Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm nagymamája...

Egy ismerősöm nagymamája gyereknek tartja a 28 éves unokáját és aszerint is kezeli. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, és tudod miért? Mert neki örökre a kis unokája marad és nem neki kell eltartania.
2014. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, normális. A nagymamáknak az unoka mindig gyerek lesz, sőt még a gyerekei is.
2014. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elmagyaráznád pontosan, hogy érted ezt?
2014. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem, egyáltalán nem normális. Más dolog az, hogy egy nagyszülőnek az unokája mindig unoka marad, DE mindig tudja, hogy az unoka felnőtt ember, és más, hogy ez utóbbit képtelen tudomásul venni, csak azért, mert önmaga egy önző, a haláltól rettegő ember.


Gyk: az szokta gyerek-sorban tartani a felnőtt gyerekét, unokáját, aki meg akarja állítani az időt. Értsd: retteg a saját öregedésétől és a halálától.


Egy 28 éves ember felnőtt ember, ha tetszik, ha nem.

2014. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
#4 Te hülyeségeket beszélsz és próbálod intelligensen tálalni.
2014. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
a mamám nekem is mondja mindig, hogy bármi történjék is lelki szemei előtt én mindig az a totyogós kis cserfes kislány vagyok, még így jóval túl a 20-on is :D
2014. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen normális. :-)


Aranyos sztori, nem tudom már, hol olvastam.

A család remek génekkel rendelkezik. A 100 éves papa

korholja a 75 éves fiát, aki ellentmond neki, mire a papa:

-Nem szégyelled magad, visszafeleselsz az apádnak, szházi kölke?!


:-))))


Így van ez, kedveském, így van rendjén.

Addig örülj, amíg van, aki gyereknek tart, és feltétel nélkül szeret.

Miután elment, soha senki nem fog így szeretni.

Vissza fogod sírni!

:-)

2014. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Én 24 vagyok, de a nagyim ugyanilyen. :) Én ennek örülök. Sosem szólt bele az életünkbe és nem akart irányítani, vagy megváltoztatni/megnevelni (ez a szülők feladata volt szerinte, nem az övé). Neki mindig csak az elkényeztetésünk volt a feladata és még mindig küldi mikuláskor a mikuláscsomagot, vagy névnapunkkor a névnapi csokit és egy kis zsebpénzt. Rég nem igénylem ezt, de azt mondta amíg él, ez így lesz, szokjuk meg. Mi a tesómmal és az unokatesóimmal mindig is az ő kisunokái leszünk.

A dédimamám dettó ugyanez volt. Anyukám 46 éves fejjel is kapta a csokimikulást ugyanúgy, mint mi, a dédunokák. :)

2014. jan. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én mamának 4 unokája van, 2 éve amikor a legkisebb 16 volt, kijelentette, hogy ugyan minek tartana mikulást, hisz nem vagyunk már gyerekek. Én azt kívánom bár inkább tartana még gyereknek :( nagyon nem esik jól, hogy ő ezt így gondolja
2014. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!