Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondja meg nekem valki mit...

Mondja meg nekem valki mit tegyek, hogy kimásszak ebből? Hogyan szakadjak le anyámról?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok.Egy gyermekes anyuka.Lelkileg teljesen sérült, összetört ember. a családom összes tagjával együtt.Anyám miatt. nem enged élni senkit maga körül,senkit!Apám is tönkrement már mellette. 78 éves anyu és tolószékben van. de világ ééletében ilyen agresszív, uralkodó volt, egy igazi zsarnok!kőszívű, parancsnok, akit mára már megútáltam teljesen!De nem tudok szabadulni tőle.Eddig a sajnálatom miatt, most meg már apám miatt..mert bármit is teszek neki az rossz, hülyeség, üvölt,ordít, mert más ereje nincs a száján kívül. a helyzet az, hogy apuba is belenevelte már a függőséget..bemagyarázta neki,hogy kötelessége őt "tisztelni" amiért hajdanán megmentette apámat a haláltól(akkoriban ivott sokat)és ezt apu el is hiszi, hiába mondom neki,hogy már milliószor visszafizetett neki mindent hisz 12 éve ő ápolja nap mint nap, nélküle a wc-re sem tudna kimenni...mégsem tud segiteni nekem abban, hogy felvállaljak anyám előtt döntéseket...hazudozom neki mióta világ a világ!képtelen vagyok igazat mondani neki bármilyen lérdésére, mert ha néha meg is próbáltam, szinte ájulásig behiztizte magát..volt,hogy orvost is kellett hivni hozzá..mindenki gondját a magáévá teszi,mártírként hurcolja, hogy aztán ezért őt tisztelje valaki de már senki nem tudja!uralkodik, felsőbbrendűnek érzi magát mindenki felett..én ma már pszicholóiai eset vagyok az biztos. a legnagyobb bajom az, hogy még most is az tart leginkább vissza,hogy beteg, hogy idős, hogy már úgysem tud változni és belehal ha szembeszállok vele..de bevallom néha már azt kívánom..próbáltam én már azt is, hogy nem keresem csak amit muszály,annyit beszélek vele..de ez is baj...ha nem hivom felhív és nem számit éppen mit csinálok, hol vagyok üvölt a telefonba,hogy milyen hálátlen gyerek vagyok, felnevelt megszült és még csak fel se hivom,mi van vele...ha felhivom akkor meg azért ordit hogy mért nem megyek ki hozzá inkább...ha kimegyek, na az aztán a teljes csőd..sígitsen nekem valaki, érzem hogy csakis a sokkterápia tenné meg a hatását, mégsem vagyok képes rá..
2009. nov. 23. 20:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de nem értem a kérdésed? Együtt éltek vagy csak a gondtól lelkileg akarsz megszabadulni? MIért nincs más életed rajta kívül? Barátok, férfiak, a gyereked? Írj
2009. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
külön élünk, egyedül nevelem a fiamat vele jól megvagyunk, ezzel nincs gond...de rám telepszik és a szemem előtt megy tönkre az édesapám is...aki nyugdíly mellett dolgozik, mégsem lehet egy fillér saját pénze sem...annyit nem enged neki,hogy vegyen egy üveg sört magának..sőt ha hozzám eljön akkor órákig faggatja mit beszéltünk róla...senkit nem enged élni maga körül
2009. nov. 23. 20:43
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért ugráltat Titeket, mert egy szavára ugrottok.Én hagynám, hadd ájuldozzon, aztán majd csak észrevenné, hogy nem körülötte forog a világ!Hidd el, nem fog belehalni, ha egy kicsit magatokkal is foglalkoztok, nem csak vele!
2009. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek hozzá,de nem lehet az anyukádat olyan helyre betenni,ahol megfelelően gondoskodnának róla?Nem azért írom,mert ti nem tudjátok ellátni,hanem azért mert akkor végre a nagy teher leesik a vállatokról..Egy ilyen helyen talán észhez térne,és átértékelné a kapcsolatát a férjével és veled is...

Nem írtad ,hogy miért lett tolószékes,de nagyon elképzelhető,hogy a "betegsége" miatt lett ilyen keserű,önző ember!Soha nem fog megváltozni,mert nem is akar...

