Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom elvált a feleségétől,...

A párom elvált a feleségétől, aki szeretné beadatni a két lányuknak a HPV elleni oltást. A párom köteles kifizetni az oltások felét?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 19:24
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ mekkorák a gyerekek. Ha még kicsik, akkor x darabot áll az önkormányzat, vagy van valami hasonló akció és javarészt nem kerül a szülőknek semmibe. Egyébként szerintem egy nagyon hasznos és jó oltás, én sajnálom, hogy anno amikor én voltam olyan idős, akkor még nem volt.
2014. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
72%
#20, de, de csak egy meghatározott korcsoportnak... szóval aki 13 éves vagy fiatalabb idén, az meg fogja kapni ingyen 13 éves korában... akik 14-119 évesek, azok továbbra is pénzért tudnak hozzájutni, ez azért hozzátartozik a képhez.
2014. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk én azzal nem büszkélkednék, hogy egy ilyen fontos oltást még a saját gyerekeidnek sem vagy hajlandó beadatni :/
2014. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
36%

Azért nem kell lepontozni ám,mert nem támogatom ahirtelen reklámozott védőoltásokat!

Kicsit utána nézne a birka nép a dolgoknak nem tartanánk ott egészségügyileg ahol tartunk! Ne a reklámból és a híradóból értesűlj és ne azt vedd készpénznek! Pont eza cél! Manipulálni,manipulálni,manipulálni! Persze,meg beoltatni mindennel a gyerekeinket! Pontozzatok le,töröltessetek! Én nem oltatom be sem magam sem a gyerekemet! És nf azért mert nem szeretem! Pont ellenkezőleg!!!

2014. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
40%

"Azt nem tudjuk megakadályozni, hogy megkapják, de fizetni nem vagyunk hajlandóak érte."


Ez ám a királyi többes. Bekebelezte a pasit, most már az övé. Szőröstül, bőröstül. Vesszenek a többiek.

2014. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
64%

Én a helyedben inkább azon gondolkoznék, hogy a másik anya mennyivel felelősségteljesebb nálad. Ha van lányod, adasd be neki te is, és igenis az apa is támogassa ezt.

Én tavaly kaptam el a HPV-t, mert amikor gyerek voltam, még nem volt rá támogatás. Most pedig félek tőle, hogy akár méhnyakrákom is lehet. Ha meg lehet ettől kímélni a lányodat, akkor tedd meg. Nem fogod megbánni. 22L

2014. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
89%
Itt nem a védőoltásokról van igazából szó. Hanem az a történet lényege, hogy még számtalan olyan kiadás lehet a gyerekek életében míg fel nem nőnek, amelyek esetleg váratlanok, vagy túl mennek a gyerektartás összegén, és akkor tekintet nélkül a kiadás létjogosultságára az apa a második feleség igen erőteljes hatására el fog zárkózni mindentől (lehet ez egy nyelvvizsga, jogosítvány megszerzés, egy tábor...stb...)bármi ami a második feleség számára haszontalan. Bezzeg a saját gyerekétől ezeket nem fogja megtagadni a kérdező, csak a férje előző házasságából származó gyerekeknél lesz felesleges kiadás.
2014. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
44%

szerintem teljesen felesleg oltás.

ismerősömnek volt HPV-je, egy haddnemondjam milyen léha életű lánytól kapta el.

a felelős fogamzásgátlás megtanítása ingyen van.

2014. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
54%
Mondja meg ha az apa ha az oltás nem közös döntés akkor miért fizetnék közösen?
2014. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem köteles, elvileg azért fizet gyerektartást, hogy mindenfélét, pl. ezt is ki lehessen belőle gazdálkodni. Persze, ha nem csak a kötelező minimumot fizeti.


Ettől függetlenül én sajnálom, hogy nem adatjátok be a saját gyerekeiteknek, én be szerettem volna adatni magamnak, de persze akkoriban már eléggé nem voltam szűz és eléggé 90 ezerbe került, így kimaradt. Most már nem tudom, lenne-e értelme. De ha lesz lányom, megkapja. Pedig én se vagyok az az oltás fanatikus.

2014. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!