Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti váltanátok munkahelyet, ha...

Ti váltanátok munkahelyet, ha jobbak lennének a munkakörülmények de kevesebb lenne a fizetés? Jogos a szüleim felháborodása?

Figyelt kérdés

Külön élek tőlük, férjnél vagyok és van egy bölcsis gyerekünk. Amióta visszajöttem dolgozni, folyton túlórázni kell, a munka nagyon stresszes. Főleg az állandó, kiszámíthatatlan túlóra a baj, hiszen a bölcsibe oda kell érni a gyerekért.


Most van lehetőségem váltani: fix munkaidő, de kb 40-50e ft-al kevesebb fizetés. A férjemmel úgy döntöttünk, hogy elvállalom a másik állást. Így is meg tudunk élni, félre is tudunk tenni csak kevesebbet.


A szüleim viszont teljesen elképedtek, hogy hogy lehetek ilyen önző és hogy miért gondolkodtunk el ezen egyáltalán.


Nektek mi a véleményetek?


2013. dec. 20. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólhatnak bele, de az azért te is tudod, hogy manapság nem nagyon van fix munkaidő, vagy max beetetnek vele... próbanapon voltál már? Biztos, hogy fix?
2013. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy semmi közül hozzá.

NEkem is többet érne a nyugalom és az idő, mint a pénz (többet is ér, én is mentem nyugisabb, de rosszabbul fizető helyre).

2013. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyan ember is dolgozik ott, akivel együtt jártam egyetemre majd együtt is dolgoztunk majdnem 3 évet. Megbízok benne, tudom hogy nem kamuzik a körülményekről.
2013. dec. 20. 13:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jóban vagyok a szüleimmel, mindent megbeszélünk, de fogalmam sincs róla, hogy pontosan mennyit keresnek, és ők sem tudják szerintem az én fizetésemet forintra pontosan.

Nem hiszem, hogy közül lenne hozzá, ha ti a férjeddel így is meg tudtok élni, és ez nem okoz nehézségeket.

Egyébként meg vannak sokkal fontosabb dolgok is, mint a pénzt. Pl. a családdal, gyerekkel töltött idő! Úgyhogy nem vagy önző!

2013. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"A férjemmel úgy döntöttünk, hogy elvállalom a másik állást. Így is meg tudunk élni, félre is tudunk tenni csak kevesebbet." - Kérdező, ez egész pontosan ENNYI és nem több. Ti a pároddal így döntöttetek közösen, innentől ehhez másnak semmi köze, ebbe másnak semmi beleszólása. A szüleidnek se.
2013. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hű, akkor hozzám mit szólnának a szüleid :D Én konkrétan új hely nélkül mondtam fel a régit, mert kellőképp utáltam, hogy este 10 előtt sosem engednek el. Most keresek mást.


A legtöbb magyar fájdalmasan anyagias. De vannak dolgok, amik nem pénzben mérhetők.

2013. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is váltottam már úgy, hogy amikor az új helyen a munkaügyesek meglátták az átlépő papírjaimon a korábbi keresetemet, elhűltek, hogy lehetek itt ennyivel kevesebbért. Nekem megérte, mert őrülten stresszes, folyamatos feszült légkörnek voltam kitéve, ami a párkapcsolatomnak is kezdett ártani, és persze a folyamatos túlórával, nem vagy csak lehetetlen körülmények között kivehető szabadsággal is tele volt már a hócipőm. A szüleimnek nem volt közvetlen beleszólásuk, de ők is támogatták a váltást. A saját szüleimnél is előfordult, hogy a nyugalmasabb légkört választották akár kevesebb fizetésért is.
2013. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is váltanék. A család fontosabb mint a pénz, főleg, ha így is kijöttök. A család meg max dühöng 2 napig, de úgyis a ti életetek a ti döntésetek
2013. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a szüleidnek semmi köze a te állásodhoz...ilyen szinte az életetekhez sem..

Már ti is szülők vagytok, önállóak, önálló döntésekkel.

eldöntöttétek ennyi. Ez a lényeg.


A szüleidnek lehet véleménye, kell is legyen.


Amúgy veletek értek egyet.

A pénz nem minden...főleg ha az embernek gyereke is van, sokkal fontosabb, az együtt töltött idő, a kiszámíthatóság / persze ez csak akkor igaz, ha nem azon a 40-50-en múlik a a mindennapi ebéd stb. de erről szó sincs nálatok/

2013. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem minden a pénz. Az más, ha rászorultok arra a plusz összegre. Számomra is a gyerek lenne az első, nem lehet mindig váratlanul az utolsó pillanatban ugrasztani valakit, hogy ma menjen ő a gyerekért a bölcsibe. Ha a párom nem fix időben dolgozna úgy, hogy eltudjon menni ő a gyerekért, akkor én is váltanék.
2013. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!