Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim állami gondozásba...

Kincses Kornél kérdése:

Szüleim állami gondozásba adtak.4 éves koromban kerültem nevelőszülokhöz, most is ott élek. A vér szerinti szülők nem mondtak le rólam. Igy nevelt gyermeknek számitok öröklés szempontjából a nevelőszüleimnél vagy jogi szempontból idegennek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy tudom ( vagyis régen így volt) ha 5 évig nem jelentkeznek, nem tartjátok a kapcsolatot akkor onnantól a nevelő szüleid örökbe fogadhatnak.
2014. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A torvenyes orokle kizarolag verszerinti es orokbefogadott gyermekekre vonatkozik. Vegrendeleti orokles eseten termeszetesen orokolhetsz. A kotelsresz akkor is jar a verszerinti gyereknek, ami a torvenyes orokresz fele.
2014. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Erre valószínűleg a Gyámhivatal tud adni kompetens választ.
2014. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Gyivi erről annak idején nem szólt semmit,igy hivatalosan 18 éves koromig állami gondozott voltam,attól függetlenül,hogy én szülöknél voltam.Szüleim semmit nem kaptak az államtól csak én havi zseppénzt.
2014. febr. 21. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

A nevelöszülök jogilag nem szüleid, ezért tölük csak akkor örökölnél, ha végrendeletben rád hagynak valamit. Ha nincs végrendelet, akkor a törvényes öröklési rend érvényes: a vérszerinti gyerekeik, ha nincsenek, akkor a szüleik, ezek hiányában a testvéreik, utána az egyéb rokonok, illetve ha semmiféle rokon sincs, akkor az államra száll a vagyon.


Te nevelt gyereknek számítasz, ami jogilag idegen. Ami jogilag rokonságnak számítana, ha hivatalosan örökbefogadnak, de ehhez kell a biológiai szülök beleegyezése.

2014. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
ma 13:18-as helyesen leírta.
2014. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez gondolom nem tegnap volt...

Ha van törvényes örököse a nevelőszülőknek, akkor az van amit fent írtak. Ha nincs? akkor végrendelkezhetnek a javadra, de erről életükben, közjegyző előtt kéne gondoskodniuk, mert haláluk után nincs az a bíróság ami neked ítélne bármit is.

2014. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A nevelőszülőktől semmit nem örökölsz.Akkor örökölhetnél ha örökbe fogadtak volna.
2014. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt próbáljuk kideriteni,hogy hogyan "úszhatnánk" meg minél olcsóbban az öröklést,mert drága jó államunk ugye mindenre illetéket kér.Ha megvásárolom akkor is pénzt kér,mert vagyont szereztem. Abból a pénzből amiről már százféle adót lehúztak/. Mégegyszer köszönöm!
2014. febr. 21. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!