Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyukámnak,...

Hogyan mondjam meg anyukámnak, hogy a barátomnál szeretnék aludni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, több mint egy éve van barátom, akit anyukám is ismer és kedvel is. A szex sem tabutéma köztünk, de leginkább a fogamzásgátlásról szoktunk beszélgetni.

Viszont nem nézi jó szemmel, ha együtt akarunk aludni... Mindig trükközni kell, hogy pl. koncert van, és nem tudok éjjel hazajönni (másik városban lakik). Hogyan tudnám vele elfogadtatni, hogy nekünk erre is szükségünk lenne? Ő nem ért meg, mert 15 éve szingli, és egyedül nevel(t) engem; a szex számára valami "alantas" dolog... :S


2008. júl. 18. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen ha neked ez probléma (hogy elfogadtasd vele) - akkor ott valami komoly gond van. Én megmondanám neki, hogy ez a normális élet része. Normális életet akar neked - vagy azt, amit magának? 15 év egyedül... lehet, hogy irigykedik?
2008. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Tudod, ha a sex köztetek nem tabutéma, akkor ez se legyen az. Voltaképpen 20 évesen felnőtt vagy, az más kérdés Te mennyire érzed magad annak és anyud szerint mennyire vagy az. Véleményem szerint nem kellene mést tenni, mint megkérdezni a véleményét a dologról. Ha ellenzi, akkor mondjon érveket is. Ha tudja, hogy a köztetek lévő kapcsolat nem csupán Plátói, akkor az történhet kultúrált helyen is és kevésbé annak mondható helyen. Melyiket szeretné? Mond meg, hogy Te bizalommal vagy iránta, és nem lesz jó, ha Ő kerget hazugságokba. Ilyen korban Ő mit tett? Nyugodtan mond meg, hogy Te egy normális nő-férfi kapcsolattal szeretnéd az életedet megalapozni és nem "alantas" vagy éppen bűntudatos viselkedési normának felfogni a sexet. Nyilván neki nem volt egy felemelő a sexuális élete, de ezzel nem bűntethet Téged. Vígasztald meg, hogy talán Ő is talál valakit, aki megmutatja számára, hogy ez az alantas dolog milyen jó is tud lenni. Sok sikert hozzá: egy 46 éves anyuka
2008. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát megpróbáltam finoman utalni a témára, de csak összeveszett velem... Mindent a fejemhez vágott: amíg nincs önálló keresetünk (mindketten egyetemre járunk), amíg nincs saját lakásunk, amíg ilyen fiatalok vagyunk, stb., ráérünk még erre. Ő meg nem tud 3 embert eltartani, pedig tuti, hogy teherbe esnék, mert tapasztalatlanok vagyunk, és úgysem tudnánk védekezni!

Persze "azt csinálok, amit akarok", ő csak elmondta a véleményét, hogy "nem örvend"... :S

Ja és hogy a párom anyukája majd biztos ribinek néz.


Nem tudom, mit tegyek! Mivel fejezhetnék ki több érettséget - ha engedek neki, és itthon maradok, vagy dacosan mégis elmegyek...?

2008. júl. 19. 07:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az anyukádnak alantas dolog a szex, akkor vajon te hogy készültél?

Az sem elhanyagolható szempont, hogy mennyi idős volt akkor az anyukád.

Hát nem tudom milyen komoly a kapcsolatod, de 20 évesen már csak azt kellene tudnia az anyukádnak, hogy ott laksz e nála, vagy nem..Természetesen vannak szülői szabályok amíg ott laksz, de mondd neki, hogy köszönöm szépen anyu felneveltél, nem lett belőlem gyilkos, drogos, hajléktalan stb..de most kicsit szeretnéd gyakorolni az élete, mert meg kell ismerned azt akihez esetleg hozzámennél, hogy idővel tudj dönteni..-különben neki sem lesz unokája!

Hát soksikert, de legyél őszinte és fejezd ki, hogy külön életed van, nem vagytok sziámiak!

2008. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Megint én utolsó vagyok!

Hát közben még nem írtam, ha az anyukád attól fél hogy terhes leszel mi lenne ha akkor kiabálna amikor tényleg az lennél.

Biztos megmondanám neki, a helyedben, hogy ha eljutottál az egyetemig akkor talán eleget tudsz a védekezésről is..

Neki van diplomája???

Az őkorukban legtöbben egyetemre sem mentek, és az érettségi után férj, gyerek..

Arra vártam jobb legyen, lakás legyen..lett még 10 év hitel van rajta....ha azt is megvárnám 37 lennék, mire szülhetnék...de most jön a baba és örülök, hogy időben elkezdtem az életemet.....ésképzeld tudtam hogy kell védekezni! De már nem várom a helyzet javulását, mert akkor 60 évesen vinném a gyerekemet a bölcsibe,

Neked pedig azt gondolja az anyukád, hogy a diploma mellé adnak lakást is és utána lehet is szexelni?

Mondd neki, hogy a tesóm most diplomázott és nem kapott hozzá!!

