Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjhez megyek és megváltoz...

Ha férjhez megyek és megváltozik a nevem akkor hová kell ezt bejelentenem? Vagy minden levelem jöhet továbbra is a lánykori nevemre?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyit,lakcímkártyát, jogsit, útlevelet, taj kártyát, adókártyát kell újat csináltatni.

Utána be kell jelenteni a banknál, biztosítónál, munkahelyeden stb.

2014. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ingatlanod, vagy gépjárműd, azt is át kell íratni...

Amúgy az első vázolta

2014. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lakcímem nem fog változni. Mennyi időn belül kell ezekből újat csináltatni?
2014. jan. 21. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
oké, hogy a lakcímed nem fog változni, de a neved rajta van a lakcímkártyádon is. A bankszámlaszámod sem fog változni, attól még be kell jelenteni, mert a neved változik.
2014. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sose tartottam be a határidőket, amikor kedvem és hangulatom volt, akkor intézgettem.
2014. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem tartottam, mert em kaptam úgy időpontot.. Ráadásul nádzúton voltunk... Egyedül a személyimet csináltattam meg az indulás napján:) az volt az első munkanap...

Amúgy 15 munkanap

2014. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Személyit csináltattam szinte azonnal újat, ezzel együtt cserélték a lakcímkártyát is. De én a jogsimat nem cseréltetem, mert jövőre lejár (megkérdeztem, a névváltozási csere miatt nem lesz tovább érvényes), viszont 4000 forint. Útlevéllel is úgy vagyok,h ha kilátásba kerül,h szükségem lesz rá, csak akkor. Szolgáltatóknál sem igen fogom. A múltkor a UPC-nél szóltam (más miatt mentem be eredetileg), azt mondta a nő,h inkább hagyjam, mert 2ezret kéne fizetnem. A földhivatal honlapján fenn van,h 1 hónapon belül kell jelenteni (akkor még a személyim sem jött meg). Betelefonáltam,h mi lesz, mert már fél éve megváltozott a nevem. Azt mondták semmi, küldjem be most a nyomtatványt. Szóval én is szükség szerint, apránként intézem :) A fölösleges, költséges cseréket igyekszem megúszni.
2014. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok gondod lesz vele, mindenhol be kell jelenteni, mindenből újat kell csináltatni, de ne stresszelj ezen előre, legyenek gondtalanok a mézeshetek, akkor járj utána ilyeneknek, ha már visszajöttetek a nászútról is.
2014. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!