Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak eg csaladi szokas...

Ez csak eg csaladi szokas vagy masnal is így van hogy hajat kell mosni 24 ére meg puccba vágni magunk? Anyám még kórmót is fest pedig maskor nem stb

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 18:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább 25-re van nagy készulodés, ugyanis akkor megyunk a rokonokhoz. Van olyan rokon, akivel félévente ha találkozom. Tehát elég nagy alkalom ahhoz, hogy megpróbáljam kihozni magambol a legjobbakat. Persze ilzenkor sok fénykép is készul, igy hiuságbol sem szeretnék a családi képeken zsiros hajjal meg kinyult felsokben diszelegni.
2013. dec. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nekem is fenékig érő hajam van, de nem értem, hogy jön a karácsonyhoz a hajmosás. Kétnaponta mosok hajat, nem nagy dolog! Ha hosszú hajad van, azt ápolni kell hétköznap és ünnepnapokon is... És igen, nálunk szokás szép ruhába felöltözni karácsonykor, ezzel is úgymond kiszakadni egy kicsit a mindennapokból, megadni az ünnep hangulatát. :)
2013. dec. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%
Nálam alapvető a hajmosás is, a körömlakkozás is, meg a "puccba vágás is" (már ha ezalatt azt érted, hogy tiszta és ápolt az ember). Soha nem zsíros a hajam. Ha zsírosodik, megmosom. Akkor is, ha karácsony van, akkor is, ha nincs. Ha karácsonykor épp tiszta a hajam, nem mosom meg 24-én csak azért, mert 24-e van. De ha már épp mosni kéne, megmosom. A körmöm mindig lakkozva van. Öltözni mindig csinosan öltözök. Fürdeni minden nap fürdök, van, hogy többször is. Ügyelek a bőröm ápolására, a szőrtelenítésre, mindenre. És nem csak karácsonykor. Kár, hogy másnak ez nem alapvető.
2013. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A hajmosás alap...mindig...

Minden más,mis, nálunk ilyenkor mindenki kiöltözik... Harisnya szombya, sarkoscipő.. Smink, belőtt haj, (nekem nem volt időm lakkozni)

2013. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is épp ezen agyaltam. :D Amióta megkezdőtött a téli szünet, elhanyagoltam a hajmosást. Ma valahogy mégis erőt vettem magamon és megmostam. Pedig nem jön hozzánk senki, és mi se megyünk sehova.
2013. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál pont ez van, az én családomban hála Istennek nem kell kiöltözni vagy bármi extrát csinálni. :)
2013. dec. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi szépen felöltözünk, de nem kell külön hajat mosni, ha nem esedékes. Nem fekete-fehér ünneplő, hanem valami szebb ruha, amibe azért jól érezzük magunkat. Szerintem ennyit megér a karácsony. A hangulathoz tartozik.
2013. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mi minden ünnep/alkalom előtt hajat mosunk, puccba vágjunk magunkat, ez természetes. Tehát egy szülinapra, névnapra, színházhoz, moziba, stb.
2013. dec. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mi családunkban nem feltétlenül szokás, az csak az én külön dolgom, hogy ünnepire kilakkozom a körmöm (amúgy mindig meg van csinálna), ünnepi sminket kreálok magamnak (nagyon szeretek sminkelni és értek is hozzá) és nem a legszakadtabb ruhám húzom fel. Anyám meg sem fésülködik. Szóval családon belül is vannak eltérések :)
2013. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy szokás, hogy hajat kell mosni amint elkezd zsírosodni, kb 3 naponta. Te csak karácsonykor mosol hajat? gratulálok. Igen, mi elegánsan felöltözünk és megajándékozzuk egymást, utána pedig ünnepi vacsorát eszünk, olyat ami nem mindennapi kaja.
2013. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!