Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adjak bele az...

Mennyi pénzt adjak bele az ajándékba? Egyáltalán kell nekik ajándékot venni?

Figyelt kérdés

Anyós-jelöltékre gondolok. Nem tudom, vegyek-e nekik valamit, bár én kaptam szülinapra, névnapra, sőt még mikulásra is. A kedvesemmel megbeszéltük, hogy közösen veszünk ajándékot. Nincs sok pénzem, max egy ezrest tudnék beledobni az ajándék árába, vagy ilyenkor felesbe kell? A kedvesem sem vesz semmit a szüleimnek (legalábbis még nem mondta, hogy fog), pedig ő is kapott szüli- és névnapra egy kis apróságot.

Ezért kérdéses, hogy én vegyek-e valamit az ő szüleinek.

Az jutott eszembe, hogy mézeskalács házikót csinálok nekik, így adtam is valamit, meg nem is.


2009. dec. 7. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A házikó jó ötlet, ha tudják értékelni. Mivel úgy tűnik, még az elején vagytok a dolgoknak, jobb, ha nem kezdtek bele olyasmibe, amit anyagilag nem nagyon engedhettek meg magatoknak. Az ajándékok legyenek jelképesek, én tuti nagyon örülnék a házikónak, de erről mindenképp beszélj a pároddal, ő jól ismeri őket.
2009. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
valami illene. a mézeskalács jó ötlet. mennyire komoly a kapcsolatotok a párotokkal? ha friss kapcsolat, akkor abszolút elég a mézeskalács
2009. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Komolynak komoly. :)

A kedvesem jól keres, tehát nála nem akadály, hogy egy ajándék drága. Én viszont még tanulok, nincs önálló keresetem.

2009. dec. 7. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mézecskalácsház tuti ajándék(látja anyós,hogy tudsz sütni),mellé egy üveg bort adnék,valami jó kis falusit az üvegre sajátkezűleg dekupázs,vagy üvegfestékkel egyedi karácsonyi cimkét,akár a nevükkel.(látják,hogy nem szórod a pénzt,viszont nem sajnálod az időt rájuk)A párod meg vegyen amit akar.Ne szoktasd rá,hogy most közösen bevásárolsz,mert majd rajtad marad.
2009. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,hogy mivel egy pár vagytok, igy közösen vegyetek ajándékot. Ha a párod keres még csak,akkor szerintem meg lehet vele beszélni,h ő fizessen,de közösen adjátok oda,pluszba még megcsinálthatod a házikót,igy a párod is látja,h igyekszel. Mi is anno mikor még jártunk a férjemmel mindent közösen vettünk,és hol ő fizetett többet hol én. De ez soha nem volt kérdés. Tesóméknál is igy van. Minig közösen vesznek a barátnőjével ajándékot,akkor is igy volt mikor a lány még tanult.
2009. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már csak meg kell tanulnom mézes kalács házikót csinálni. :)
2009. dec. 7. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Párok közösen szoktak ajándékot adni, nem külön-külön. Menjetek el a pároddal, és válasszatok együtt ajándékot az ő szüleinek és a te szüleidnek is. Az sem tragédia, ha a párod fizeti az egészet, ha egyszer ő keres, te meg még tanulsz. Komoly párkapcsolatoknál ez így szokás. Együtt, egymásért.
2009. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!