Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tenyleg ennyire elitelendo?

Ez tenyleg ennyire elitelendo?

Figyelt kérdés

20 eves vagyok. Az en csaladomban mindenki nagyon fiatalon szult (anyukam az elso batyamat 19 evesen), es azt szeretnek, hogy ugymond "tovabbvigyem a hagyomanyokat"

A baratommal 4 eve vagyunk egyutt, es o is egyre gyakrabban hangoztatja, hogy "mar igazan itt az ideje a gyerekvallalasnak". En viszont meg legalabb 10 evig biztos nem szeretnek szulni, sot, lehet, hogy egyaltalam nem.Amikor ezt kozoltem kvazi az egesz csaladdal, mindenki nekemtamadt, hogy "hogy lehetek ilyen szemet, a szanalmas erveimmel azt fogom csak elerni, hogy majd sose lesz gyerekem, es 40 evesen majd eszembe jut, hogy mekkora egy idiota voltam, es akkor mar keso lesz!"

Egyszeruen nem ertik meg, hogy nem akarom 20 evesen elcseszni az eletem, nem akarok ugy kinezni, mint egy diszno, nem vagyom arra, hogy lehajolni se tudjak, hogy meghizzak, hogy vizesedjek, egyszeruen felek a szulestol es mindentol, ami onnantol kovetkezik....nem akarok 20 evesen egy gyerek utan rohangalni, igy is eleg porgos es kiszamithatatlan az eletem, pont nem hianyzik, hogy meg ejjel felkeljek etetni, meg altatni, amikor en is alig alszom....

Anyam mar konkretan azzal fenyeget, hogy kitagad, ha nem szulok 5 even belul, a parom is elkezdett fenyegetozni a szakitassal, es ugy kvazi az egesz csalad ramszallt.....abszolut nem erzem jogosnak amit csinalnak, nem ertem, mi kozuk vam az eletemhez, es ahhoz, hogy en akarok e gyereket, vagy nem......csak en vagyok ezen a velemenyen?

Es szerintetek mit kellene csinalnom?

Udv, K.


2013. dec. 22. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
78%

A soraidból azt szűröm le, hogy a gyerekszülés és gyerekvállalás minden, csak nem neked való dolog! Egy gyereket nem x idősen kell szülni, egy gyereket akkor kell szülni, amikor leendő anyuka-apuka egyaránt szeretné és van mire szülni. És neked sajnos nincs mire szülni. Még ha anyagilag lenne is, de egy olyan nő ne szüljön gyereket, aki nem akar!

Amúgy az indokaid, a nem szeretnél úgy kinézni, mint egy disznó és társai, azok az indokok az én szememben abszolút elfogadhatatlan érvek, mert aki babát vállal, az mindezt nem nézi, hanem úgy van vele, hogy ez ezzel jár. És egyébként nem mindenki hízza el magát terhesen. De az is teljesen elfogadható, hogy te nem akarsz szülni. Ne is tedd! Csak a gyereknek lenne rossz, akit megszülnél.

2013. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
86%
Én nem ítéllek el,anno sok barátnőm,csaj ismerősöm szült 20 év alatt..próbálták nyomni a hülyeséget nekem,hogy nekem is kellene szülnöm stb!Most itt vagyok 24 évesen nincs még gyerekem de nem is bánom!Van párkapcsolatom 20 hónapja,de a párom sem akar még apuka lenni...úgy érzem rá érek,ha meg van 1 gyerek teljesen megváltozik minden,sok mindenről le kell mondani stb!Ha nem akarsz még gyereket,akkor ne hogy bevállald senki kedvéért sem!Fiatal vagy,élj,bulizz,tanulj,vidd végbe az álmaid!Gyerekkel még bőven ráérsz
2013. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
38%
Én szültem 20 évesen, csak magamra számíthattam és jól alakult az életem. Most várom a 2. gyermekemet 32 évesen és sokkal nehezebben viselem most a terhességet, mint az elsőt. Erre majd figyelj oda. Nem kell most szülni, de ha nem muszáj és adottak a feltételek, ne várj eddig.
2013. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
4%
csaladnak igaza van.
2013. dec. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Szerintem mindenkinek joga van dönteni a saját életéről. A leírtak alapján abszolút nem vagy még érett a gyerekvállalásra. Nem is tudom, ezt hogy nem értik meg? Ritka az ilyen a mai világban, hogy a szülők ezt a témát erőltetnék,főleg ilyen korán. Az tény, hogy elvileg 20-30 között a legideálisabb a gyerekvállalás, de szerinte mindenki el tudja dönteni, mikor áll erre készen. Ez nem csak kor függvénye. Én 19 évesen lettem anyuka, és imádom. Előtte nagy bulis voltam, szórakoztam sokat, de az anyaság csodálatos! Nem "elcseszi"az életed! :) Egyébként az, hogy anya vagy, nem jelenti azt, hogy a te életednek azzal vége!!! :D Nyilván rengeteg lemondással jár, de megéri. De ráderőltetni nem lehet, és addig amíg te nem szeretnél babát Isten ments, hogy más nyomására vállalj. Szülőkkel élsz?Tanulsz?
2013. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
18eves korom ota egyedul elek, es dolgozom. (pultos vagyok)
2013. dec. 22. 14:03
 7/71 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok. Ja és szerinted disznó?? :DDDDD


[link]


Amúgy most vagyok 22, és második babám várom, szóval tényleg nem a kortól függ. :)

2013. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
100%

35 évesen szültem az első gyerekemet. Nem azért, mertnem jótt óssze, hanem mert nem akartam előtte.

Olyan kapcsolatba szültem, ahol érzelmileg, anyagilag mindent meg tudunk adni a gyerekeinknek.

A piszkálódás pont annyira érdekelt, mint a horoszkópom, semennyire.

2013. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
77%
Nem baj ha nem akarsz gyereket, de ne sértegesd az anyukákat, hogy gyerek után disznónak néznek ki.
2013. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Tul sok iszonyatosan lepukkant es igenytelen anyukat lattam 2-3 eves gyerekkel....en azt hittem, ennyi ido utan mar van egy kis idejuk magukra, hogy ne ugy nezzenek ki, mint valami csoves....en szeretem, ha a baratom vonzonak talal, ha a pasik utanam fordulnak az utcan, vagy ha csak szimplan valaki megjegyzi, hogy csinos vagyok....es ketlem, hogy ez oriasi hassal, vizesen, dagadtan igy maradna. En nekem mindig is az marad a velemenyem, hogy egy no, ha anya lesz, az mar nem no tobbe.....akar gaz, akar nem.
2013. dec. 22. 19:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!