Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koporsós vagy hamvasztásos...

Koporsós vagy hamvasztásos temetés? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Most a pénzt ne nézzük! Ti melyiket választanátok a családtagjaitoknak?
2013. dec. 8. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem én döntöttem el, hanem régen megbeszéltük már, hogy mindenki hamvasztva lesz és szórva.
2013. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ a családtag melyik fele hajlott. Én magamnak hamvasztásosat szeretnék. A hamvak szétszórását egy szép eseménynek tartom, nekem sokkal jobban könnyített a lelkemen egy ilyen ceremónia, mint egy koporsó elföldelése.


A hamvasztásnál majd azok szétszórásánál valahogy úgy érzem, hogy most már "szabad" az illető, egy jobb helyen van... a koporsó meg a komor, hideg, sötét földbe megy. Egyáltalán nem segít ez a gondolat.


Na persze ez csak az én meglátásom.

2013. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se. Azt amit ők akartak maguknak. Pl anyám mikor olyasmi jön szóba, ő azt mondta hogy ő azt akarná. Akkor biztosan nem koporsós lenne. De remélem ilyennel nem kell nagyon nagyon sokáig agyalni.
2013. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
koporsós...
2013. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképpen hamvasztás.
2013. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Hamvasztás.
2013. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, a családtag milyet szeretne.

Részemről tökmindegy, hogy engem hogy temetnek. Ha muszáj lenne választani akkor vagy a koporsós temetést, vagy hamvasztást, de utána sírba temetést választanám.


De annyira nem érdekel, temethetnek bárhogy, kivéve egyet!!! Isten ments', hogy valaki hazavigye az elhamvasztott maradványaimat és betegye egy vitrinbe! Még a gondolatától is irtózom. Remélem, ha arra kerül a sor, megkapom majd azt a tiszteletet a családtól, hogy nem tesznek ilyet.

2013. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Magamnak koporsóst. Ellenségnek égetőst.
2013. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Kukacok lassu porhadas brrr

Hamvaztas es szeretnem ha a ferjem hazavinne es a nappalba lehetnek igy a csaladban maradok.

2013. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magamnak hamvasztást szeretnék, de előtte vegyék ki azokat a szerveimet, amik még másnak kellhetnek.

Hamvasztás, mert:

- klausztrofóbiás vagyok, nem bírom elviselni a tudatot, hogy engem bezárnak egy kis dobozba

- környezet kímélő, ez nekem nagyon fontos

- és nem szeretnék eleség és szaporodó hely lenni olyan gusztustalan lényeknek, mint a kukacok és egyéb ízeltlábúak. Fúj.


De egyébként anyukám is hamvasztást kért mielőtt meghalt, nagymamám is ezt szeretné ha majd meghal, és a férjem is a hamvasztás mellett van, az ő szüleit is hamvasztották.

2013. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!