2009. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ismerem ezt a tipusu embert sajnos. Csak az a jo amit o mond, csak az o velemenye a jo...stb. mindig, mindenben, minden korulmenyek kozott. Nekem az egyik kozeli csaladtagom ilyen, es en teljesen megszakitottam vele a kapcsolatot. A fia is azt mondja neki mindig, hogy anyukam, teged csak 200 km-rol lehet kibirni! Tehat tenyleg tudom az ilyen tipust.

Szerintem probald meg magadat teljesen fuggetleniteni tole, neha menjel at hozza, es abszolut de abszolut ne legyen lelkiismeret furdalasod miatta.

Ez a tipus kibirhatatlan!!!

Elhiszem, hogy uvolt a telefonba, de csinald azt, hogy felveszed a telefont, es ne rakd le, de ne is hallgasd amit mond. Ha otthon vagy, akkor csak siman tedd melle a telcsit miutan felvetted, had mondja a magaet. Ha pedig nem otthon vagy, akkor tartsd el magadtol a telcsit, ne szoljal bele, akkor is had mondja csak a maget. Par hivas utan megunja, hogy hivogat teged, hiszen ugysem fogsz ra reagalni.

Ne menjel at hozza, veszekedni atmenni teljesen felesleges.

Valami nyugtatot is fel kellene iratni neki a hazi orvosnal, mert nem kell hogy mindenki tonkre menjen miatta.

Ne legyen lelkiismeret furdalasod miatta, ez fontos!!! Te jo vagy, o az elviselhetetlen.

2009. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Hogy bírod ezt???? Én nem tudnék vele mit kezdeni!

Szerintem az apudat vedd magad mellé, az anyudat meg megfelelő helyre (ahol gondozzák) berakni. Hátha megvilágosodik.

Ismerős ez az eset, többször láttam ilyet, s a megoldás amit írtam többször segített.

Szorítok neked. Ahogy olvastalak a szívem szorult össze.

2009. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
54%
Én ilyenről még nem hallottam! Ez már kész psycho terror!
2009. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 igabcsy ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy az a legnagyobb baj, hogy Ti hagyjátok, hogy hülyét csináljon belőletek az anyukád.

Ő pedig, hogy ellentételezze a tehetetlenségét így próbál fontosnak látszani, hogy uralkodik.

Egyszerűen csak szembe kellene szállni Vele, és ha látja, hogy nem tud úgy ugráltatni Benneteket, ahogy Ő fütyül, akkor majd abba hagyja az üvöltözést, és kezes báránnyá lesz.

Te írtad, hogy egyedül semmire se lenne képes.

Meg kell mondani neki, hogy fejezze be az üvöltözést, mert amíg nem tud normálisan kérni, addig nem fog megkapni semmit. Egy idő után majd rájönne, hogy szépen is lehet beszélni Veletek.

Mert ha elkezd üvöltözni, akkor ott kell hagyni. Aztán üvöltözzön egyedül. Majd megúnja, aztán abbahagyja.

Akkor vissze lehet menni hozzá. És ha megint elkezdi, akkor megint ott kell hagyni.

Ugyanez a telefonnal. Amikor felhívod és elkezd veled kiabálni, akkor szépen mondd neki, hogy ne kiabáljon, mert kinyomod a telefont. Ha tovább folytatja, akkor nyomd ki. Majd egy idő után rájön, hogy nem minden úgy történik, ahogy azt Ő képzeli.

Tudom, hogy nagyon nehéz és nem lesz rövid menet, de ezt már régen meg kellett volna tenni, és nem eltűrni.

És ami még nagyon fontos, hogy következetesen mindig meg kell ezt csinálni. Soha nem szabad engedni neki.

Tudod az jutott eszembe, hogy anyukád olyan mint a hisztiző gyerek. Előbb utóbb a hisztis gyerek is megtanulja, hogy mik a szabályok - ha kitartóan és következetesen nevelik a szülei.

2009. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb, ha kinéznél egy közeli idősek otthonát, ahol figyelik, segítenek neki, édesapádat pedig magadhoz vennéd. Lehet eleinte apukád nem akarná, de 1-2 hét után rájönne, hogy sokkal nyugodtabb az élet.
2009. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
75%

Anyám dettó....

Sokat veszekszek a férjemmel miatta,hogy nem tudok elszakadni Tőle,hogy miatta van több tízezer a telcsiszámla.

De ha nem hívom,nem megyek,lelkiismeretfurdalásom van de nem is kicsi.ezt nevelte belém kiskoromtól.

Tehát tanácsot nem tudok adni,de legalább elolvasom a neked írt válaszokat és talán okosabb leszek...

2009. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!