Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A másik szülő felügyeleti...

A másik szülő felügyeleti jogának szünetelése alatt intézhetek útlevelet kiskorú gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Exférjem szülői felügyeleti jogát szüneteltették, az ok most mellékes. A kérdésem annyi lenne, hogy nélküle miként intézhetem gyermekem útlevelét...? Mindenhonnan mást hallok, az okmányirodába pedig csak a jövő héten tudok bemenni érdeklődni, a kíváncsiság pedig furdal... Előre is köszönöm!
2014. jan. 27. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha viszed a hatarozatot arrol, hogy a felugyeleti joga szunetel, akkor megcsinaltathatod.
2014. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Exférjem szülői felügyeleti jogát szüneteltették


Életemben nem hallottam ilyet, de még a Jogi fórumon sem olvastam ilyet. Mesélnél róla kicsit?

2014. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenképpen bemutatom a határozatot, csak nem tudtam, hogy elég a szüneteltetés az útlevélkérelemhez vagy kizárólag a szülői jog megszűnése esetén megoldható... Köszönöm a választ!


Igen, persze. Csak beollózom, nem akarok csapongani...Remélem, segíthettem.


2013. évi V. törvény


XIX. Fejezet


A szülői felügyeleti jog szünetelése és megszűnése


1. A szülői felügyeleti jog szünetelése


4:186. § [A szülői felügyeleti jog szünetelése]


(1) Szünetel a szülői felügyeleti jog, ha


a) a szülő cselekvőképtelen;


b) a kiskorú szülő korlátozottan cselekvőképes, kivéve a tizenhatodik életévét betöltött kiskorú szülő gondozási, nevelési jogát és kötelezettségét;


c) a szülő cselekvőképességében a szülői felügyeleti jogok gyakorlása tekintetében részlegesen korlátozott;


d) a szülő ismeretlen helyen távol van, vagy ténylegesen akadályozva van a szülői felügyelet ellátásában;


e) a gyámhatóság a gyermek családba fogadásához hozzájárult;


f) a szülő hathetes életkoránál fiatalabb gyermeke örökbefogadásához járult hozzá;


g) a gyermeket a gyámhatóság átmeneti nevelésbe vette;


h) a bíróság a gyermeket harmadik személynél helyezte el; vagy


i) a szülő a gyermek vagy a gyermekkel közös háztartásban élő hozzátartozója sérelmére elkövetett cselekmény miatt elrendelt távoltartó határozat hatálya alatt áll.


(2) Az életközösség fennállása alatt szünetel a szülői felügyeleti joga annak a szülőnek, aki együtt él a szülői felügyelettől megfosztott másik szülővel.


(3) A szülői felügyelet megszüntetése vagy a szülői felügyelet rendezése iránti per jogerős befejezéséig szünetel a szülői felügyeleti joga annak a szülőnek, akinek a gyermekét a gyámhatóság ideiglenes hatállyal a különélő másik szülőnél, más személynél vagy intézményben helyezte el.

2014. jan. 27. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha EU tagállamba mennétek, ahova elég a személyi is, akkor személyit csináltassatok. Ahhoz nem kell csak az egyik szülő, meg a gyerek.
2014. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Exférjem szülői felügyeleti jogát szüneteltették

Életemben nem hallottam ilyet, de még a Jogi fórumon sem olvastam ilyet. Mesélnél róla kicsit?"


Nalunk pl azert szuntettek meg, mert apuka magasrol tett a gyerekere, olyannyira, hogy az akkor 6 eves gyereket eleteben egyszer latta,a mikor szuletett, utana lelepett es semmilyen modon nem tartott kapcsolatot se a gyerekkel, se velem.

2014. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!