Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban szívtelenül bántam a...

Valóban szívtelenül bántam a kislánnyal?

Figyelt kérdés

Párom előző házasságából származó kislányát múlt héten láttam először.

2 éves, elragadóan aranyos!

Én alig tudtam ránézni, mikor hozzá akart érni a kezemhez összerezzentem és elhúzódtam, mert éreztem, hogy elkap a sírás.

Mikor búcsúztunk állítólag nyújtotta volna ő is az arcocskáját pusziért, de én rá sem tudtam nézni annyira fájt.

Nagyon bánt, hogy így viselkedtem vele, hisz ő nem tehet arról, hogy ennyire vágyom már én is gyerekre és sajnálom,hogy ő nem az enyém, így félek őt még jobban megszeretni és tudom, ha közel engedem magamhoz még jobban fájna a hiánya, hisz neki van anyukája és én senkije sem vagyok.

Szerintetek is gonosz voltam? Azért egy 2 éves csak megérzi, hogy nem azért voltam vele ilyen, mert utálom, mikor senki sem látott minket akkor nagyon jó volt rámosolyogni és gyönyörködni benne.


2009. nov. 30. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A kisgyerekek érzékenyek, észreveszik a felnőtteken, ha valami nem stimmel. Ennek ellenére megfigyeltem, hogy a legtöbb kisgyereknek az a felnőtt "jön be", aki nem nyúzza, nem ölelegti őket. Nálunk minden kisgyerek a férjemért van oda a baráti körben, mert ő az, aki ha megérkezünk, leül a földre, de senkit sem akar megpuszilni vagy megölelni, csak úgy eljátszik velük. :)


Én meg állandóan ölelgetném és puszilgatnám (és teszem is) őket, és mégis a férjem a favorit... :) (nekünk is van egy kislányunk).


Egyébként megértelek, de nyugodtan mutasd ki a szeretetedet a kislány felé... hisz mint írod, elragadó, és aranyos, és ő tényleg nem tehet arról, hogy a párod előző kapcsolatából van, és nektek még nincs saját baba.. Lesz előbb-utóbb úgyis. :)

2009. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a felfogás, hogy te senkije sem vagy nem jó hozzáállás, ugyanis nagyon jó "mostohák" is vannak. Te rajtad múlik, hogy te magad és a kislány hogy érzitek magatok egymás mellett, körül. Ezért én a helyedben abszolút nem félnék őt megismerni. Ha elhúzódsz, megbántod, akkor egy életre megutálhat, te leszel a gonosz mostoha. Miért ne szerethetnéd meg? Mitől tartasz? Gondolom, hogyha a pároddal (apjával) maradsz, akkor látni fogod valamennyire rendszeresen. Lesznek majd saját gyerekeid is, ettől még őt is szeretheted. Hány éves vagy?
2009. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántál vele szívtelenül, de a párod számára annak tűnt. Mond el neki, hogy mi játszódott le benned, ezt biztos megérti.


Van anyukája és apukája, te pedig azért szereted a kislányt, mert szereted az apukáját is.

2009. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van. Amúgy 28 vagyok, de tudom, hogy ez a gondolkodás max. 10 évesre vall... :)

Párom is azt mondja, hogy nem az számít ki szülte, a szeretet minősége a fontos, ő nagyon örül, hogy végre találkoztunk és valóban nem idegen a lánya, hisz ő lesz majdani gyerekeink nővére.

Csak azért is félek, mert annak ellenére, hogy szeretem azt a kislányt, nincs érzékem a gyerekekhez, párom pedig csodálatos apa és nem akarom, hogy lássa, mennyire "béna" vagyok.

2009. nov. 30. 13:29
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem anyának születik, menetközben válik azzá! Egyébként mi is ezzel küzdünk, hogy a gyerkőc az idegenekhez fél óra után már odabújik, a nagymamától meg retteg már ha meglátja mert azonnal letámadja és csókolgatja. Anyósomat is meg tudom érteni, hiszen szereti a babánkat és szeretné is ezt kifejezni, de a gyerkőcöt is meg tudom érteni mert már valószínűleg csak halványan emlékszik a nagymamára az előző találkozásról és így kvázi idegennek érzi és megijed amikor jönnek a puszik. Szóval szerintem szimpi vagy a kislánynak. :-) Nem is kell úgy viselkedni vele mintha az anyja lennél, bőven elég ha szereted. Ezt ki is lehet mutatni, attól sem leszel kevesebb. A szeretet mindig kétélű dolog, ezzel meg kell küzdened. Ha kimutatod a szereteted valaki iránt, akkor sebezhetővé válsz, de ez már csak így megy.
2009. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem volt babucim én is "béna" voltam a gyerekekkel. Ahogy egy előző írta: Nem kell őket nyúzni. Úgyis kezdeményeznek, ha játszani szeretnének.

Szóval az anyaságot, apaságot is tanulni kell...


egy 2 éves kiscsaj anyukája

2009. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A pároddal egyetértek,nem az számít ki szülte.Engem a "mostoha"anyukám nevelt 5 éves korom óta és imádom :)Persze az édes anyukámat is.De nem lehet őket össze hasonlítani és nem is kell.Az én "mostoha"anyukám elmondása szerint ő is nagyon félt attól amitől Te,hogy nem tud velem foglalkozni,meg,hogy őt nem fogom szeretni mert van már anyukám,de tévedett :)

Nem bántál szívtelenül a picivel,de nyugodtan merd szeretni és hidd el nem marad viszonzatlanul :)

2009. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

"csodálatos Apa",aki már külön él a 2 éves gyermekétől,ráadásul van már barátnője?Ráadásul már a gyereknek is bemutatja?

Hát ha ennek a pasinak gyereket szülsz,meg is fogod érdemelni...

Szegény kislányt meg bazira sajnálom,míg felnő elég sok testvérének a leendő anyukáját kell majd megismernie...

2009. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon rosszindulatú vagy kedves utolsó! Akkor ha egy párkapcsolat nem működik jól, még véletlenül se váljanak el a szülők, inkább nézze végig a gyerek, ahogy üvöltöznek egymással minden nap vagy a tettlegességig fajul a dolog? Ez a követendő példa? Vagy ha már elvált valaki, akkor fogadjon cölibátust és többet még véletlenül se nézzen a másik nemre mert az árt a gyereknek? Nem értelek...
2009. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Attól,hogy egy párkapcsolat nem működik,nem kell üvöltözni.

Miért is vagyok rosszindulatú?

Egyébként ha valaki már elvállik,persze hogy lehet új kapcsolata,viszont a gyereket nem kellene belerángatni.

Ha elgondolkoznál azon,hogy kettő éves a kislány,az új barátnővel meg már közös gyereken gondolkoznak...aztán majd lesz siránkozás pár év múlva,hogy engem is elhagyott az a szemét...

2009. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!