meg tök aranyos és mókás szóval azzal sikerült megbékélnem. Egyedül a keresztnevem az ahol már 99%ban érzem hogy muszáj lesz felülírnom a szüleim döntését. =(
2013. nov. 28. 19:45
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom hogy felnőtt vagyok és az én döntésem, csak mégis szerettem volna picit tájékozódni, főleg afelől hogy hogyan menjek biztosra, hogy a kérvényt ne utasítsák el. Mert lehet hogy a lelki, belső okok nem elég megfelelő indok ilyen hivatalos ügyben. =( Keresztnevet nem is keresek mások által, azt nekem kell megtalálnom, csak azért írtam bele mert addig úgysem vágok bele nyilván, amíg nincs meg az új név :) Addigis gondoltam információt gyűjtenék. A Kamilla tényleg szép név, ismerek a suliból egy lányt akit így hívnak. Magamnak is valami különlegeset szeretnék, de olyat ami illik hozzám teljesen, ez már az én feladatom lesz.
2013. nov. 28. 19:48
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

Bár nekem magas hogy valaki nem érzi magának a nevét, hisz születése óta azt viseli..Azt még elfogadom, hogy valakinek nem tetszik és divat szerint megváltoztatja. Bár nem az én gondom..De tudok mesélni hogy milyen lesz névváltozás után. Unokahúgom akit Krisztinának kereszteltek, 20 évesen úgy döntött hogy ő mindig is utálta a nevét ezért megváltoztatja. Elmondása szerint nem nagy dolog, végül is ha van pénzed, ki fizeted a vele járó költségeket akkor felvehetsz másik nevet.

Kriszti a Mercédesz nevet választotta..csupán mert ez tetszett neki. Kifizette a költségeket, átíratta a papírokat és ma hivatalosan is Mercédesz lett.. Lassan 3 éve de a család a barátok a kollégák mind a mai napig Krisztinek hívják (én is) mert egyszerűen képtelenség kitörölni az emberekből hogy 20 évig Krisztinek szólítottad hívtad, most Merci.. Már nem is mondogatja, hogy

" hééé Merci vagyok, nem Kriszti" mert akik régebbről ismerik azoknak Kriszti..

Idegeneknek Merciként mutatkozik be, de ennyi..

A végére hagytam, hogy egyre jobban bánja, főleg hogy rájött semmit nem változott a helyzete a névváltoztatás óta.

Rájött, hogy nem egy másik névtől lesz jobb..


Nálad sem értem, hogy miből gondolod hogy ha új neved lesz az jobb lesz??? Arra nem árt felkészülnöd hogy akik eddig ismertek azoknak mindig az a nevű leszel aki most is vagy..

2013. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megosztottad velem a történetet, bár nem értek vele egyet mindenkép tanulságos és figyelembe fogom venni hogy így is elsülhet, amikor majd véglegesen döntök. Nem a nevemtől várok változást, emiatt nem érzem ezt veszélyesnek. A változás már mondhatni megtörtént, és emellé szeretném az új nevet. Egyébként persze, a családom, a rokonok, egy dolog de tőlük igazából úgy érzem nem fog fájni ha a régi nevemen hívnak, de lehetőleg új közegben szeretnék más lenni. Vannak céljaim, álmaim, amikért küzdök, és ha sikerül elérnem őket, akkor valószínű hogy nem fogom az egész életemet ebben a szűk közegben, körben leélni, ahol esetleg most mozgok. Nem hiszem hogy olyan öreg lennék már, hogy még ne sodorjon teljesen máshová az élet, és hidd el én sem tudom az okát miért nem érzem magaménak ezt a nevet, de egyszerűen nem, és ez már egész pici korom óta így van :) Nem is érdekel már igazán az oka. Az anyagi része meg hát egy szükséges rossz, nyilván ha nekem ez ér annyit, akkor összegyűjtök rá, ha eljön az idő (1 éven belülre tervezem) úgyis tudni fogom tényleg ezt akarom-e, szerintem. Azután pedig remélhetőleg nem fogok úgy járni mint az unokahúgod. Nem akarok ebbe most belemenni mert annyira nem értek az ilyen dolgokhoz, de első gondolatom az volt hogy talán pont azért bánta meg később, mert a szimpla tetszésen kívül semmi mélyebb dolog nem fűzte ahhoz a másik névhez amit választott, felszínes lehetett a döntés. Úgy érzem nálam ennél többről van szó. Mindenesetre köszönöm!
2013. nov. 28. 19:57
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem mi az aktuális keresztneved, amit le szeretnél cserélni? Eszem ágában sincs lebeszélni, nem azért kérdezem, meg különben is ebbe senkinek nincs beleszólása, csak érdekelne, hogy mi az a név, ami ennyire nem tetszik Neked.
2013. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Persze, leírhatom, semmi nincs ebben. Eszter a nevem (sokan tartják egyébként szépnek és igazából magam sem tudom honnan ered az ellenszenvem. a jelentésével nincs különösebb bajom egyszer régebben utánanézegettem, viszont a hangzása szerintem valami borzalom. Ha a tükörbe nézek, nem egy ilyen nevű embert látok, igazából így tudnám leginkább leírni)
2013. nov. 28. 20:07
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
Legyél Bözse, igazi gangszta név.
2013. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én anno 16 évesen változtattam meg a keresztnevemet (mivel nem voltam 18 kellett szülői beleegyezés).

Elfogadják, nekem is annyi volt az indok, hogy nem szeretem és kész.

Én úgy választottam, hogy végig olvastam a naptárba a neveket.

Bizonyítványokkal nincs gond. Egyszer poénból azt mondtam a zsibin vettem és csak más keresztnévvel volt z én vezetéknevemnek megfelelő, szép volt az ofő feje :D


Különben 10 ezer az okmánybélyeg, és kb 2 hónap alatt jön ki az új nevedre az engedély, és utána minden iratot meg kell csináltatni.


Én egy ideig közösségi oldalakon még nem írtam ki az újat, de hamar megszoktam. Most én is 21 vagyok, szóval egy bővebb 5 éve történt ez a változtatás.


Én is féltem hogy megbántom a szüleimet, de szerencsére nem, hiszen támogattak is benne.

2013. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!