Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bárki tehet nyelvrizsgát (14...

Bárki tehet nyelvrizsgát (14 év felett)? Valahol olvastam hogy az érettségin el kell érni egy bizonyos pont határt idegen nyelvből hogy aztán vizsgázni mehess? Hány éves korig lehet és mikor érdemes még egyszer érettségizni (javítani)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
nyelvizsgát lehet érettségi előtt is tenni, nins hozzá kötve... én úgy tudom h javíthatsz minden évben mehetsz kortól függetlenül, de 10ezer fölött kell fizetni a vizsgadíjat..
2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb nyelvvizsga úgy van, hogy abban a naptári évben már mehetsz, mikor betöltöd a 14-et. Tehát egy 2000 decemberében született illető már mehet, ha megvan a tudása. Az érettségihez abszolút semmi köze nincs, lehet évekkel előtte is.
2014. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
unokatesóm 12 évesen tette le a középfokút
2014. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az érettségis dolog úgy van, hogy ha emelt szintű érettségin elérsz asszem 60%-ot, akkor az egy középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. (Tehát lesz egy középfokú nyelvvizsgád tőle). De ez nem előfeltétele a nyelvvizsgának.
2014. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!