Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az hogy ha egypetéjű...

Igaz az hogy ha egypetéjű ikrek születnek az egyikük gyengébb lesz?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy gyengébb egy nolmár személynél akár fizikailag is de leginkább szellemileg .

2013. dec. 27. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
2013. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg az egyik kisebb súllyal szokott születni de ez semmit sem jelent azt pár hónap alatt behozza.
2013. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Én egy egypetéjű iker "egyik fele" vagyok. Igen igaz, mert rögtön ott van a másik, akivel össze lehet hasonlítani és még nagyon sokáig ott is lesz. Az egyik vékonyabb, a másik kövérebb, neki jobban megy a matek, ő szebben ír, ő hamarabb kezdett el beszélni és járni stb. De pl. oviban úgymond én voltam a gyengébb, most pedig sok mindenben én vagyok a jobb. Bár mi régóta külön utakon járunk, ahová nem muszáj nem megyünk együtt pl. tanulni vagy hasonlók :) Csak az összehasonlítgatás miatt van ez így a legtöbb esetben. Ha lenne a két testvér között 1 év, már sokszor észre sem vennék. Csak hát úgy hasonlítanak meg hasonlók, valamilyen különbséget csak akar minden ember találni.. Borzasztóan zavaró, főleg mikor közlik is hogy te ebben rosszabb vagy, pedig csak kicsivel megy rosszabbul a dolog mint a másiknak. De tény, ha megszületnek általában az egyik nagyobb a másiknál és azt szokták mondani, hogy ő a dominánsabb baba. Valamint nekünk a személyiségünk is alapjaiban hasonló, de mégis teljesen más. De hát kinél hogy :)
2013. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 27. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Elég sok embert ismerek, és elég sok barátom van, akik nem egykék. Nekem is van egy nővérem. Én úgy vettem észre,hogy az első szülött gyermek a bátrabb, dominánsabb típus, a beszédes, a kisebbik pedig ennek az ellenkezője, zárkózott, csendes, inkább magának való.

Nem általánosítás, csak úgy vettem észre, hogy nagyrészt így van.

2013. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
A méhen belül a kompetíció ugyanúgy megfigyelhető, az egyik baba több tápanyagot vesz magához, jobban fejlődik, ez meg is határozhatja a másik lassabb fejlődését, de általában be szokták hozni, újszülött korban látványos ez csak.
2013. dec. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Egypetéjű ikreim vannak, most 8 évesek. Minimális köztük a fizikai különbség születésük óta. Értelmileg sincs lemaradva egyik sem. Sok ikres ismerősünk van, mindenhol hasonló a helyzet. Előfordulhat, hogy az iker-iker transzfúzió miatt az egyik baba hátránnyal indul, de azért ez nem törvényszerű. Sőt! Az meg, hogy összehasonlítgatják őket, nem az ikrek hibája, hanem az ostoba embereké. Attól, hogy az egyik ebben erősebb, a másik meg abban, még nem jelenti azt, hogy sérültek. Két átlagos ember képességeiben is nagy különbségek vannak, csak ikreknél hiszik azt a sokeszűek, hogy ha egyik fél centivel alacsonyabb, vagy nem a matekhoz ért mint a tesó, hanem a magyarhoz, akkor kapásból elmaradott valamelyik.
2013. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!