Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszalehet-e az örökségnek...

Visszalehet-e az örökségnek egy részét utasítani, illetve azt a bizonyos részt egy vad idegen emberre (akinek éppen szüksége van rá) átruházni?

Figyelt kérdés
Én édesanyám egyedüli gyerekekén 1 házat és egy telek részt örökölnék. A ház jogilag rendben van, de a telekkel kapcsolatosan már évtizedek és generációk óta családi kapcsolatok mentek tönkre, harcok folytak. Èn ebbe születtem bele, már hallani se tudom. èdesanyám azért nem mond le róla (semmilyen módon) mert akkor ö vesztesnek élné meg saját magát, ill. az lenne az érzése hogy a másik fél gyözött. Szóval megöröklöm ezt az 1/4 részt. Már most minden bajom van. ilyenkor milyen lehetöségek vannak?

2014. jan. 16. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Eladód a többi túlajdonosnak apró pénzért aztán kész. Tudtommal csak az egészről lehet lemondani.
2014. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
csak egyben lehet róla lemondani.
2014. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Nem értek hozzá, de én örülnék ha valaki rám ruházna kisebb vagyont. Fiamnak akarunk egy szobát felhúzni, de az anyagiak nem engedik :( már annak örülnék, ha valaki megvenné hozzá a dolgokat, nem is kellene a pénz....
2014. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Add el a többieknek és nincs vele probléma.

Pl a papám halála után anyu eladta a testvérének a részét a házból, amit örököltek (értékarányosan) így neki semmi köze nincs már jogilag hozzá.

2014. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!