Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljöttem pénzhiány miatt...

Eljöttem pénzhiány miatt külföldre. Sajnos hátrahagyva a családomat, páromat. Iszonyatosan hiányzik mindenki és honvágyam is van. Messze még nagyon a hazamenetel ideje. Van még valaki hasonló cipőben? Jó lenne h megosztaná velem. Mit érez?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz, egyesül is vagyok magyar itt. Interneten minden nap beszélek az otthoniakkal,de nekem maga az otthoni lét ami is hiányzik. Nehéz. Jó lenne hasonló emberekkel beszélni. Messze még a hazamenetel. Vajon gyorsan elmegy az idő?

2014. jan. 11. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

Nagyon nagy gubancnak kellett lennie ahhoz, hogy hátat fordíts mindenkinek.


Mit lehet ilyenkor mondani? Te döntöttél így.

2014. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mióta vagy kinn... ha 1-2 hete, akkor érthető. Ki kell bírni, aztán majd elmúlik de legalábbis jobb lesz.


Ha hónapok óta kint vagy és egyfolytában ezt érzed, akkor most nem neked való a külföldi munka, inkább gyere vissza.


Ha már régóta kint vagy, akkor is néha rádtörhet ez az érzés, de utána el is múlik. (saját tapasztalat, több mint 3 év külföld)

2014. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár hónap nehéz, de aztán majd egyre jobban elfogadod a helyi környezetet, hidd el. Az lebegjen előtted, hogy miért teszed. Legyen célod. Ha összeszeded magad anyagilag, gondolom párodat is kiviszed, és majd ő is munkába áll.

Én azért jobb helyzetben voltam. Én párommal jöttem ki a nagy idegenbe, de senki más nem volt itt, és nem is lezsnek. Kell hozzá pár év, mire elfogadod, hogy ez most már mindig így lesz. 6 éve vagyok kinn.

A mai napig hiányzik az utca illata, a város, a magyar szó, az ételekről már nem is beszélve, mert arról kisregényt írhatnék itt.

De én szerencsre nem csak elfogadtam, de megszerettem is a helyet. Persze ez más. De az otthon ott van, ahol azt te megteremted.

2014. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én párom is kint van .Te merre vagy és mennyi időt kell lehúznod ,míg láthatod a családodat ? Kemény az biztos ,főleg az első 2 hét (a párom elmondása szerint )
2014. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is kinn van Münchenben, már 1 éve egyedül. :-( 6 hetente jár haza.

Együtt indultunk ki, aztán én vissza jöttem vigyázni a fiára. Mert ide jött suliba.

Eleinte 4-5 hetente jött haza, aztán 6 lett belőle. Most legutoljára 7 hétig volt oda.

Ő is egyedül van szinte (1db magyar munka társa van, de az nem normális, nem jönnek ki jól) Abból áll a napja, hogy elmegy dolgozni, aztán bevásárlás, haza menetel, főzés, netezés, vagy olvasás.

Sokat beszélünk telefonon, de az nem ugyan az.


És nem, nem megy el gyorsan az idő. :-( Mi mind ketten úgy vagyunk vele, hogy inkább szombaton is megyünk dolgozni, csak hogy kicsit ne erre gondoljunk.

2014. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod az ember párban boldog,dolgozzatok azon,hogy a barátnőd is kimehessen.
2014. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!