Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a gyerektartással, ha...

Mi lesz a gyerektartással, ha az apukának nincs bejelentett munkahelye?

Figyelt kérdés
Nemsokára be lesz adva a kereset, remélem hamarosan mehetünk is a bíróságra. Hogy fogják megállapítani a gyerektartást (10 hónapos baba után), ha az apukának nincs bejelentett munkahelye? Eddig nem fizetett semmit.
2008. júl. 21. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jövedelmének x %-a de minimum y Ft. Általában így állapítják meg. Vagyis a minimum részt azt mindig fizetnie kell, akkor is, ha nincs bejelentett munkahelye. Amúgy így is kell kérni a gyerektartás megállapítását.
2008. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod csak reménykedhetsz,hogy gerinces az apuka.A volt férjem 5 évig játszotta,hogy nem fizetett.Mi mentünk bíróságra,gyámügyre,rendőrségre,aztán mikor majdnem megelőlegezte az állam feladott egy gyerektartást bemutatta a gyámügyön a csekket visszavonták az államit mondván elkezdett fizetni az apuka.Mondanom sem kell akkor láttam tőle először és jó sokáig annyit.Fél évig nem adhattam be újabb kérelmet,akkor megint feladott egyett és ezt csinálta 5 éven át.Végül bevitték garázdaságért és megelőlegezte az állam,de most,hogy kijött és ismét feladott egy gyerektartást engem akarnak büntetni,hogy visszaküldtem neki és az államit veszem át.
2008. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon remélem, hogy amit a második válaszoló írt, az az exemnek nem fog eszébe jutni, vagy nem mondja neki senki, mert nagyjából az egész életét arra tette fel, hogy velem kiszúrjon. Simán megcsinálná, ha ez eszébe jutna. Remélem nem fog. Egyébként azt hallottam, hogy ha az állam megelőlegezi, azt két évig adják, de ha két év után az apukán nem tudják behajtani, akkor rajtam fogják. Ez igaz?
2008. júl. 22. 09:19
 4/4 anonim válasza:
100%

Heló!


Ajánlom figyelmedbe a [link] magyar nyelvű jogi tanácsadó oldalt, ahol 2 nap alatt potom 1 db sms díjáért bármilyen jogi témában kérdezhetsz. Nekem már többször is segítettek, érdemes megpróbálni. Így tuti, hogy hozzáértőtől kapsz választ. Üdv.

2008. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!