Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy felnött (nek hitt) 28évesn...

Egy felnött (nek hitt) 28évesnek ki a fontosabb? A felesége vagy a testvére kérése

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a férjem családjában mindenki kapott Dumaszinházba jegyet. (10 fő,köztük én is.) De én már karácsonykor mondtam hogy nem hiszem el tudok menni,mert a kisfiam még nincs 1 éves és szopizik még. S este nem bírna ki nélkülem 3-4 órát.7re ott kell lenni, s 3 órás az "előadás". S még hazaérni is jó 40perc. Meg oda is kell annyi... Tehát 4.5 órát kellene nélkülem lennie. A nagy lányunkkal nem lenne gond mert ő 4 éves. Felajánlottam anyumnak,de ő nem szereti ezt a stilust. Majd egy nagyon jó barátunknak,hogy menjen el helyettem.Ő lenne a fiunk keresztapukája is. Férjem is rábolintott,úgy volt tegnap este beszélik meg a részleteket,hogy hol találkoznak meg ilyenek... Erre mondom a páromnak hogy hívja a srácot és fixálják le. Erre a vezetékes telón hív a testvére hogy megyünk-e meg hogy megvan-e a jegy. Mondta persze.ERre a huga mondta hogy az tök jó,mert ő elvinné a barátnőjét(akit az egész család ismer).S ő odaadta a jegyet neki,hogy persze menjen nyugodtan... S az én fejem ég a srác elött,hogy visszamondta a lehetőséget.A lány,akinek oda lett adva jegy(meg az egész családból alig jön hozzánk valaki) ez a srác meg ha elmegy itt a közelben,vagy jön a közelbe vásárolni,akkor mindig hív hogy kell e valami,vegyen-e valamit.. Jogosan ég a fejem vagy felfújom?

Egyébként a férjem meg csak egy face üzenetet irt neki hogy bocsi nem jó... Ja,az én jegyemről van szó,a férjem természetesen elmegy és kikapcsolódik...


2014. febr. 19. 10:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
Kb. a bekezdés felénél elvesztettem a fonalat. Ki hív? Kinek a húga? Milyen srác? :)
2014. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem jelenteném ki kategórikusan hogy a feleség vagy a testvér kérése a fontosabb, főleg, hogy itt nemis az a lényeg

Az a te jegyed volt, és te felajánlottad másnak.

Úgyhogy a húg oldja meg a malőrt, a keresztapukánál nem mondanam le...

Nem a férjednek kell ebben az esetben dönteni szerintem. És itt nem is a családi viszonyokon van a hangsúly.


(

Már ez más kérdés egy 1 éves gyerek már iszik vagyis kellene innia nem csak ciciől, 1szer kibírná ha üvegől kapná az anyatejet. Nem pár hónapos babáről beszélünk..de ugye nem ez volt a kérdés)

2014. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés szerintem így nem állja meg a helyét, hogy a feleség vagy a testvér kérése fontosabb-e. Mert itt nem az a lényeg, hogy ki kérte, hanem az, hogy már valakinek odaígértétek azt a jegyet, aztán mégis másnak adta a férjed. Ez természetesen nagy bunkóság azzal szemben, akit először elhívtatok. De nem azért, mert a testvére valakije kapta meg. Fordított esetben is az lenne.

Egyébként szerintem nyugodtan elmehettél volna, a szopizást is meg lehet oldani, pl. előre lefejsz anyatejet. Vagy ha aznap este nem azt kapna, attól sem lenne semmi baja, ha már ilyen nagy.

2014. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

1.Férjem huga, a srác a legjobb,legközelibb barátunk.

Az nem is lenne gond hogy üvegből vagy máshonnan megkapja a kistejét,de azért este 7től 11ig az sok neki... 9kor szokott elaludni. Vacsizik egy kicsit, s utána cici és alszik.Március végén lesz 1 éves...

2014. febr. 19. 11:07
 5/35 A kérdező kommentje:
Sajnos fejni nem tudok,szerintem is gerinctelenség.Főleg hogy az ÉN általam.én számomra fontos személynek ajánlottuk fel a jegyet.A hug egyébként a lány keresztanyja,s eddig 1szer volt nálunk,még 2 éve.. Na jó 2szer,mert egyszer a lány szólinapját tartottuk. Egyszer meg szilveszter után toppant be hogy BUÉK:.
2014. febr. 19. 11:10
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
Sok? Ne már! Ennyi idősen még nem volt sose pár órát mással? Ha nem szokik hozzá, akkor később, ha már akarsz se fogsz tudni elmenni sehova. Nálunk a nagyszülők pár hónapos kortól is vigyáztak órákon át a gyerekekre. Sőt még egy évesek sem voltak, amikor előfordult olyan is, hogy egész napot velük voltak. Senkinek nem lett semmi baja :)
2014. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
ESte sok igen. NApközben nem lenne gond,mert elvan bárkivel. Egyébként a nagy is ilyen volt,mégis magától kéri hagy aludjon amamánál.(3 éves korában kérte elöször,2,5 éves kora ota beszél.) Ha nem szopizna azt mondom megyek én is és jol érzerm magam,de igy...
2014. febr. 19. 11:14
 8/35 anonim ***** válasza:
64%

Főleg nem sok, ha 9 től aludna...


Abba gondolj bele,hogy nagyon sok gyerek 6 hónappal később már egész délelőtt a bölcsiben van, kvázi idegenekkel.

Lassan ideje lenne szoktatni ahhoz, hogy anya nincs mindig ott akkor is biztonságban van (akkor is ha nem megy ilyen korán bölcsibe)

2014. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Egyébként karácsonykor már volt el 3 órát apával,de akkor már hivott a férjem hogy kezd eltörni a mécses.
2014. febr. 19. 11:16
 10/35 anonim ***** válasza:
39%

Na végigolvastam még hatszor, és továbbra is elég zavaros, hogy ki kicsoda. De nem is ez a lényeg. Hanem.


-Ki vette a jegyet? Elsősorban az ő joga eldönteni, hogy kinek adja helyetted.

-De ha már neked lett adva, akkor kvázi a tiéd, akkor eldöntheted te is, de úgy korrekt, ha olyan személyt küldesz, akit szívesen lát a családod. Ezt meg ha jól értelmezem, így is tetted, olyannak ajánlottad, akit ismernek, és még a férjeddel is megbeszélted előtte, ő is jóváhagyta. Teljesen jól cselekedtél.

-Ha már így odaígértétek valakinek, akkor bunkóság mégis lemondani. Nekem is égne a fejem...

Kénytelen lennék magyarázkodni, hogy nem tudtam, hogy már másnak ígérték, ezért mégse, vagy én nem is tudom hogyan magyarázkodnék.

De semmiképp nem a te sarad. Annak kell szégyenkeznie, aki azután hívott mást, hogy már oda volt ígérve valakinek... A férjednek vagy a húgának kellene bocsánatot kérnie a sráctól...


Nem fújod fel...


(Jó a srác helyében én ezért nem haragudnék meg, de vannak erre érzékenyebb emberek, és akárhogy is nem illő, amit vele tette(te)k...)

2014. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!