És meddig várj saját lakásra, hogy kapcsolatod lehessen.

Az anyukád nagyondühös lehet amiért szingli, de ezt nem háríthatja rád, te pedig nem veheted fel....,mert be fogsz savanyodni! Nem gondolja hogy arra vágysz, hogy a szomszédlánnyal lemehess hintázni...

Irass felfogamzásgátlót, egy havi adag után biztonságos, + óvszer az a bacik miatt....és mondd, hogy te felkészültél.

2008. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményt, de nem lehet vele beszélni, azt hiszem, megint vesztettem... Ha nem engedelmeskedem neki, akkor nem támogat többé, és akkor ott kell hagynom a sulit, azt pedig nem szeretném.

Igen, én mindent tudok a védekezésről, még sokkal többet is, mint ő, mivel anatómiát is tanultam az egyetemen, meg amúgy is érdekel a téma. Fogamzásgátlót nincs értelme íratnom, mivel nincs lehetőségünk szeretkezni - meg abból is botrány lenne itthon... De minden más módon védekeznénk.


Amúgy anyukámnak az a véleménye a szexről, hogy az csak a pasik vágyainak kielégítése, mintegy kiszolgálása. Neki rossz tapasztalatai voltak a férfiakkal, ezért nem is ismerkedik. Én egy késői házasságából születtem, ami csúnyán ért véget, tehát már elég idős is...

Én sajnálom mindezt, de nem akarok vénlányként élni mellette élete végéig! Tényleg nem tudom, mit csinálhatnék még... :S

2008. júl. 19. 11:10
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád beteg, csúnyán elintézte az élet.

Most ezt (és a férfiutálatát) rajtad és a fiúdon veri le. Ne legyen már neked jobb, mint neki...


Bírd ki mellette, amíg lehet, és utána sürgősen önállósodj egy kicsit (nem kell mindjárt otthagyni, csak teremts pár lehetőséget magadnak), és éld a saját életed, különben téged is tönkretesz.

2008. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megfontolnék egy költözést. Sok egyetemista lakik albérletben, álljatok össze pár ismerős fiatallal, vegyetek ki egy 2-3 szobás lakást, ha vagytok elegen, akkor az nem olyan drága. Lehet a suli mellett dolgozni is, meg ha jól tanul az ember, akkor ott az ösztöndíj, ki lehet belőle jönni. Nehogymár anyukád ezt a pasiundort rajtad vezesse le, és mindent úgy kelljen csinálnod, ahogy ő mondja...

Figyi, én 23 éves vagyok, és egyetemista, van egy három éves kisfiam, meg lehet oldani a különélést így is. Igaz ugyan, hogy a párom dolgozik, de azért ő sem keres olyan haj de sokat, de a saját lakásunk törlesztőjét fizetjük már másfél éve. Most, hogy nyár van, én is dolgozom, meg tudunk élni. De én azt tuti nem bírnám ki, hogy gyerekestül, vőlegényestül valamelyikünk szüleinél lakjunk. Szerintem te is megpróbálhatnád, nem olyan nagy grimbusz.

2008. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, évközben albérletben laktam eddig is a suli miatt, csak sajnos anyukám pénzén, mert nálunk nagyon kevés ösztöndíjat adnak jó átlagra is (6-7 ezret), munkát meg még nem találtam. De most szeptembertől úgy néz ki, lesz egy mellékállásom.


Viszont nem szeretnék nagyon összeveszni anyukámmal, mert nekem ő az egyetlen élő rokonom (meg neki is én).

És ezen kívül egész jól kijövünk itthon; csak szeretném vele valahogy elfogadtatni, hogy az én életemnek a testi kapcsolat is része, akkor is, ha ő önként lemondott róla.

De ha más megoldás nem lesz, majd kevesebbet járok haza.

2008. júl. 19. 13:48
 10/16 Elke válasza:
100%
Úgy érzem,hogy nekem is kell a kérdésedre válaszolni.Én 55 éves vagyok.Három lányom van.18 évesen szültem az elsőt.Nem bántam meg.40 évesen lettem előszőr Nagymama.Kisebbik lányom 18 éves.Velem lakik.Nem csak anya vagyok nekik hanem egyben barátnő is.Nekem mindent elmondhatnak.Ugyan úgy én is mondhatok el mindent bármély lányomnak.Elvált asszony vagyok,de van egy társam akivel 38 év után újból találkoztunk.Az általános iskolában egy osztélyban jártunk együtt 8 éven keresztül.Boldogok vagyunk.Ha nekünk arra van szükségünk,hogy együtt "alszunk" akkor 20 évesen miért nem " aludhatsz " azzal akit szeretsz? 20 éves vagy és jogod van arra, ha te is úgy gondolod akkor mire vársz?.Nem értem,hogy egy anyuka,hogy tilthatja meg a lányának,hogy együtt aludjon azzal akit szeret.Sajnos tanácsot nem tudok neked adni.Csak azt tudom írni,hogy kár hogy anyukádnak ilyen a felfogása és véleménye van mindenröl és nem bízik benned.
2008. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!