Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki feladata lesz a temetés?

Ki feladata lesz a temetés?

Figyelt kérdés
Apuka 2szer házasodott.Első házasságból nagy fia van,másodikból is nagy fia van.38 és 28évesek Egyik fiával nem tartotta a kapcsolatot, a nagyobb fiu telefonon tartotta vele a kapcsolatot.Unokákra(3van,7,3.5 fél évesek.) nem kíváncsi. Kisebb fiát 4 éves kora óta nem látta, a 7 éves unokát akkor látta amikor megszületett,akkor találkozott a nagy testvérrel is utoljára.Mi hivtuk esküvőre,keresztelőre de nem jött el. Nagy testvér is hivta esküvőjére de nem jött el. Egyik család sincs olyan anyagi helyzetben hogy kifizesse a temetést, a volt feleségek hát nem tudom... Nem kötzködés,meg ilyenek. meg tudom mi is mehettünk volna,de nem mondta meg pontosan hol lakik,párom telószámát tudta,de egyszer nem jelentkezett.(Párom és a bátyja más nőtöl,anyától születtek).. CSak sajnálom a fiúkat,meg tanácstalan vagyok és kiváncsi vagyok mit gondoltok..Nincs más családtag csak a 2 fiú. (Meg a feleségeik,meg a 3 unoka,szülőkről nem tudok.)
2013. okt. 18. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki örököl, annak kötelessége a temetést fizetni.


Jelenleg van felesége?

2013. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Volt feleségeknek nem dolguk a temetés.

Azok után, hogy a gyerekeivel se tartotta a kapcsolatot, igazán nekik se. Illő, de nem kötelező.

Ha volt élettársa akkor szerintem az lenne a normális ha eltemetné azt akit szeretett, no meg a fiaitól óvatosan meg lehet kérdezni hogy be tudnak-e segíteni.

Ha senki nem akarja eltemettetni, majd megteszi az állam.

2013. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1.Örökölni max tartozást:D önkormányzati bérlakásban lakott,még munkája se volt...felesége nem tudunk róla:(

2.Itt nem akarásról vagy nem akarásról van szó.Anyagilag egyik család se áll úgy hogy jó 2-300ezres temetést bevállaljon..

2013. okt. 18. 12:37
 4/13 anonim ***** válasza:

Az első mondja jól, az örökös(ök) kötelessége, ilyen felállásban tök mindegy, hogy milyen az életében a kapcsolata a gyerekeivel, ha ők az örökösei, akkor kötelesek (értelemszerűen) a temetéséről is gondoskodni. Persze lehet az államra is várni, csak hát ha van örökség, akkor az állam úgyis le fogja vonni a temetés költségeit az örökségből, tehát végső soron így is-úgy is az örökösöknek kell állniuk, olyan nincs, hogy az örökösök örökölnek, az adófizetők meg fizetik a végtisztességet...

Ha nincs örökség, vagy negatív örökség esetében az örökösök lemondanak róla és az állam örököl, nos akkor figyel be a közköltségen történő eltemettetés.

2013. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A ket testver felesben. Nem szamit, hogy az egyikkel nem tartotta a kapcsolatot, ok a legkozelebbi hozzatartozoi.
2013. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező (#3), egyébként a valóság az, hogy egy sima hamvasztás a hamvak átvételével jóval 100 eFt alatt megvan, ennyit meg nem igaz, hogy a két család ne tudna közösen állni. Pláne, hogy a kérdésben keresztelőről beszélsz, és ismereteim szerint a holtak eltemettetése a keresztény vallásokban kötelesség.

Pl:

[link]

Abszolút tisztességes temetés cc. 100 eFt-ért, ami a kérdésed szerint ráadásul ketté (vagy több fele, ha a volt feleségek is beszállnak) oszlik.

2013. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Párom(fiatalabb testvér) 110ezret keres,s mienk a két kicsi. Szóval én nem is dolgozok még.De ez nem is lényeg:( Szerencsére nem kellett még senki temetését intéznem. Párom/férjem 4 éves volt mikor utoljára találkoztak,testvére meg kb 7 éve látta utoljára:(
2013. okt. 18. 13:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

tök mindegy, ki mikor látta utoljára (ráadásul ezt gondolom, nem fogjátok a hagyatéki tárgyaláson hangoztatni, hogy de tessék a másik fiúnak nagyobb részt adni, mert ő hét éve látta...). Az az érzésem, a másik fiú nyakába akarjátok varrni.

MEgtehetitek, de nem fogtok vele jobban járni, mert ő kérheti, hogy a hagyatékból annyival nagyobb részt kapjon, ami a temetés párodra eső része.

Ha egyik fiú sem vállalja, az önkormányzat eltemeti, de akkor is hagyatéki teher, tehát a temettető önkormányzat is részt kap az örökségből.

2013. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Párommal még nem is beszéltem erről. Este megtudta szegénykém és magába roskadt/lefeküdt aludni,szegény nagy lány meg egész este kérdezgette tőle hogy mi a baj mi baj...
2013. okt. 18. 13:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, ezen felesleges most stresszelni, az előbb írtam, hogy mennyiből jön ki egy alap-temetés, na most egy önkormányzati bérlakás "lelépési díja" ennél csak több szokott lenni, ami meg része az örökségnek, tehát elvileg simán kijön belőle (persze kérdés, hogy milyen egyéb tartozásai vannak esetleg az elhunytnak.

Egyébként etikailag meg azt gondolom, hogy olyan nincs, hogy egy elhunytat temetetlenül hagyunk, én hasonlóan nem vagyok jóban az anyámmal, szintén nem állok vele szóba huszonéve, ateista is vagyok, de ettől még egy alapszintű normális temetés akkor sem lenne kérdés, ha végig kellene tarhálnom a világot érte... úgyhogy errefele szerintem ne is próbáld befolyásolni a párod.

2013. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!