Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok nemszeretnek...

A magyarok nemszeretnek dolgozni? Nem vállalják a munkát?

Figyelt kérdés

Hogyan is van ez?


[link]


2011. okt. 16. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek dolgozni, nem hiszem hogy sokan szeretik a munkájukat. Viszont ennem kell, és a gyerekek sem élhetnek vízen.
2011. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Az általad linkelt cikkben csakugyan 10 oltári szar melóról van szó. Nem igazán értem, hogy ebből hol következik, hogy a magyarok nem szeretnek dolgozni.


Igazi troll kérdés. Vannak szar melók, tehát a magyarok nem szeretnek dolgozni. Köszönjük, Sherlock.

2011. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sz@r melót senki sem szeret végezni.
2011. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bumbi02 ***** válasza:
73%

Nem értem egyébként hogy ezeknek munkáknak a fele hogy került ki a 10 legszrabb közé.. pl feketemosogatásba még én se haltam bele, más dolog hogy a tisztitószer úgy szétszedte kezemet hogy még most is bőrgyógyász által felírt kenőccsel kenem, de sztem az itt felsoroltaknál kb 100 szrabb meló van.... A gyorséttermi munkán egyenesen nevettem. Megmerem kockáztatni hogy ez a 10 levél érkezhetett csak be,mert a gyorséttermi munka azért még közel se a legszarbb.. Szerintem minusz 10 fokban kinn az erdőben fát szedni 8 órán keresztül rosszabb. Abba se haltam még bele. Szerintem 6. emeletről lepakolni 700 téglát, felvinni 100 osb lapot, meg 100 3 méteres gerendát , kicsit szrabb meló.



Az a baj hogy mindenki nyivákol hogy de szr neki, de szr neki. De ezek közül a munkák közül egyik se az a munka amihez olyan nagy végzettség kell. Erre mondják azt hogy tanulni kéne, és akkor nem kéne gyorsétteremben dolgozni. (akinek van esze és tanul, annak -még- ingyenes a felsőoktatás is..)

2011. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Éppen arról van szó, hogy ezeket a munkákat is elvégzi valaki, kapnak rá embert.

De akkor miért él az a nézet, hogy Magyarország rossz helyzetének az egyik oka, hogy nem válogatósak a dolgozók, nem akarnak dolgozni, vagy túl magas bért követelnek?

Mikor ezeket a nyilvánvalóan rosszul fizetett, és nem túl vonzó állásokat is betölti valaki.

2011. okt. 16. 14:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a legszarabb munkák?


És akkor mit szóljanak az ültetvényeken dolgozók, a bányászok (különösen szén vagy urán), az acélkohóban dolgozók, az építőmunkás-segédek (10 emelet magasságban korlát nélküli állványzaton bohóckodni) vagy a fűkaszálók?


Kapásból felsoroltam 5 munkát, amig tízszerte szarabbak, mint a cikkben leírtak.


Nem más az a cikk, mint nyafogás. Aki szerint rosszabb a mekiben WC-t pucolni, vagy egy angol kocsmában hányást takarítani, mint a földeken dolgozni, vagy szenet bányászni az még életében nem dolgozott!

2011. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
Senki se szeret dolgozni.
2011. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem, csak Magyarországon (másutt nem tudom m a helyzet) a "munka" szóhoz valamilyen "rossz" érés fűződik, és ami kellemes, azt nem tekintik "munkának".

Nekem például van egy szép szakmám, és ha abban dolgozom, akkor azt élvezem.

Jelenleg ez azonban nekem csak hobbi, mert értelmes dolgot itt sajnos felesleges csinálni. Ami a "munkám", vagyis amiért fizetést kapok, azt én sem szeretem csinálni.

Ezzel együtt el tudom képzelni, hogy normális országokban (amilyennek Magyarországot is szeretném látni) elképzelhető olyan munka is, (például szakmunka) amit a dolgozó "élvez".

2011. okt. 16. 16:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha kapnék 4 ezer eurót a munkámért, nekem is csupa kellemes emlékem fűződne hozzá. Így, hogy általában mínuszban jövök ki hó végén, kifizetetlen túlórákkal és f*szkalap főnökkel, nem igazán...
2011. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Általánosságban ez nem jelenthető ki szerintem.


Én speciel szeretem a munkámat. Azt csinálom, amit szeretek, nem is munkának hanem hivatásnak tekintem.

Igaz ismertségi körömben mindig megkapom, hogy "Jajj vasutasnak álltál" "Süsü vasutas" és egyebek, én mégis szeretem. Azt csinálom, amiért diplomát szereztem, azt dolgozom, amit szeretek csinálni. És meg is fizetik úgy ahogy. Valószínűleg magánszférában többet kapnék, de én szeretek itt dolgozni, és ez a lényeg.

2011. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!