Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülőként mit szólnátok...

Ti szülőként mit szólnátok ehhez? Haragudnátok nagyon?

Figyelt kérdés

A szüleink a mindenbe beleszólós fajta.

Nem vagyunk annyira fiatalok,huszas éveink végén járunk.Nógrádban élünk párommal (szülőkkel egy városban,de külön lakás), a végzettségünk jó,de a fizetés errefelé siralmas,kb megélni lehet belőle,haladni nem.

Elkezdtünk munkát keresni,szülőknek nem szóltunk,ők annyit tudnak,hogy nem érezzük jól itt magunkat, önéletrajzunk fel van töltve.

De egy ideje állásinterjúkra járunk,erről nem tudnak,és most végre kaptunk olyan ajánlatot,amire igent mondunk,jövő hónapban költözünk is.

Most fogjuk nekik elmondani.

Arra józan ésszel is rájönnek,hogy nem szóltunk az interjúkról.

Ha szólunk,akkor állandó faggatás lett volna,mi volt,hogy volt, ismerjük őket,nem hiányzott a plussz stressz.

Ti mennyire haragudnátok?

(az már más kérdés lesz,hogy anyós mennyire fog kiakadni,hogy az egyszem kisfia elköltözik messzire)



2014. febr. 25. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmondani, h interjúkra jártatok. Facen egy ismi beajánlott, átgondoltátok, beszéltetek a munkáltatóval, minden ok mentek, ennyi. Nem kell túldramatizálni.
2014. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szülőként sem haragudnék és az én szüleim sem haragudtak anno. Inkább öröm volt, hogy jó lehetőség nyílt a gyerek életében.

Pedig én kétszer is külföldre költöztem, viszonylag hirtelen, nem egy másik városba.

Nem hiszem, hogy a húszas évek végén még ezen kéne stresszelni, hogy mit szól anyu-apu. :) De ha már ilyen a természetük, akkor is biztosan megbékélnek idővel.

2014. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy mit szólnak a ti szempontotokból. Nem? Elköltöztök, önálló életet éltek.

Ha szüleiteknek van eszük, akkor örülni fognak a sikereteknek, ha nincs akkor haragudni fognak, majd megbékélnek.

2014. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem hülyék,tudják,hogy nagy multihoz irodai munkára nem kis fizetéssel nem elgé egy ismerősi ajánlás és egy telefonos interjú.

Nekik nem fogjuk mondani,de ez konkrétan egy 3 körös interjú volt.

2014. febr. 25. 16:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem stresszelek,hogy mit fognak szólni,kismillió fontosabb dolgunk van épp (pl lakáskeresés és társai),csak ma mondjuk el,és nem szeretem ha kiakadnak,képesek elrontani az ember örömét.
2014. febr. 25. 16:29
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Még mindig azt mondom, hogy és?? Nekik nem mindegy, milyen interjú volt? Nem vagytok gyerekek, elmondjátok, hogy X helyen találtatok klassz munkát, ekkor és ekkor költöztök.

Nem értem, miért kéne ezen megsértődni.

2014. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos mindkettőnk szülei olyanok,ha ki vannak hagyva valamiből,akkor rögtön kiborulnak.

Ezért sokmindent inkább egyáltalán nem is mondunk el,mert akkor onnantól mindent jobban tudnak.


De ettől még örülünk,költözünk,új élet vár.

2014. febr. 25. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"Kiborulnak"... Francokat, inkább levágnak egy alapos hisztit, mert mertek önállóan élni és nem anyu szoknyája szélén ültök. Hagyjuk már. Fel kéne fogniuk, hogy felnőttetek, nem egy szaros minimálból akartok hónapról-hónapra tengődni.
2014. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szülőként nem haragudtam. Rosszul esett, hogy mesze mennek,

ritkábban látom őket, de megértettem, minek robotoljanak minimál bérért, ha van jobb lehetőség is.

Olyan helyen lakunk, itt semmi munka.

Nem rájuk,a munkanélküliségre haragudtam!

Tudom, előrébb szeretnének jutni, családot, gyereket akarnak. Ez pedig pénz nélkül nem működik.

Ott a haza, ahol a megélhetés. Sajnos.

2014. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez már olyan unalmas,"anyós egy szem kisfia"...Mint anya azt mondom,az embernek nem mindegy mi van a gyerekével,még ha ép felnőtt is.Na és ha kérdeznek akkor mi van?A véleményüket elmondhatják nem?Azért család a család.itt megint nem anyós sajátit ki ha nem te.
2014. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!