Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandó lakcímre való bejelent...

Állandó lakcímre való bejelentkezés ebben a formában lehetséges?

Figyelt kérdés
ArjukEgy nem kívánatos személy akar a címünkre bejelentkezni. Ezt a kérelmét a ház felének tulajdonosa és haszonélvezője támogatná viszont a testvéremmel mint a másik fél tulajdonosai nem akarjuk beleegyezésünket adni, amely szült már vitákat. ( ez a nő a vagyonra pályázik) Kell e minden tulaj beleegyezése a lakcím bejelentéshez vagy elég csak az egyik tulajé?

2014. febr. 20. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy csak az egyiké kell. Legalábbis én nemrég jelentkeztem be az anyosomékhoz a közös tulajdonu lakásukba, és elég volt az egyikük aláirása.
2014. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A haszonélvező szava dönt!

Ha fordított esetben ti akarnátok oda vinni valakit, azt a haszonélvező megvétózhatná, ti viszont az ő döntését nem.

2014. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Haszonélvező magasabb jog mint a tulajdoni jog, így a túlajdonosnak nem kell beleegyezni elég hogy a haszonélvező akarja és kész. A haszonélvező dönti el ki lakhat a lakásban, a haszonélvező akár a túlajdonost is kirakhatja a lakásból.
2014. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen tulajdonos aláirása elég ahhoz, hogy valaki bejelentkezzen állandóra egy lakásba. Az okmányiroda nem fogja vizsgálni, hogy a többi tulajdonos mit szól hozzá.
2014. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez esetben elvileg a tulaj be se jelenthet oda senkit, csak a haszonélvező
2014. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tulajdonostól kell aláírás az okmányirodában kapható engedélyes papírra!
2014. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha van haszonélvező nem kell. Haszonélvező dönt, a túlajdonos csak másodlagos, ha van haszonélvező.
2014. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
és ha már nincs haszonélvező?
2015. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!