Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az okos döntés ebben a...

Mi az okos döntés ebben a helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elárverezték a telkünket. Mondhatni a töredékéért lehet megvásárolni.


A harci helyzet az, hogy apám a nevemre akarja íratni a telket és szüksége lenne az aláírásomra a végrehajtónál, mert nem akarja, hogy elárverezzék a telkünket. Egyszer már megégetett egy ilyen 'nevedre iratok egy autót' 'bulival' (az önkormányzatnak fizetni kellett, amiről nem akar tudomást venni)


Apám nagyon felelőtlen, tipikusan 'kamasz álmokat kerget'. Évek óta itthon fekszik (ne menjünk bele, miért nem váltak el a szüleim!).


Megmondtam apámnak, hogy addig nem írok alá semmilyen papírt, amíg pénzt nem látok. Délutánra a kezembe nyomta a pénzt. Tovább gondoltam, aztán tudatosult bennem, hogy ha esetlegesen további költség merülnének fel, nem tudnám kifizetni, mert tanulok. Apámra pedig nem lehet számítani anyagiakban. Szóval mondhatni letettem erről, és felőlem el is árverezhetik a telket, mert nem akarok apám miatt belerokkanni az anyagiakba.


A másik pedig az, hogy ugye a pénz meg van... A nevemen lenne a telek, ha belemennék és azt csinálnék vele, amit akarok. Bemennék egy ingatlanos ismerősömhöz és vennék belőle egy minigarzont, vagy bármit, amire futja a telek árából (feltéve, ha sikerül eladni).


Viszont... Most vitáztam egy nagyot apámmal. Azzal a feltétellel írom alá neki a papírt, ha elmegy dolgozni januárban. Ezzel nem is lenne gond, csak nem hiszek neki. Nem tudok úgy tekinteni rá, mint az apámra... Nem... Ha normálisak lennének a nagyszüleim, vagy keresztanyámék, gondolkodás nélkül összecsomagoltam volna ma és addig nem jöttem volna haza, míg nem megy el dolgozni.


De még mindig nagyon tartok aláírni bármilyen papírt az anyagiak miatt. Holnap fogunk menni a végrehajtóhoz, sok kérdésem lesz hozzá.


Ti mit tennétek a helyemben?

19l



2013. dec. 5. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Árverezett vagy árverezés alatt álló telket alapból nem vennék.
2013. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, amúgy pedig az ilyen "örökségről" én alapból lemondanék... Ha van egy ingatlanod,ami tele van adóssággal, az olyan, mintha nem lenne semmid... sőt, rosszabb!
2013. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A sajátunk a telek, szóval ezzel nincs gond, 'csak' számomra apámmal és az anyagiakkal van a gond...
2013. dec. 5. 20:39
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 elvette a bank, már nincs rajta elviekben semmilyen hitel, tartozás, stb.
2013. dec. 5. 20:41
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem kérd ki egy jogász véleményét erről. Hogy mik a kockázatok és hogy miért lenne érdemes aláírni. Az hogy afterodnak mondtad h menjen melózni....ez olyan dolog, hogy neki kellene ilyesmire gondolnia, nem mások utasítására cselekdni. Én teljes mértékben igazat adok neked, és megértem mitől tartasz. Esetleg ha bérbe adnád vagy befeketetnéd vagy nem tudom, az nem lenne jobb ötlet? Esetleg eladni a telket és a pénzt másba fektetni avgy kamatoztatni hagyni... 19 évesen egyébként kicsit elgondolkodtató tényxleg, hogy már ekkor ilyenekkel kell foglalkoznod, ahelyett hogy élnéd az életed... jó ezzel nem azt mondom, hogy sz**rj bele mindenbe és hagyd ott a családod a gondjaikkal, de valahogy próbáljatok meg összetartani. Esetleg kölcsön kérni valakitől nem lenne megoldás? a hitelt már nem is említem....
2013. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fedezetelvonasnak hívják az ilyet es igen keményen büntetik.
2013. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A végén még rajtad verik le a tartozásait. Eszedbe ne jusson aláírni!!!!!!!!!
2013. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elvette a bank, akkor azt már apád nem adhatja neked. Te tapasztalatlan vagy még, mert fiatal, de apádnak több esze lehetne. Majd csalásért ülhettek mind a ketten. Bele ne menj!
2013. dec. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha árverás alatt van, akkor az, amit apukád készül csinálni, épp büntetendő és te is az leszel vele együt, ha 18 éves elmúltál.


ha bankos árverezés, akkor valószínűleg az ingatlanon jelzálogbejegyzés, esetleg elidegenítési tilalom van (látatlanban mondom, nézd meg a tulajdoni lapot!)

Már nem tudja neked sem odaajádnékozni, sem eladni a telket addig, amíg a hitelezőjével (bank) nem rendezi a tartozást!


A legjobb, amit tehetnétek az, hogy fogod édesapádat meg a pénzt, amit adott és odasétáltok vele a végrehajtóhoz és/vagy a bankhoz és kifizetitek a tartozást, ha még lehetséges és a követeléskezelésnek abban a szakaszában vagytok.


Azt azért tudjad, hogy ingatlan adásvételt nem lehet így intézni, hogy odavágjuk a pénzt: ügyxvéd előtt írásban kötött adásvételi szerződés és ingatlannyilvántartási bejegyzés (földhivatal) szükséges hozzá, különben érvénytelen!

(a földhivatali bejegyzés pedig a fenti okokból meg fog bukni)


Fiatal vagy, nem látod át ezt a helyzetet, ezért apukád veled "vitetné el" a balhét.

Semmiképp ne menj bele ebben a formában, mert cselekvőképes nagykorú állampolgár vagy, aki akkor is felelősségre vonható a tetteiért, ha azokkal nem volt tisztában!


Menjetek a végrehajtóhoz, fizessétek ki az eljárási díját (nem lesz kevés)- esetleg a követeléskezelő céghez (vagy a bankhoz, ha még nem adta el a követelést) és egyezkedjetek, FIZESSETEK- hiszen pénz van rá.

Akár részletfizetéssel, követeléselengedéssel, bármivel, cs RENDEZZÉTEK, mert a tartozás folyamatosan kamatozik és különféle költségek rakódnak rá.


nem szabadott volna idáig hagyni fajulni a dolgokat, bár ez édesapád felelőssége- te ne szállj ebbe bele, de igyekezz őt motiválni, elkísérni és a jövőre vonatkozó tanulságként MEGÉRTENI ezeket a folyamatokat, mert esetleg ismét belefuthattok, ha ilyen pénzügyi "kultúra" van a családban.


Minden jót kívánok, ha kérdésed van szívesen megválaszolom.

2013. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendesek vagyok! Ma reggel voltunk a végrehajtónál és fizettünk X %-ot, valamint beszéltem az ott dolgozó nővel 4 szem közt, látja ő is, hogy apám nem normális, és szerinte én fogok a legjobban járni, ha a nevemre kerül a telek. Engem már semmilyen anyagi terhelés nem fog érni, csak a szüleimet.
2013. dec. 6. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!