Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet olyankor tenni ha...

Mit lehet olyankor tenni ha aztérzed hogy a szüleid nemszeretnek? Velem van a baj de mit csinálok rosszul min változtassak?

Figyelt kérdés

15/L vagyok van 2 bátyám egy 18 és egy 24éves,nembeszélek csúnyán anyuékkal soha eltűröm hogy beszóljanak mindenért ők meg folyton visszadumálnak semmit sem segítenek(én szoktam)jól tanulok meg minden mégis úgyérzem hogy őket jobban szeretik...a két tesómmal mindíg beszélgetnek bármikor bármiről sőtt még anyuék mennek oda h hogy telt a napod meg stb...hozzám soha nemjönnek így oda sőt ha én megyek oda akkor aztmondja hogy jajj kislányom most nemérek rá(TV-t nézek,fáradt vagyok..meg a többi lerázós duma..)soha nemhalgatnak meg aztná meg ha vmi történik velem akkor kérdezik h jajj miért nemmondtad..:(olyankor énvagyok a hibás..

az olyan dolgokat amiket szerintem a szülőnek kéne elmondani azzal is mindíg elkésnek..(pl tegnap mondta anya

h tudom-e miaz a menstruásió-.-" mikor már 3évvel ezelőtt megjött...még arról se tudott..:S)

sose foglalkoztak velem igazán de aztse mondhatom hogy felelőtlen szülők mert a tesóimmal világéletükben foglalkoztak minden lépésükről tudnak..de velem mi lehet a baj?:(

valaki segítsen mert már nembírom..min változtassak?

15/L


2009. nov. 21. 15:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szia! Az az egy biztos, hogy nem veled van a baj! Ülj le a szüleiddel, határozottan, hogy anyu, apu, beszélnünk kell!!! És mond el nekik azt, amit itt leirtál, beszélj nekik az érzéseidről, hidd el meg fogja őket hatni!! Gondolj csak bele, amikor születtél, 2 fiú után milyen boldogok lehettek, hogy lett egy gyönyörű kislányuk is!!! Csak emlékeztetni kéne őket egy kicsit. Ebben a válságos időszakban mindenkinek vannak gondjai, de azt ne hidd, hogy nem szeretnek!!! Nagyon szeretnek, mert a világon a legcsodálatosabb dolog gyereket szülni és nevelgetni!!! Sok sikert és bátor legyél:) Egy 27 éves kétgyerekes anyuka:)
2009. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:)köszönöm
2009. nov. 21. 16:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan elkövetik azt a hibát, amit a te esetedben is a szüleid: a csenedes, problémamentes, visszahúzódó, "jól elvan maga is"-gyerekkel, nem igazán foglalkoznak, hiszen követel magának figyelmet a kirívó magatartásával vagy esetleg az iskolából érkező hírekkel, problémákkal.
2009. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hiszen nem követel
2009. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kérdezd majd meg a tesóidat, hogy ők hogy látják, szerintük velük eleget foglalkoznak a szüleid?


Egyik bátyád most van kb. a pályaválasztás idejében, a másik meg épp diplomázhat (már ha egyetemre jár). Valahol érthető, hogy velük többet foglalkoznak, mivel neked most még csak annyi a dolgod, hogy rendesen tanulj és megírd a leckéidet.


Aztán írod, hogy te szoktál otthon segíteni - nehéz elfogadni, de tény, a lányokra több otthoni feladat jut. ne várd el, hogy a bátyáid is mosogassanak pl. mert csak magadnak okozol ezzel bosszúságot. Vannak férfi szerepek, pl. hogy a villanykörtét kicseréljék és vannak női szerepek, pl. a mosogatás. Nem szabad összekeverni őket.

Plusz a bátyádék abban a korban vannak, amikor szinte menekülnek otthonról, a nagyobbik biztos már a saját lakást fontolgatja.

Mondd el egyszer anyukádnak szép nyugodtan, mikor kettesben vagytok, hogy nélkülözve érzed magad és a segítségére szorulsz. Ha leráz, járj a nyakára addig, amíg komolyan nem vesz.

2009. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak családok ahol csak a férfi ér valamit. Lehet hogy a szüleid is ide tatoznak. Mindenesetre nagyon szomorú ahogy bánnak veled. Beszélgess el anyukáddal. Nem kell neki esni, csak finomam említsd meg a dolgot mi bánt.
2009. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
már próbáltam beszélni de mindíg aztmondja hogy ne jöjjek már ilyenekkkel nemérzi h különbséget tenne meg stb szóval meg se hallgat..:S
2009. nov. 22. 16:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Itt szó van ilyen esetekről. Biztos találsz a te helyzetedhez illőt.
2009. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokszor a harmadik gyerekre már elfogy a türelem. Nem szép dolog, de előfordul.
2009. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A bátyáid sem beszélgetnek veled?
2009. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!