Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel felkelteni a babát,...

Éjjel felkelteni a babát, hogy egyen? Okos döntés?

Figyelt kérdés

Na most mint apuka irok ide. Mert nem értek egyet a feleségemmel, de nem igazán merek szólni, hiszen akkor sárkánnyá változik.

Kisfiúnk 5és fél hónapos. Végigalussza az éjszakákat este 9től kb. reggel 7-8-ig. Viszont amikor még pici volt, egyik reggel orditva kelt fel, olyan éhes volt már. Igy a feleségem úgy döntött, minden éjjel 1-kor felkelti és megeteti, hogy reggel ne legyen hiszti.

Én már ezt kezdem unni és félek, a gyerek rászokik. Viszont szólni nem merek, mert mégiscsak férfi vagyok, annnyira nem értek hozzá.


2013. júl. 17. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha alszik akkor nem kellene felkelteni. Ha éhes lenne felébredne.
2013. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként írok. Én nem kelteném fel. Az én fiam 11 hónapos, máig nem alussza át az éjszakát. Örülök, amikor alszik. Egyszer megpróbáltam így álmában megetetni, mikor kicsi volt, de nem aludt tőle jobban. Ha pedig felébred valamitől, és nem tud visszaaludni, nyűgős lesz. Tehát ha felkelteném, tuti órákat szenvedne szegény. De van, akinek ez beválik.
2013. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik reggel ordítva kelt fel :D hát az enyém elég sűrűn ébred így, mondjuk még csak 3 hónapos.

A pici babákat szokták kelteni este, ha gond van a súlyukkal.

A feleséged magával is rendesen kitol'. Más azért imádkozik, hogy aludja már át a gyerek az éjszakát, de ha minden rende van, akkor nem látom értelmét. Az hogy a baba nyűgösen kel fel..na bumm. Reggelente én is nyűgös vagyok.

2013. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem kelteném fel én sem.majd ha éhes lesz felébred magától.Személy szerint örültem ha végigaludták a gyerekek az éjszakát.
2013. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: az én fiam is a legtöbbször sírva kel. Az meg, hogy éhes. Én is reggel felkelek, és egyből készítem a fiamnak a reggelit. Felkel, átpelenkázom, öltöztetem, jöhet a reggeli.
2013. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha javasolhatom, akkor nagyon gyorsan hagyjátok abba az éjszakai keltegetést. Semmi szükség rá, csak kialakul egy rossz szokás.
2013. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kislányom 6 hetes korától átalussza az éjszakákat. Sokszor ébredt ő is sírva, mégsem jutott ilyen eszembe hogy felkeltsem éjjel enni. Ez hülyeség.

Szerintem beszélj a pároddal!

2013. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha a feleséged kel hozzá, akkor úgy csinálja, ahogy akarja. De ez egy baromság. Egy ideig ordítva kelnek a babák, aztán egy idő után gügyögve. Reggel úgy is meg kell etetni amikor felkel, tök mindegy, hogy a baba sírva ébred, vagy nem. Szóval nem értem a logikát.
2013. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Dehogy keltjük éjjel,örülünk hogy alszik.

Reggel sirással kezd,persze,hisz éhes,peluscsere kell.

Megetetem,kicserélem,csend is van.

2013. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Sztem nem muszáj szólnod a feleségednek ezzel kapcsolatban, ha emiatt leharapja a Te fejedet. Ha Ő felkel hozzá, van szíve felébreszteni egy édesen alvó babát, akkor rajta. Akkor jegyeznék meg bármit is a helyedben, amikor esetleg látod a feleségeden, hogy fáradt, terhére van az éjszakai kelés.

Butaság ébresztgetni egy ekkora babát valóban, elég nagy már ahhoz, hogy jelezze, ha valami baja van, éhes..

Azt is jól látod, hogy a gyermek hozzá fog szokni. Lehet, hogy egyébként is felkelne már 1kor, függetlenül attól, hogy nem éhes. Persze le lehet szoktatni róla hamar.


(Egyébként jó látni errefelé érdeklődő apukákat is néha. :))

2013. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!