Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lány vagyok. A szüleim...

18 éves lány vagyok. A szüleim túl rövid pórázon tartanak, alig engednek el valahova, pedig én okot nem adtam erre a viselkedésükre. Mit csináljak a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Jóban vagyok velük egyébként, mindent meg tudok velük beszélni, ezt is. Mégis mikor elmennék itthonról kiverik a dilit...:S.
2008. júl. 17. 14:21
 1/8 anonim válasza:
97%
Szia!Meg lehet őket érteni féltenek,de téged is .Már nem vagy gyerek nem kellene rövid porázon tartani addig kellene járnod szórakozni míg nem kötik be a fejed.Lehetséges,hogy a kariered a tanulást tartják az első sorban és azért viselkednek így.Kérdezd meg,hogy miért nem engednek el?Nekem is van két gyerekem igaz,hogy kicsik nem tudom,hogy miyen leszek velük ha nagyobbak lesznek.Igaz már most féltem őket!
2008. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
97%

Egyet értek az előttem szólóval, s mivel te is írtad, hogy meg tudod, javaslom beszéld meg velük.

Egyébként valószínű, hogy ezek az okok, féltenek, és a jövőd miatt aggódnak.

Egy dolgot azonban meg kell velük értetned, persze csak ha úgy érzed, hogy igaz, felneveltek téged, és okos lánnyá váltál, vagyis tudsz vigyázni magadra. Lehet, hogy ennek hiányától félnek?

A másik gond pedig, hogy ha most nem éled ki magad, akkor később, hiányozni fog, és talán emiatt válik az életed kevésbé olyanná, mint szeretnéd.

Fontos a megbeszélés, szóval hajrá.


Még egy valami. Jut is eszembe, kérdezd őket fiatal korukról, lehet, hogy a történelem ismétlődésétől félnek.

2008. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
76%
hát ha 18éves vagy, akkor már nemigazán tudnának vele mit kezdeni. önálló ember vagy, aki már nem függ senkitől.
2008. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Megbeszélem velük,csak megértik előbb utóbb...:S :)
2008. júl. 17. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

haaaaat gyere fogjunk kezet:P hasonlo helyzet nalam is...nemtudom...suliidoben 9 kor hazajovok, vakacioban 10 kor...(a 12 evesek akkor indulnak el)...

Baratom van aki ezt nem dijazza (mitagadas igaza van)

en megszoktam mondani h elegem van mar...nem 3 eves vagyok. legutobb pedig kimentem, pedig anyukam nem akarta...mit tud tenni? megkotni nem tud. cirkuszoljon...majd rajon h igazam van nekem is

bocsi h ilyen stilusban, de epp haborgok rajta...:P

Udv:) remelem nem lesz gond

2008. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
91%
Sziasztok!Nem tudom,hogy milyen szülő az aki elengedi a 12éves gyereket az éjszakába.Annyi mindent lehet hallani,hogy mi történik a fiatalokkal(baleset,kábitószer és még sorolhatnám.....)Az első válaszadó vagyok.
2008. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos sok kis 13-14 éves fiatal rohangál az utcákon éjszaka részegen. Az ilyet nézni is rossz! Én viszont csak egy kicsi szabadságra vágyok...18 évesen annyira nem vagyok önálló. Elhiszem hogy fél anya, de bízhatna bennemm hisz tudja hogy milyen vagyok, "jó gyereknek" nevelt..:)
2008. júl. 19. 08:31
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Azért ez a helyzet nem ugyanaz, mint ami régebben volt. Ma már van AIDS, a gumik pedig túl vékonyak a védelemhez, meg biológusok fel is fedeztek a világban nagydarab, emberkinézetű kártevőket is...


Ettől függetlenül nem élhetünk burokban, tehát a kettő között kell megtalálnod a középutat, és 18 évesen ez már valóban a Te felelősséged és csak Rád tartozik. Szorítok! :)

2008. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!