Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik külföldre költöztetek,...

Akik külföldre költöztetek, mennyi idö alatt szoktátok meg? Igaz, mi még csak 1 hònapja lakunk itt de nagyon hiányoznak a barátaim, a rengeteg program. Itt nem ismerünk még és semmit szinte.

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első félév nehéz volt, fővárosból kis faluba költöztem, távol a családtól., minden annyira más volt.eltelt 4 év, most már legalább szeretek itt élni, teljesen hozzászoktam az itteni életritmushoz. Barátaim nincsenek, de amúgy se voltam egy nyitott személyiség.
2013. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehany honap alatt megszoktam,kb 1 ev elteltevel felhagytam vegre a hasonlitgatassal es onsajnalattal , igy valoban beilleszkedtem.

9 ev elteltevel itt vagyok otthon,itt vannak a barataim,csaladom,munkam,minden.Termeszetesen orulnek ha a szuleim es a hugom is itt lennenek,de mar nem tudnam mashol elkepzelni az eletemet.

2013. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én nem tudtam soha megszokni, de hát ez én vagyok.
2013. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol voltam. Volt olyan hely, amit utáltam és sose tudtam megszokni, nem tetszettek az emberek, a környezet, a munkám, egyszóval semmi.

De olyan is volt, hogy ahogy "beléptem" a városba, egyből otthon éreztem magamat és nagyon hamar beilleszkedtem.

Amúgy ketten nem olyan vészes (gondolom a pároddal mentél). Legalább ott vagytok egymásnak. Én biztosan felfedezném azt a helyet, ahol laktok. Mindenhol vannak szórakozóhelyek, kávézók, éttermek, sétálóutcák. Kicsit fedezzétek fel a környéket.

Szerintem ilyen esetben a legrosszabb, amit tehettek, hogy visszasírjátok a régi életeteket mindenestül. Nyitottnak kell lenni és akkor jó eséllyel kint is jól fogjátok érezni magatokat.

2013. dec. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én itt szinte azonnal, de épp azért jöttem ide mert itt érzem otthon magam, a nyelvet is beszélem. Tudom, hogy máshol csak nyűglődnék és nehezen illeszkednék be.


Idővel megismered a környéket, hogy milyen lehetőségeitek vannak a szórakozásra.

2013. dec. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
3 es fel eve elek itt, de meg mindig nem szoktam meg. Sot gyulolom. Alig varom, hogy jovore (decemberben) haza menjuk. Az egyetlen jo dolog, hogy megismertem a parom, de meg ez sem volt eleg, hogy megszeressem, amiota a fiam megszuletett azota elviselem... mert a gondolataim csak korulotte forognak es minden idom kitolti. 3 honapos. Ha o nem lenne es a tudat, hogy uton van vszinuleg mar feladtam volna es otthon lennek inkabb csoves mint itt "valaki". A rengetek haverbol mara mar egy sincs, a legjobb baratnokbol(4) 1 maradt. De levelezes, skype azert nem ugyan az mint regen... Kulfoldon magyarnak-magyar az ellensege...sajnos... akiket megismertem es kicsit kozelebb engedtem magamhoz mindeben csak csalodtam. Mara mar oda jutottam, hogy ha magyar szot hallok inkabb csendbe maradok es lapitok, hogy ne kelljen ismerkedni.
2013. dec. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En 2 eve költöztem ki. Mär megszoktam, es nem mennek vissza semmi penzert.1 honapja voltam otthon lätogatoba, de nagyon fucsa volt, teljesen idegennek ereztem.
2013. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
én eddig ahol éltem, szinte egybol otthon éreztem magam (Ausztria, Anglia, Belgium és most Franciaorszàg) sajnos, nekem még honvàgyam se volt...nekem otthonrol ugy komolyabban senki se hiànyzott.... én mindenutt otthon vagyok.
2013. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

10 éve itt élek, az első perctől fogva jól érzem magam. Othon sem voltak barátaim, itt sincsenek. Néha hiányzik Magyarország, de rokonaim nincsenek, távoliakkal nincs kapcsolatom, aki akar megtalál a közösségi hálókon; a telefon is működik, toll és papír és boríték és bélyeg is van - mindre válaszolok. :)


Komolyan megszokni kb. 1-2 hét kellett.

2013. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én másfél éve jöttem el otthonról, mert veszélybe került a létem. (Jelzem, nincs bankhitelem.) Azóta is sokszor honvágyam támad. Otthon erdőm volt, mellette kis energiatakarékos házam, itt kétszobás, emeleti lakást bérlünk a feleségemmel. Hiányoznak a barátaim, az ismerős szó.
2014. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!