Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok! Nálatok otthon ki...

Házaspárok! Nálatok otthon ki végzi a házi munkát, ki főz, mos, takarít és milyen gyakorisággal?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknél mindkét fél dolgozik. Mikor takarítotok, hányszor főztök hetente, hányszor jártok boltba? Csak hétvégén takarítotok vagy naponta? Hogy osztjátok el az otthoni feladatokat?
2009. nov. 25. 09:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Pici babánk van, úgyhogy amikor a férjem szabinapos akkor próbáljuk "behozni" az elmaradásokat. Nem mondom, hogy a férjem extra módon szeret takarítani, de olyankor megfogja a porszívót , meg a mosogatószivacsot is (de még néha a fakanáltól se ugrik hátra...) , én meg a fürdőt tisztítom. Máshogy nem bírnám.

2009. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én (26/L) főzök, mosok, teregetek. A többi takarítást megosztjuk, attól függően, hogy ki mennyit dolgozik. Én napközben itthon vagyok az 1 éves fiammal, ha férjem hazajön a munkából, én megyek dolgozni. Vásárolni hetente egyszer együtt szoktunk, az apróságokat én veszem hét közben. Én majdnem minden nap főzök. Ha én hétvégén is dolgozom, férjem összeporszívóz, felmos, letörölget. Ugyanígy volt, mikor mindketten napközben dolgoztunk is. Szerintem ez így normális.
2009. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
ja, és hogy válaszoljak is a kérdésre:) kb. hetente-kéthetente jár apa nagybevásárlásra, úgy 2-3 naponta főzöcskézek.
2009. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Én is még itthon vagyok az 1 éves fiammal. A bevásárlást együtt csináljuk, a takarítást, főzést, mosást stbt én, amíg a férjem dolgozik. Valahogy mégis úgy érzem, hogy túl keveset csinálok, csak úgy elmennek a napok felettem, hiányolom a napi munkát.
2009. nov. 25. 09:17
 5/26 A kérdező kommentje:
Az nagyon kemény lehet, ha 1 éves mellett dolgozol. Nem bánja a babád, hogy hosszú órákra nem lát? Az enyém biztos, hogy nem bírná ki.
2009. nov. 25. 09:18
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a a3-ik babánkkal vagyok gyesen.Én főzök mosok takarítok,nálunk minden házi munka és a gyerekek is szinte csak rá maradnak.A férjem sokat dolgozik,keveset van itthon.Amikor itthon van akkor is dolgozik általában,örül annak is ha a gyerekekkel kicsit játszani tud.Számomra számunkra ez ideális állapot.Ha majd én is dolgozni fogok,akkor természetesen megosztunk mindent.H a férjemnek akkor sem lesz ideje semmire,akkor én nem tudok eljárni dolgozni,mert olyan munkát bizti nem találok,hogy vigyem-hozzam a gyerkőcöket,és még utána a házimunka meg velük foglalkozni.Szerintem ahol mindkét fél dolgozik,ott ki kell venni mindkettőnek a részét az otthoni és a gyerekek körüli teendőkből is.De nekem egyébként nagyon bejönne egyenlőre amíg kicsik a gyerekek a hagyományos anya otthon a családi fészekben,apa pedig a családfenntartó életforma.
2009. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
mintha ezt már megkérdezték volna itt...
2009. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Takarítani én takarítok heti egyszer. Ilyenkor kompletten az egész házat, de szerencsém van a férjemmel, mert igazából mindent meg tud ő is csinálni. Bevásárolni közösen szoktunk. Főzni általában hétvégén szoktam, mert hétközben vagy menüzünk, vagy valamelyik anyuka főz, és náluk eszünk. Mosni is felváltva szoktunk, mikor ki van otthon, kinek van ideje bepakolni a gépet. De egyébként tényleg mindent megosztunk. Ha mondjuk én mosogatok, akkor ő bepakolja a mosógépet, vagy kitereg. Általában bevásárolni hetente szoktunk, akkor több mindent veszünk.
2009. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk is megosztjuk a m unkát.Ha a te babád nem bírná ki,hogy nincs egész nap veled,akkor rosszul neveled.Nem szabadna ennyire magadhoz szoktatnod.Mi lenne,ha beteg lennél,és kórházba kerülnél? Mert ez is előfordulhat.Nagyon sok baba kibírja a bölcsiben,még ma is.Amikor csak 3-5 hónap volt a szülési szabadság,akkor sem volt semmi baja a babáknak az anyukájuk nélkül.Sőt,nem lettek hisztis gyerekek.
2009. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem azért ragaszkodik hozzám, hanem, mert még szopik, anélkül nem bírná egy egész napig...emellett nem lehetne dolgozni.
2009. nov. 25. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!