Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám unokájának álltalános...

Bátyám unokájának álltalános iskolai ballagásra mekkora összeget illik ajándékba vinni? A ballagó kérése, hogy ne ajándékot vigyünk, hanem inkább pénzt. Jó a kapcsolatunk és névnapokra is összejárunk a szükőkel.

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 13:15
1 2
 1/12 Jovanny válasza:
90%
Mindennek az anyagi lehetőségeid szabnak határt. Én 2-5 ezer forintot javasolnék + csokor. Virágot azért illik. Az sem olcsó. De ne ez határozza meg, hogy valakit mennyire szeretünk. :)
2010. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Lehet valamire gyüjt ha tudjátok hogy egy drágább dologra pl lap top vagy hasonlók és meg tehetitek adhattok nagyobb összeget is. De szerintem azért 5ezret illik.
2010. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
5 ezer bőven elég.
2010. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Hát a 2- ... nagyon kevés szerintem. Mégis csak egy ált. isk. ballagás, ami egyszer van egy életben. Tudom, hogy anyagi lehetőségek határt szabnak, de szerintem a kétezer "sértő". Szerintem minimál 5, max. 10 eft.
2010. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Szervusz! Pénztárcafüggő. 2eft nem sértő, ha valakinek csak annyi van. Bármekkora összeget kap a ballagó a szereteten, összetartozáson nem változtat.
2010. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
sértő 2 ezer ft??? meg 5-10 ezer ft egy 14 évesnek??? azért örülök, hogy vannak az országban még olyanok, akiknek nem megterhelő egy 10 ezrest csak úgy elajándékozni
2010. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem minden nap "ajándékoz" el az ember egy tizest, de a ballagás tipikusan olyan, aminek a lehetséges időpontja jóelőre tudható. Sokkal könyebb néhány százast havonta elkülöníteni pár hónapig, mint egyszerre szembesülni azzal, hogy az 5-10eft mekkora összeg. Ha csak 3900 ft jön össze, még az is szinte duplája a 2-nek és nem megterhelő szerintem.
2010. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Hát én kaptam egy csokrot mindenkitől, aki meg volt hívva az általános iskolai ballagásomra, és ennyi.

Középiskolában ugyanez volt. Csokor. Elfogadtam, hogy kevés a pénzünk.

Nem a pénztől lesz emlékezetes a ballagás.

2010. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én legalább 10 ezret adnék, de te érzed mit bír a pénztárcád.
2010. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem ciki 2000 ft-ot adni. Én 3000-et adnék ennek a rokonnak.

Sajnos manapság a ballagásra sokan ,azért hívnak minnél több embert,hogy több pénzt gyűjtsenek,nem pedig szeretetből.(ezt most nem a te rokonodra értem kedves kérdező)de én ismerek ilyet is. Kicsit olyan mint a húsvét,csak a pénzért mennek locsolni...

2010. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!